Blokada tylnego dyfra

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: rolkos »

Dodam że silniczki blokady prawie nie występują w używce. Nowy to koszt około 2800 zł. W twoim przypadku most bez fabrycznego silniczka, więc pewnie taniej by wyszło założenie blokady ARB lub jeśli ma być tanio to jakiś HF.

lipek
Posty: 62
Rejestracja: 18 sie 2020, 14:00
Auto: KZJ95 3.0D automat

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: lipek »

Dzięki za szczegółowe wyjaśnienie. Póki co nie jest mi to potrzebne, ale przeglądając forum natrafiłem na ten temat (i przeczytałem ;) i przypomniałem sobie o tej wtyczce którą zauważyłem

majewa
Posty: 67
Rejestracja: 03 wrz 2014, 15:02
Auto: J95 1KZ-TE 3,0 TD 1999r
Kontakt:

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: majewa »

Panowie , mam takie pytanie. Blokada mi się załącza (sprawdziłem) ale kontrolka cały czas miga. odpiąłem wtyczkę od czujnika , wpiąłem zworkę i dalej to samo. Sprawdziłem przejście pomiędzy pinami wtyczki a pinami kostki koło mostu i mam tam przejście także ten krótki odcinek wygląda ok. próbowałem więc sprawdzić przejście dalej do kostek przy ramie. No i tu mam problem. Jeden z pinów wtyczki czujnika ma przejście na 2 z 3 pinów białej kostki zaś drugi ma przejście do jednego z 3 pinów szarej kostki. Czy tak ma być ? Na logikę oba przewody z wtyczki do czujnika blokady powinny iść do jednej z kostek na ramie. Jak zwykle wszystko jest u wujka google ale akurat jak szukam to nie mogę znaleźć. Czy ktoś może dysponuje rozpiską pinów tych 3 kostek przy ramie ? Opis wtyczki do blokady znalazłem a tych kostek nie. Z góry dzięki.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8299
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: Rokfor32 »

Awarii ulega na 99% kabelek pomiędzy silniczkiem a ramą (typowa usterka). Reszta jest zwykle OK. Oczywiście może się coś wydarzyć - ale jeżeli masz nieskorodowane złącza - to szansa na uwalenie złącza statycznego (niepoddanego ruchowi czy wibracjom) jest porównywalna z wygraną w totka :wink:

Opcja 2 - jaki zwierz pogryzł kable. Wtedy przerwa może być gdziekolwiek :wink:

majewa
Posty: 67
Rejestracja: 03 wrz 2014, 15:02
Auto: J95 1KZ-TE 3,0 TD 1999r
Kontakt:

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: majewa »

Zgadzam się że to pierwszy podejrzany , ale zasadniczo przeprowadzone przeze mnie testy przy użyciu omomierza dyskwalifikują tą opcję. Mam przejścia pomiędzy pinami wtyczki czujnika a pinami kostek na ramie . Zastanawiający jest tylko fakt że 1 z pinów wtyczki ma kontakt z dwoma pinami jednej z kostek zaś 2gi pin wtyczki ma kontakt z pinem innej kostki . Gdybym znał opis poszczególnych pinów kostek przy ramie było by mi łatwiej zweryfikować poprawność prób i dojść który z kabelków jest ew. uszkodzony .

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8299
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: Rokfor32 »

Ten temat załatwia schemat. Wrzuć mi maila na pw. to Ci wyślę odpowiedni fragment (całe EWD jest za duże na taka metodę).

stasik
Posty: 274
Rejestracja: 09 sty 2021, 21:42
Auto: KDJ95

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: stasik »

To może dorzucę coś od siebie: tej jesieni w końcu naprawiłem tą cholerną blokadę (przy okazji regenerując maglownicę...) Zdecydowałem się na pneumatykę Ore https://ore4x4.pl/pl/czesci-i-akcesoria ... 9-j12.html Działa bez zarzutu, ale za namową mojego mechanika zamontowany został byle jaki kompresor, który woziłem w bagażniku (Norauto) i będę go zmieniał na coś porządniejszego. Ten potrafi przy rozruchu pod ciśnieniem stanąć w martwym punkcie i spalić bezpiecznik :evil:

Awatar użytkownika
tadeusz84
Posty: 55
Rejestracja: 07 wrz 2020, 09:52
Auto: KZJ90
Kontakt:

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: tadeusz84 »

Hej

U mnie też silniczek zeżarty :(... W związku z tym pytanie - jak bym się zdecydował na zakup nowego oryginalnego - to jaki byłby całkowity koszt tej operacji? Czyli koszt i czas wymiany - wygląda na niezbyt złożoną...

Czy rozwiązania pneumatyczne (gdzieś też ręczne widziałem?) wyjdą finalnie taniej? (nie mam kompresora)

A może ktoś w okolicy Warszawy lub Siedlec jest w stanie to zrobić kompleksowo?

Pozdrawiam

stasik
Posty: 274
Rejestracja: 09 sty 2021, 21:42
Auto: KDJ95

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: stasik »

Silniczek używka to rzadki widok, nówka kosztuje jakieś 2800 PLN. Siłownik Ore to trochę ponad 600, kompresor da się kupić za 300. No i trochę drobnych gratów typu przełączniki, zaworki itd. plus robocizna. Ja jestem z tego zadowolony, aczkolwiek trzeba pamiętać o spuszczeniu powietrza z układu ręcznie przy pomocy pistoletu do pompowania kół. W przeciwnym razie potrafi włączyć blokadę w dowolnym momencie... Wyłączałem ją już kiedyś przy 80 km/h :mrgreen:

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: rolkos »

Tak się składa że mam dwa takie silniczki używane co działają.
Pierwszy stan bardzo dobry całkowicie sprawny.
Drugi wyjęty z mojego FJ, pęknięta obudowa ale działa i zapina blokadę.

Awatar użytkownika
tadeusz84
Posty: 55
Rejestracja: 07 wrz 2020, 09:52
Auto: KZJ90
Kontakt:

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: tadeusz84 »

A chcesz sprzedać? jeśli tak to za ile? masz możliwość montażu?

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: rolkos »

Sprawną oddam za 1400zł

Awatar użytkownika
tadeusz84
Posty: 55
Rejestracja: 07 wrz 2020, 09:52
Auto: KZJ90
Kontakt:

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: tadeusz84 »

Można prosić o fotkę na priv? Masz również możliwość montażu?

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: rolkos »

Jutro postaram się zrobić fotki. Nie montuję, ale nie jest to trudne.

Awatar użytkownika
Majster_P.
Posty: 26
Rejestracja: 02 sty 2020, 22:44
Auto: Toyota Land Cruiser J90 3.0 D4D 163KM
WERSJA 50th Aniversary automat.
Kontakt:

Re: Blokada tylnego dyfra

Post autor: Majster_P. »

A czy można tak bez żadnych problemów założyć most z blokada z innego j9, czy wymaga jakiejś ingerencji w inne układy. Chciałem właśnie zakupić most z blokadą z j9 wersja 3d i założyć u siebie ale czy nie będzie to kolidowało z blokowaniem kol przez ABS który teraz działa na poszczególne kola.

ODPOWIEDZ