Montaż przekładni od hdj do hzj

Moderator: luk4s7

Moby750
Posty: 19
Rejestracja: 08 mar 2020, 08:24

Montaż przekładni od hdj do hzj

Post autor: Moby750 »

Zwracam się do forumowiczów z pytaniem czy można pominąć zawór ograniczający ciśnienie w układzie. Mam hzj w którym przekładnia już jest bardzo kiepska. Czy jest możliwe pominięcie tego zaworka bo bez modolow kiepsko i mało wydajnie działa. Za to jest w świetnym stanie technicznym i fajnie by bylo ją zostawić bo nie ma luzów i jest sucha..

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Montaż przekładni od hdj do hzj

Post autor: Rokfor32 »

Można. Zawór sterujący trzeba zablokować w skrajnej pozycji. Ale z pamięci nie kojarzę, czy jako otwarty czy zamknięty (bo to NIE jest PWM, tylko zerojedynkowe sterowanie). Ale nie polecam zablokowania poprzez podanie stałego 12V na cewke - w oryginale napięcie jest podawane w określonej sytuacji, a nie stale, więc stałe zasilenie może spowodować wydzielenie nadmiernej ilości ciepła, i sfajczenie cewki. Układ trzeba zablokowac mechanicznie - tak, żeby rdzeń zaworu pozostawał stale w odpowiedniej, skrajnej pozycji.

Generalnie da się, ale trza deko ogarnięcia technicznego w temacie hydrauliki siłowej.

Opcja dwa - przekładasz sterownik hydrauliczny (czyli do korpusu sterownika z HZJ zapodajesz ślimak z HDJ)). No - chyba że to właśnie korpus masz zużyty - ale nie sadzę (technicznie to jest po prostu .... cylinder z kanalikami).

Moby750
Posty: 19
Rejestracja: 08 mar 2020, 08:24

Re: Montaż przekładni od hdj do hzj

Post autor: Moby750 »

Rozbiorę ten zawór bo warto. Autem jeżdżę już kupę lat. Uszczelniałem ją 10lat temu i już wtedy szału nie było. Regulacja luzu przy takim przebiegu jest bezcelowa bo mam prawie 600tys przebiegu. Większość w trudnych warunkach. Ja używam auta do codziennej jazdy w mieście. Więcej siedzę w warsztacie niż korzystam z możliwości terenowych co do elektroniki to wolę ja naprawiać w autach klientów a w moim aucie cenię sobie prostotę. Jedyne co dołożyłem to klimatyzację i to najprostrzą manualną. Jak ogarnę to pochwalę się.

ODPOWIEDZ