Reflektory FJ

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Kowal_Marcin
Posty: 27
Rejestracja: 01 maja 2019, 22:58
Auto: GSJ15 "Gucio"

Re: Reflektory FJ

Post autor: Kowal_Marcin »

AKTUALIZACJA:

Mimo, że miałem niby dobrze ustawione światła sprawdzane dwukrotnie, to nocą oślepiałem innych, co czwarty mijany migał mi że go oślepiam. Pojechałem więc na OSKP i poprosiłem o propozycję rozwiązania problemu. Jeśli ktoś nie czytał moich powyższych wynurzeń, to w skrócie uznałem, że mój FJ z rynku GCC (tu: Dubaj) ma reflektory symetryczne, jak amerykańskie wersje. Stąd spodziewałem się rozwiązania typu kawałek taśmy izolacyjnej, aby zrobić "profesjonalne" asymetryki. Jakież było moje zdziwienie, gdy okazało się że mam zbyt wysoko ustawione światła, co tłumaczyło oślepianie światłami mijania, ale też świecenie drogowymi w kosmos. Urządzenie pomiarowe (ta puszka w którą się świeci na OSKP co roku) wykazało zaś, że oprócz średnio ostrego odcięcia (w końcu to nie LEDy) wiązka jest asymetryczna. Zamiast idealnego kąta 15st. na oko skos po prawej stronie wynosi ok. 13st., ale jest i to jest wyraźny. Z całego przejęcia nie zrobiłem zdjęcia, więc nie mam nic na potwierdzenie swoich słów, ale po ustawieniu świateł na prawidłową wysokość przez dwadzieścia km ciemności nikt mi już nie błyskał po oczach, bo zdaje się i ja nikogo już nie oślepiałem. Teraz co prawda światła mijania już nie są tak dalekosiężne jak wcześniej, ale i tak są niezłe.

Tak więc zmieniam zdanie, bo fakty są nieubłagane, FJ z rynku GCC z żarówkami H4 (standard dla GCC) ma ASYMETRYCZNE światła mijania!
rzorzo pisze:
10 mar 2020, 15:08
Kupiłem w aso Toyoty reflektory GCC i niestety są takie same jak wersja USA/Kanada.
Nie umiem się jednak odnieść do twierdzenia rzorzo, że kupione przez niego reflektory z rynku GCC są identyczne z tymi z USA.
Jednak inne żarówki oznaczają też inne oprawki, może w tym tkwi tajemnica. A może panowie w ASO stwierdzili że FJ, to FJ, może być tylko jeden i zamówili standardowe, czyli z USA. Niestety tego nie wiem. Pozostaje słowo przeciwko słowu.

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Reflektory FJ

Post autor: rolkos »

Reflektory z są te same i w lampach z USA też są żarówki H4.

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Reflektory FJ

Post autor: rolkos »


Awatar użytkownika
PblO
Posty: 578
Rejestracja: 07 maja 2018, 14:29
Auto: LX450 '97, RJ70 '85, FZJ80 '97
Kontakt:

Re: Reflektory FJ

Post autor: PblO »

Nie ten sam...

USA R - 81140-35465, L - 81070-35445
GCC R- 81140-35511, L - 81070-35511

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Reflektory FJ

Post autor: rolkos »

Fakt źle spojrzałem 2x na tą samą zakładkę. Czyli jednak czymś się różnią.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Reflektory FJ

Post autor: kylon »

A ja mam pytanie.
Jest u mnie FJ Cruiser ze zrobionymi światłami. Czyj To?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Reflektory FJ

Post autor: kylon »

Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
Kowal_Marcin
Posty: 27
Rejestracja: 01 maja 2019, 22:58
Auto: GSJ15 "Gucio"

Re: Reflektory FJ

Post autor: Kowal_Marcin »

PblO pisze:
18 lis 2020, 09:37
Nie ten sam...

USA R - 81140-35465, L - 81070-35445
GCC R- 81140-35511, L - 81070-35511
Nie sprawdzałem wcześniej numerów w kat. bo tam i tak nie ma informacji o tym czy świecą symetrycznie, czy nie. Teraz jak spojrzałem na oferty na jebaju.com to reflektory OEM dla USA rzeczywiście wyglądają od przodu identycznie, nawet mają asymetryczne odcięcie pól poniżej środka klosza (lewe względem prawego), u mnie jest tak samo. Można więc sądzić po wyglądzie, że są takie same, ale przecież jest jeszcze odbłyśnik na środku (w kazdym razie to co zasłania żarówkę), którego nie widać i nie można obejrzeć od środka bez wyciągnięcia lampy. Natomiast mimo ciężkich czasów, jak ktoś ma ochotę porównać to w rzeczywistości, to w weekend (tak ca. pt-pn) będę w Warszawie, więc jak ktoś ze stolicy zamiast pruć na forum domniemywania ma ochotę spotkać się i porównać wiązki świateł w realu, np. na SKP dla pewności, zaświecić obydwoma w puszkę i wykonać dokumentację dla potomnych, to ja nie mówię nie.
autor: kylon » 18 lis 2020, 15:04

A ja mam pytanie.
Jest u mnie FJ Cruiser ze zrobionymi światłami. Czyj To?
No, jak warsztat nie wie kto doń wstawia samochody... :lol:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Reflektory FJ

Post autor: kylon »

Przepraszam, że nie prowadzę kart z Nickami z forum tylko z imieniem i nazwiskiem. Jeśli nikogo z forum to sobie to załatwię bezpośrednio z właścicielem. Temat aktualny to chciałem trzy grosze.

Awatar użytkownika
Kowal_Marcin
Posty: 27
Rejestracja: 01 maja 2019, 22:58
Auto: GSJ15 "Gucio"

Re: Reflektory FJ

Post autor: Kowal_Marcin »

kylon pisze:
18 lis 2020, 15:13
Przepraszam, że nie prowadzę kart z Nickami z forum tylko z imieniem i nazwiskiem.
eem... no wiem, żartowałem tylko. :roll:

dr Andy
Posty: 10
Rejestracja: 07 sie 2020, 16:11

Re: Reflektory FJ

Post autor: dr Andy »

A możesz kylon wkleić zdjęcie włączonych świateł w tych reflektorach? Zdaje się, że są tam pierścienie "halo", czy to są światła dzienne? Jak rozwiązane są w tej Toyce światła postojowe? Gdzie można tak zrobić reflektory? Jestem właśnie na etapie dostosowywania świateł, a te wyglądają bardzo ładnie.

ODPOWIEDZ