Drgania kierownic ;)

Moderator: luk4s7

piontas83
Posty: 43
Rejestracja: 15 lis 2022, 22:15
Auto: Land Cruiser J15 2022 2,8

Drgania kierownic ;)

Post autor: piontas83 »

Cześć ;) na wstępie witam wszystkich :) jestem tu nowy , część już poczytałem jeszcze dużo zostało :) od kilku dni jestem posiadaczem nowego LC 150 prado 2022r . Zrobiłem już nim 1000 km , i tu pojawia sie pytanie :) przy prędkości ok 110-120 km kierownica trzęsie sie bardzo mocno , do 100-110 km jest ok żadnych drgań , powyżej 125-130 drgania tez już ustępują czy tam są dużo mniejsze … opony mam dunlop grandtrek at20 265/65 R17 ciśnienie 2,6-2,7 . Jechać na wulkanizację na wyważenie kół czy zgłosić do serwisu ?? Czy ten typ tak ma i się przyzwyczaić ?? Choć nie wydaje mi się żeby takie drgania były czymś normalnym ? Pozdrawiam

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Drgania kierownic [emoji6]

Post autor: luk4s7 »

Ten typ tak nie ma. Jak koła wyważone dokładnie to jedzie płynnie i bez żadnych drgań każdą prędkością. Wyważenie kół na 99,9%. Walczyłem z tym również i udało się dopiero za czwartym (4) razem! Problemem było najsłabsze ogniwo czyli łącznik między maszyną a podłogą zwany człowiekiem.

To duże koła i nie każdy warsztat ma do tego odpowiedni sprzęt. ASO ma oczywiście ale widać nie każdy potrafi właściwie z niego korzystać.

piontas83
Posty: 43
Rejestracja: 15 lis 2022, 22:15
Auto: Land Cruiser J15 2022 2,8

Re: Drgania kierownic ;)

Post autor: piontas83 »

Dzięki , to nie pierwsze moje auto natomiast pierwsze na tak dużych kołach , ramie ;) i ogólnie takie duże , wcześniej kilka suv i osobowe ale nigdy tak się nie zachowywała kierownica . Ale już słyszałem opinie np . Wrangler po drodze nie jedzie a w terenie bajka , umówię się na wulkanizację i zosbaczymy co podziałają ..

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Drgania kierownic ;)

Post autor: sebastian44 »

A moim zdaniem masz cos nie tak. Owszem jakies tam delikatne drgania mogą być przy wiekszych prędkosciach, bo nie jest Audi A6 ani BMW ale ja jeżdzę w swojej LC120 na dużo wiekszych kołach i na pewno kierownicą nie trzęsie "bardzo mocno". Na takich AT jak opisujesz to powinno być prawie idealnie.

Pojedz na porządną wulkanizację i zobacz czy cos uda im sie poprawić.

piontas83
Posty: 43
Rejestracja: 15 lis 2022, 22:15
Auto: Land Cruiser J15 2022 2,8

Re: Drgania kierownic ;)

Post autor: piontas83 »

Możliwe ze faktycznie to wyważenie .. dopompowałem do 2,7 koła z przodu i 2,6 tył i na próbę do 120 km/h i jest lepiej znaczy nie trzęsie aż tak . Więcej nie miałem gdzie się rozpędzić . Wulkanizacja czas ma za tydzień najszybciej :(

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Drgania kierownic [emoji6]

Post autor: luk4s7 »

sebastian44 pisze:Owszem jakies tam delikatne drgania mogą być przy wiekszych prędkosciach, bo nie jest Audi A6 ani BMW
Nie mogą. Nowy Land Cruiser jedzie gładko jak osobówka. Jeździłem 3 lata a to dość czasu żeby nabrać przekonania.

Darek_LC_J95
Posty: 296
Rejestracja: 11 mar 2019, 19:55
Auto: Toyota Land Cruiser KDJ95 2001 5D.
Kontakt:

Re: Drgania kierownic ;)

Post autor: Darek_LC_J95 »

A ja bym obejrzał dokładnie wały napędowe przedni i tylny :). U mnie w J95 jest małe wklęśnięcie w rurze wału.
Po mieście cisza do 80 km/h,
Problem zaczyna się w trasie w przedziale 80 -95 km/h nie idzie wysiedzieć w samochodzie, drży kierownica i cała buda wpada w wibracje.
Przy 100-110 km/h napęd i buda cichnie, wibracje znikają. Powyżej 110 km/h znów wracają. Najgorzej, że przy spadku prędkości znowu wibrację :(.
Nauczyłem się szybko przyspieszać i zwalniać, ale na pewno mam wał do prostowania i wyważania.
Przyczyna jest banalna, często ściągane z zagranicy samochody są przenoszone z przyczep widlakiem i może się zdarzyć, że widły oprą się właśnie o wał i go zegną.
Wejdź pod samochód i rzuć okiem czy wszystko jest OK. Wał daje się wyprostować i wyważyć. Nowy to też nie majątek.

Awatar użytkownika
gobio
Posty: 115
Rejestracja: 19 lut 2014, 14:58
Auto: KDJ90
Kontakt:

Re: Drgania kierownic ;)

Post autor: gobio »

Cześć ;) na wstępie witam wszystkich :) jestem tu nowy , część już poczytałem jeszcze dużo zostało :) od kilku dni jestem posiadaczem nowego LC 150 prado 2022r . Zrobiłem już nim 1000 km
100% wina wyważenia.

piontas83
Posty: 43
Rejestracja: 15 lis 2022, 22:15
Auto: Land Cruiser J15 2022 2,8

Re: Drgania kierownic ;)

Post autor: piontas83 »

Dodam tylko że auto ma dopiero 1100 km przebiegu , tydzień temu odebrany z salonu …

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Drgania kierownic [emoji6]

Post autor: luk4s7 »

piontas83 pisze:Dodam tylko że auto ma dopiero 1100 km przebiegu , tydzień temu odebrany z salonu …
Otóż to. Wynika to z pierwszego postu więc doszukiwanie się awarii serwo-zaworu przy wspomaganiu krzywej kąta wtrysku podtlenku AdBlue fazy lotnej tylnego dyferencjału podczas osiągania trzeciej kosmicznej jest jakby zbyt daleko idące Obrazek
Widzę że opony zmienione z oryginału na AT więc to to i koniec. Miałem dokładnie tak samo i to już na pierwszej trasie pod odbiorze z salonu. Identyczna historia.

Wolfie
Posty: 33
Rejestracja: 17 lis 2022, 09:34

Re: Drgania kierownic ;)

Post autor: Wolfie »

Też mi się wydaje, że wywarzenie opon, też niedawno odebrałem i mam takie samo delikatne bicie po przekroczeniu 110km. Też przy odbiorze samochodu zmieniłem opony na AT-ki.

piontas83
Posty: 43
Rejestracja: 15 lis 2022, 22:15
Auto: Land Cruiser J15 2022 2,8

Re: Drgania kierownic ;)

Post autor: piontas83 »

Ja kupiłem już z At-kami . Nie zmieniałem .. od początku na nich stał .. ale są ciężarki na feldze wiec albo fabryka albo ktoś już tam był 😂😂😂 auto nie miało tablic i jeździłem tylko po placu , ale to mała prędkość , dziur pełno wiec nie było czuć tego ..stwierdziłem ze skoro auto ma tydzień ;) to czemu mam płacić jutro rano mam serwis umówiony niech poprawiaja siebie albo fabrykę :) dam znać po południu jakie efekty ta wizyta przyniosła 😉

piontas83
Posty: 43
Rejestracja: 15 lis 2022, 22:15
Auto: Land Cruiser J15 2022 2,8

Re: Drgania kierownic ;)

Post autor: piontas83 »

No i nic dzisiejsze wyważanie nie dało … trochę lepiej ale to nadal trzęsie . W przyszłym tygodniu jeszcze raz na serwis ;/;/;/

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Drgania kierownic [emoji6]

Post autor: luk4s7 »

piontas83 pisze:No i nic dzisiejsze wyważanie nie dało … trochę lepiej ale to nadal trzęsie . W przyszłym tygodniu jeszcze raz na serwis ;/;/;/
Cóż. Miałem tak samo. Jak wspomniałem - pierwsza ani druga próba nic nie wniosły. Tylko ja cisnąłem ASO gdzie kupiłem auto, skąd wyjechało na AT’kach i które to odpowiadało za gwarancje. To upraszcza proces bo się człowiek w jednym miejscu upomina a nie po różnych miejscach i każdy mówi „łooo panie, kto panu to tak sp…” Obrazek

piontas83
Posty: 43
Rejestracja: 15 lis 2022, 22:15
Auto: Land Cruiser J15 2022 2,8

Re: Drgania kierownic ;)

Post autor: piontas83 »

Ja kupiłem w toyota Zabrze i tam tez dziś byłem , w przyszłym tygodniu znów do nich jadę maja szukać dalej .

ODPOWIEDZ