W Automapie wpisuje się współrzedne w systemie np. 53stopnie53'08.31"
a w większości podawane są ( chyba według Germina) 52 stopnie12.563'
Do pomocy technicznej automapy nie można się dodzwonić, na maile nie odpowiadają. Czy jest jakiś przelicznik według którego można zamienić formaty współrzędnych?
Automapa- współrzedne GPS
Moderator: luk4s7
Re: Automapa- współrzedne GPS
Ech, leniuchy, skopiuję ładny tekst z rajdy, myślę że autor się nie obrazi
Dor napisał:
jeśli chcesz otrzymać pozycję z garmina na pocket'a
musisz przeliczać x60
np. N 51*28,715 dajesz 715x60=42900 co daje pozycje 42.90 czyli
N 51*28'42.90 dla pocket'a oczywiście WGS84
przy E 018*53.661 => 661x60=39660 czyli 39.60
E 18*53'39.66 będzie pozycją dla pocket'a
możesz przyjąć wzór:
"N;E"00*00,000 gdzie ,000 x 60 = yyyyy co daje
"N;E"00*00'yy.yy
jeśli chcesz odwrotną pozycję przelicz odwrotnie ze swojego pocketa
"N;E"00*00'00.00 gdzie '00.00 dzielisz przez 60 i uzyskasz 0,000
np.
N53*27'27.32 27.32/60=0,455 co daje
N53*27.455
chyba pojawiły się opcje na google.maps lub na www.opencaching.pl
gdzie możesz obejrzeć daną pozycję w różnych przelicznikach
Dor napisał:
jeśli chcesz otrzymać pozycję z garmina na pocket'a
musisz przeliczać x60
np. N 51*28,715 dajesz 715x60=42900 co daje pozycje 42.90 czyli
N 51*28'42.90 dla pocket'a oczywiście WGS84
przy E 018*53.661 => 661x60=39660 czyli 39.60
E 18*53'39.66 będzie pozycją dla pocket'a
możesz przyjąć wzór:
"N;E"00*00,000 gdzie ,000 x 60 = yyyyy co daje
"N;E"00*00'yy.yy
jeśli chcesz odwrotną pozycję przelicz odwrotnie ze swojego pocketa
"N;E"00*00'00.00 gdzie '00.00 dzielisz przez 60 i uzyskasz 0,000
np.
N53*27'27.32 27.32/60=0,455 co daje
N53*27.455
chyba pojawiły się opcje na google.maps lub na www.opencaching.pl
gdzie możesz obejrzeć daną pozycję w różnych przelicznikach