Wymiana nawigacji i nagłośnienia

Moderator: luk4s7

rybka2911
Posty: 3
Rejestracja: 23 gru 2012, 22:50
Auto: LC 120 2008
Kontakt:

Wymiana nawigacji i nagłośnienia

Post autor: rybka2911 »

witam wszystkich forumowiczów .
mam LC 120 Z 2008 roku w wersji sol+navi z dużym fabrycznym wyświetlaczem i beznadziejną nawigacją o kaseciaku nie wspomnę . całe to ustrojstwo podłączone jest do fabrycznego wzmacniacza i kiepsko grających głośników. (nie jest to JBL)
cały ten system nie posiada żadnych dodatkowych wejśc audio i video zatem jest mocno ograniczony . fabryczna nawigacja bardzo uboga , aktualizacje bardzo drogie i są robione bardzo rzadko .

Postanowiłem w swoim aucie wymienić to wszystko na markową stację multimedialną i profesjonalne nagłośnienie .
podjąłem już nawet pierwsze kroki. Wytłumiłem całe auto dynamatem oraz zamontowałem na przodzie wysoki model głośników DLS i konkretny wzmacniacz . jestem pewny że DLS jest w stanie zagrac znacznie lepiej jednak ogranicza go fabryczne radio . aby dls zagrał musiałem montowac dodatkowe urządzenie helixa które sumuje i prostuje sygnal audio. jednak nadal to nie jest to
główną przeszkodą w dalszych działaniach jest klimatyzacja której obsługa kilku funkcji jest na dużym wyświetlaczu nawigacji. (tak na prawdę to dwie ważne funkcje sterowane są wyświetlaczem a reszta funkcji klimatyzacji jest sterowana przyciskami na konsoli)
wiem że w wersji sol nie ma problemu z wymianą stacji multimedialnej i rozbudową taką jaką ja chcę wykonac ponieważ tam klimatyzacja ma swój panel a radio to oddzielny moduł
moje pytanie
czy instalacje elektryczne w wersji sol i sol +nawi różnią się od siebie. czy są takie same. ( konsole radio i klimatyzacja są inne)
czy do instalacji elektrycznej sol+nawi można podpiąć panel klimatyzacji z wersji sol?
mam w domu panel od wersji sol ale wtyczki z mojego lc nie pasują . być może brakuje mi jakichś przejściówek kabli itp.?

informacje jakie obecnie wyświetla na dużym ekranie komputer również mnie nie interesują zatem cały problem w pozbyciu się tego wynalazku to sterowanie klimatyzacją
jeśli ktoś z Was wie jak się do tego zabrac będę wdzięczny za informacje

podejmowałem próby pośrednich rozwiązań z dodatkowymi interfejsami audio i wideo ale nie działa to tak jak powinno i jestem z tego nie zadowolony.

pozdrawiam Rafał
Ostatnio zmieniony 28 gru 2012, 22:03 przez Remiołek, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Zmieniłem wielkość liter w tytule wątku na mniej krzykliwe ;)

rybka2911
Posty: 3
Rejestracja: 23 gru 2012, 22:50
Auto: LC 120 2008
Kontakt:

Re: Wymiana nawigacji i nagłośnienia

Post autor: rybka2911 »

WITAM
wygląda na to że temat nie jest prosty skoro nikt nic nie podpowiedział :(

rydzyn
Posty: 3
Rejestracja: 18 paź 2020, 22:15

Re: Wymiana nawigacji i nagłośnienia

Post autor: rydzyn »

Kolego udało Ci się coś wskórać z wymianą nagłośnienia?Chciałbym wymienić fabryczne radio i dołożyć subwoofer i nie wiem czy w ogóle jest to możliwe

stachu_l
Posty: 416
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:54
Auto: KDJ120 AT
Kontakt:

Re: Wymiana nawigacji i nagłośnienia

Post autor: stachu_l »

W tamtym czasie pewno nie było znane takie rozwiązanie. Problem z wyminą oryginalnej NAVI polega na integracji z resztą elektroniki - wyświetlacz poza NAVI (pod fotelem pasażera) obsługuje też zmieniarkę CD w schowku, klimatyzację (to pewno największy problem) i wzmacniacz pod fotelem kierowcy.
Zamiennik oczywiście możne mieć wbudowane CD, MP3, USB, Nawigacje i inne bajery więc zmieniarka CD i NAVI nie są potrzebne ale klimą trzeba sterować i podobno warto zostawić ten wzmacniacz pod fotelem kierowcy więc także nim trzeba sterować.
Pojawiają się opinie, że chińszczyzna nie radzi sobie z klimą albo wzmacniaczem ale są też takie które twierdzą, że wszystko działa.
Przeszukaj wątki pod kątem radio, nawigacja, wyświetlacz - szczególnie dział j12
Troche poszukiwania i są nowsze tematy:
viewtopic.php?f=14&t=18149

Tu jest cos do 100 co wspiera też klimatyzację. Pewno wersja tego do LC 120 też powinna zastąpić oryginalny ekran - trzeba poszukać czy producent taką oferuje
viewtopic.php?f=57&t=18958&p=243875#p243875

Tu także wątek o radiu w LC120:
viewtopic.php?f=14&t=13027&hilit=nawigacja+radio

rydzyn
Posty: 3
Rejestracja: 18 paź 2020, 22:15

Re: Wymiana nawigacji i nagłośnienia

Post autor: rydzyn »

Dzięki za info

Drut
Posty: 6
Rejestracja: 27 kwie 2022, 20:19

Re: Wymiana nawigacji i nagłośnienia

Post autor: Drut »

Hej,

Nie wiem czy temat rozwiązany jestem tu nowy moje drogi się zeszły z lc120 mam tą samą sytuację jak w 1 wątku, jestem elektronikiem i mam swój warsztat wiec nic mi nie jest straszne w takim starym parowozie mam też lc 120 w wersji maxx czyli duży ekran wofer wzmacniacz pionka i kaseciaka, ogarnołem już montaż innego radia pominołem wzmacniacz i wymieniłem radio z kaseciaka na alpine 1 din i po demontażu radia rozwiązałem temat sterowania klimatyzacji z wyświetlacza i na odwrót zamontowalem wzmacniacz helixa pod fotel pasazera i wofer pod kierowcy, i teraz rzecz następna chce usunąć wyświetlacz i zamontować klimatronik z wyświetlaczem jak w wersji bieda, mój lc jest z 2008 roku widzę że jest z 3 rodzaje klimatroników który wybrać i czy ktoś już działał w tą stronę, pytam bo po co wyważać otwarte drzwi temat do ogarnięcia na 100% tylko ten czas... dzięki za pomoc z góry

Drut
Posty: 6
Rejestracja: 27 kwie 2022, 20:19

Re: Wymiana nawigacji i nagłośnienia

Post autor: Drut »

https://allegro.pl/oferta/radio-cd-pane ... 7857692791


Czy taki zestaw mi siądzie pod radio 2 din i panel klimatyzacji do 2008 roku wersja Eu bi taką mam na allegro widzę sporo od angoli

mechu
Posty: 90
Rejestracja: 19 gru 2020, 22:28
Auto: KDJ120
Kontakt:

Re: Wymiana nawigacji i nagłośnienia

Post autor: mechu »

Powinno zadziałać ale pewności nie ma bo bylo kilka wersji klimy i nie wiadomo czy są zgodne.
Potem jeszcze musisz mieć radio które obsłuży fabryczny wzmacniacz - ja będę wymieniał za niedługo u siebie na 9".
Dam znać jak będę miał wszystko sprawdzone.

Drut
Posty: 6
Rejestracja: 27 kwie 2022, 20:19

Re: Wymiana nawigacji i nagłośnienia

Post autor: Drut »

Fabryczny wzmacniacz wymieniłem na helixa z dsp problem.z fabrycznym AMP jest taki że sterowany jest z radia po szynie lin a dokładnie jego wzbudzenie więc podanie +12v po zapłonie czy włączeniu radia odpada całkowicie dlatego go wyeliminowałem

Drut
Posty: 6
Rejestracja: 27 kwie 2022, 20:19

Re: Wymiana nawigacji i nagłośnienia

Post autor: Drut »

Drążę temat zmiany klimatyzacji a dokładnie sterowania bk chciałem założyć alpine 706d 2 din w miejsce fabrycznego ekranu 7"

mechu
Posty: 90
Rejestracja: 19 gru 2020, 22:28
Auto: KDJ120
Kontakt:

Re: Wymiana nawigacji i nagłośnienia

Post autor: mechu »

Mam odpalone - GMS 7980TQ + ramka + dedykowany interface sterujący wzmacniaczem po AVClan i wszystko pięknie działa.
Jak poskładam do kupy to mogę porobić zdięcia - ale to za ok 2 tyg.

górol
Klubowicz
Posty: 1094
Rejestracja: 06 maja 2011, 10:05
Kontakt:

Re: Wymiana nawigacji i nagłośnienia

Post autor: górol »

Drut pisze:
28 kwie 2022, 18:15
Drążę temat zmiany klimatyzacji a dokładnie sterowania bk chciałem założyć alpine 706d 2 din w miejsce fabrycznego ekranu 7"
Może to pomoże.
viewtopic.php?p=196778#p196778

Drut
Posty: 6
Rejestracja: 27 kwie 2022, 20:19

Re: Wymiana nawigacji i nagłośnienia

Post autor: Drut »

mechu pisze:
29 kwie 2022, 13:56
Mam odpalone - GMS 7980TQ + ramka + dedykowany interface sterujący wzmacniaczem po AVClan i wszystko pięknie działa.
Jak poskładam do kupy to mogę porobić zdięcia - ale to za ok 2 tyg.
Pewno podeślij foty, ja już rozgryzłem temat dk końca i jest to prostsze niż mi się wydawało, znajdę chwilę to opiszę całość i podeślę foty,

Drut
Posty: 6
Rejestracja: 27 kwie 2022, 20:19

Re: Wymiana nawigacji i nagłośnienia

Post autor: Drut »

Kupiłem taki panel

https://allegro.pl/oferta/land-cruiser- ... 8548208224

oraz klimatronik lecz brakuje mi blach bocznych może ktoś ma do odsprzedania, może być też taki zestaw

https://allegro.pl/oferta/toyota-land-c ... 1917027328

lecz w normalnej cenie bo tu chłopa poniosło to nie jest warte nawet połowę tej ceny i do tego musiałbym kupić taki adapter na 2 din

https://multisort.pl/Ramka-radiowa-2DIN ... NLEALw_wcB

może to i nawet lepsze bo ta pierwsza ramka org. Jest za szeroka do radia standard 2 din

mechu
Posty: 90
Rejestracja: 19 gru 2020, 22:28
Auto: KDJ120
Kontakt:

Re: Wymiana nawigacji i nagłośnienia

Post autor: mechu »

Nie pchaj się w 2din - dużo lepiej jest wsadzić 9"
Niestety nie pokaże jak wygląda bo auto wróci od mechanika za jakiś czas.

ODPOWIEDZ