J125 sterowanie szyb

Moderator: luk4s7

Fishu
Posty: 42
Rejestracja: 02 lut 2022, 23:27

Re: J125 sterowanie szyb

Post autor: Fishu »

Stefek może i by zadziałało ale panel od 120 jest dużo dłuższy i musiałbym to wozić na kolanach . Ogólnie dziś postanowiłem zadzwonić do ASO bo tak sobie pomyślałem że może będzie w miarę ludzka cena a moja ukochana na to zasługuje, i powiem szczerze że nie jestem Januszem który chce wszystko ale nie za miliony wiem jakie mam auto i że części mogą być kosztowne, ale 3800 za moduł sterowania szyb to chyba grubo ich poniesło, stwierdziłem że poszukam elektronika który to naprawi

Wysłane z mojego moto g(60) przy użyciu Tapatalka


Stefek
Posty: 135
Rejestracja: 01 kwie 2014, 17:42
Auto: KDJ120 2003 r

Re: J125 sterowanie szyb

Post autor: Stefek »

Fishu pisze:
24 mar 2023, 23:39
Stefek może i by zadziałało ale panel od 120 jest dużo dłuższy i musiałbym to wozić na kolanach Obrazek. Ogólnie dziś postanowiłem zadzwonić do ASO bo tak sobie pomyślałem że może będzie w miarę ludzka cena a moja ukochana na to zasługuje, i powiem szczerze że nie jestem Januszem który chce wszystko ale nie za miliony wiem jakie mam auto i że części mogą być kosztowne, ale 3800 za moduł sterowania szyb to chyba grubo ich poniesło, stwierdziłem że poszukam elektronika który to naprawi

Wysłane z mojego moto g(60) przy użyciu Tapatalka
Fishu to tylko przedstawienie jakiejś tam potencjalnej opcji. Moja 120 jest prawie "koszerna". Preferuję nowe oryginały, ale już z poza ASO. 3800 a 1200 to jednak jest różnica za którą mógłbym poczekać 2 tygodnie na paczkę z Japonii lub ZEA ale śrubki, spinki itp duperele kupuję w ASO tak jest najsensowniej.
A wracając do pomysłu Frankensteina to zwróć uwagę, że panel w 125 wcześniej się kończy na srebrnej maskownicy, która wygląda kształtem identycznie. Możemy oczyma wyobraźni nawet zabrnąć w druciarstwo i usunąć 2 ostatnie klawisze, bo plastikowa czarna obwódka klawiszy jest częścią srebrnej maskownicy :lol:
Daj znać jak naprawisz BTW można też wrzucić paczkomat i wysłać do kogoś kto się reklamuje w sieci, że naprawia takie rzeczy.

Fishu
Posty: 42
Rejestracja: 02 lut 2022, 23:27

Re: J125 sterowanie szyb

Post autor: Fishu »

Stefek spoko coś tam w LBN ogarnąłem chłopaki mówią że beż problemu to ogarną bo już nie takie cuda widzieli chcę w to wierzyć, czas pokaże. Odnośnie zamiennika to lipa bo nima a nowa z ASO to jakiś kosmos w ostateczności zrobię sobie osobno na sztywno szybę od kiero i pasemgera. Ja wiem że części do tego auta kosztują ale tutaj ich poniosło o ile byłbym w stanie zapłacić np. 1500 to 3800 jest dla mnie poprostu złodziejstwem ze strony Toyoty i niestety w tej kwestii będę musiał moją czarnulę jakoś zdrutować choć nie lubię takich rozwiązań

Wysłane z mojego moto g(60) przy użyciu Tapatalka


Synto
Posty: 333
Rejestracja: 12 paź 2020, 20:51
Auto: HDJ80
Kontakt:

Re: J125 sterowanie szyb

Post autor: Synto »

Fishu, zapytaj przez Belniak Offroad. Ja sprowadzałem panel sterowania do 80, długaśny, 6 przycisków i cena u niego była prawie połowę tego co w ASO. Tylko trzeba długo czekać... a ja chciałem być cierpliwy w tym przypadku.

Fishu
Posty: 42
Rejestracja: 02 lut 2022, 23:27

Re: J125 sterowanie szyb

Post autor: Fishu »

Dzięki za podpowiedź zapytam czy można coś takiego od nich ściągnąć

Wysłane z mojego moto g(60) przy użyciu Tapatalka


Gniew
Posty: 138
Rejestracja: 28 lut 2017, 19:00
Auto: LC120 D4D

Re: J125 sterowanie szyb

Post autor: Gniew »

Fishu pisze:
23 mar 2023, 00:09
Witam mam taki problem gdyż do dzisiaj oprócz szyby pasażera z panelu sterowania po stronie kierowcy działało mi wszystko, dziś panel umarł ostatecznie i nie działa już nic. Wyjąłem rozebrałem płytka jak nowa piny na miejscu wszystko wygląda ok. I tutaj moje pytanie jak najłatwiej sprawdzić czy walnął sam panel czy to wina kostki wychodzącej? Dodam że w drzwiach pasażera opuszczanie i podnoszenie szyby działa bez zarzutu.


Wysłane z mojego moto g(60) przy użyciu Tapatalka
Ze tak zapytam: nie odlaczales czasem aku? Bo jesli tak, to trzeba po prostu zaprogramowac szyby, co robi sie bardzo prosto samemu. Mruga ci dioda w panelu?

Fishu
Posty: 42
Rejestracja: 02 lut 2022, 23:27

Re: J125 sterowanie szyb

Post autor: Fishu »

Próbowałem już programować szyby sposobem jaki znalazłem na forum aby każdą szybę przytrzymać po 5 sek w każdej pozycji ale bez skutku szyba w drzwiach pasażera działa dobrze ale tylko z przycisku umieszczonego w tych drzwiach panel po stronie kierowcy jest martwy całkowicie, do tego kiedy wsiadam do auta po trzasnieciu drzwiami słychać odglos jakby zamek się zamykał i otwierał, obstawiam że jest jakieś zwarcie

Wysłane z mojego moto g(60) przy użyciu Tapatalka


Gniew
Posty: 138
Rejestracja: 28 lut 2017, 19:00
Auto: LC120 D4D

Re: J125 sterowanie szyb

Post autor: Gniew »

Fishu pisze:
29 mar 2023, 21:16
Próbowałem już programować szyby sposobem jaki znalazłem na forum aby każdą szybę przytrzymać po 5 sek w każdej pozycji ale bez skutku szyba w drzwiach pasażera działa dobrze ale tylko z przycisku umieszczonego w tych drzwiach panel po stronie kierowcy jest martwy całkowicie, do tego kiedy wsiadam do auta po trzasnieciu drzwiami słychać odglos jakby zamek się zamykał i otwierał, obstawiam że jest jakieś zwarcie

Wysłane z mojego moto g(60) przy użyciu Tapatalka
no wlasnie tak dziala, jak sa nie zaprogramowane szyby. Z panelu kierowcy nie otworzysz zadnej szyby, ale juz w innych drzwiach otworzysz szybe z tych drzwi.
Tu masz przykladowy filmik:
https://youtu.be/9TflPyPVTao

Da sie otworzyc szybe kierowcy z panelu kierowcy? Jak tak, to trzeba zaprogramowac.
Sprawdz jeszcze czy miga ci dioda w panelu pasazera. Jesli tak, to juz pewne, ze rozprogramowane.

Fishu
Posty: 42
Rejestracja: 02 lut 2022, 23:27

Re: J125 sterowanie szyb

Post autor: Fishu »

Z panelu kierowcy nie działa kompletnie nic w drzwiach pasażera kontrolka na przycisku nie miga, stało się tak po odłączeniu baterii i komputera na ok pół godziny

Wysłane z mojego moto g(60) przy użyciu Tapatalka


Stefek
Posty: 135
Rejestracja: 01 kwie 2014, 17:42
Auto: KDJ120 2003 r

Re: J125 sterowanie szyb

Post autor: Stefek »

Fishu pisze:
29 mar 2023, 21:16
panel po stronie kierowcy jest martwy całkowicie, do tego kiedy wsiadam do auta po trzasnieciu drzwiami słychać odglos jakby zamek się zamykał i otwierał, obstawiam że jest jakieś zwarcie
Tak samo się dzieje po odłączeniu panelu. Chodzi mi o prace centralnego a nie o to, że jest martwy :)

Fishu
Posty: 42
Rejestracja: 02 lut 2022, 23:27

Re: J125 sterowanie szyb

Post autor: Fishu »

U mnie akurat po odłączeniu panelu jest cisza nie słychać już zamka, mimo wszystko temat zawieszam z powodu wyjazdu w maju postaram się znaleźć czas żeby podjechać do jakiegoś fachmana i ogarnąć temat

Wysłane z mojego moto g(60) przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ