Zestaw głośnomówiący do LC120

Moderator: luk4s7

Izza
Posty: 13
Rejestracja: 03 sie 2020, 20:15
Auto: Kruszynka, J12
Kontakt:

Re: Zestaw głośnomówiący do LC120

Post autor: Izza »

Jako, że w piątek kupiłam auto z tym, co fabryka dała (czyli bez mp3, nawigacji, etc), to na szybko odkopaliśmy z domowej graciarni 2 urządzenia (wykorzystywane wcześniej w rav4, zanim kupiłam stację z androidem).
1. Nadajnik FM / ładowarkę do telefonu - wkładane do zapalniczki (działa przesyłanie dźwięku z telefonu, jeszcze nie wiem jak z rozmowami telefonicznymi),
2. tzw. zmieniarkę CD - o urządzenia schowanego w schowku wkłada się pendrive z nagranymi plikami. Zmieniarka został wpięta "w coś, co zostało wypięte z radia fabrycznego - nie wiem co - bo teoretycznie wszystko działa :)"

Docelowo to jednak planuję wymienić na stację z andoidem - jakoś przyzwyczaiłam się do nawigacji nie z telefonu ale w aucie :)
Jeszcze chcę dorzucić modem gsm, bo sharowanie netu z telefonu bywa upierdliwe.

mutaz
Posty: 111
Rejestracja: 18 lis 2019, 22:03
Auto: KDJ120 2008

Re: Zestaw głośnomówiący do LC120

Post autor: mutaz »

Też mam zamiar wymienić radio standardowe na android, ponoć są juz wersje które bez komplikacji da sie załozyć i współpracują z fabrycznym wzmacniaczem pod fotelem kierowcy- tak twierdzi np ten sprzedawca https://allegro.pl/oferta/radio-nawigac ... 8881702506 , podobno nic nie trzeba ciąć i przerabiać wszystko na kostkach bez rzeźbienia w instalacji. Tylko ta cena...

Izza
Posty: 13
Rejestracja: 03 sie 2020, 20:15
Auto: Kruszynka, J12
Kontakt:

Re: Zestaw głośnomówiący do LC120

Post autor: Izza »

dlatego będę z CRL ściągać :)

mutaz
Posty: 111
Rejestracja: 18 lis 2019, 22:03
Auto: KDJ120 2008

Re: Zestaw głośnomówiący do LC120

Post autor: mutaz »

Tak tylko trzeba trafić na model który da sie wpiąć bez demolowania instalacji bo jest sporo wersji. Sa też ponoć wersje z bardzo kiepsko odbierającym radiem. Ryzyk fizyk.

Is3
Posty: 9
Rejestracja: 15 cze 2019, 00:04
Auto: GX470

Re: Zestaw głośnomówiący do LC120

Post autor: Is3 »

Coś nie chińskiego: https://www.dension.com/pl/automotive/p ... ay-lite-bt > Made in Hungary.
Mikrofon w zestawie daje radę i robiłem już wiele testów, nikt nie narzeka :)
Dodatkowo zachowała mi się oryginalna zmieniarka 6 płytowa, po prostu mam wybór na zamieniarkę1 (BT) i zmieniarkę2.

Jedyny minus do którego ja się mogę na razie przyczepić to uruchamia się to 5-10s.

Izza
Posty: 13
Rejestracja: 03 sie 2020, 20:15
Auto: Kruszynka, J12
Kontakt:

Re: Zestaw głośnomówiący do LC120

Post autor: Izza »

No dobra, zamówiłam u majfrienda z dodatkowym modemem lte. przyjechało po 2-ch tygodniach. Radio w miarę spasowane, odpukać wszystko działa. jeszcze nie instalowałam kamerki cofania, bo tu już większe grzebanie. Za całość zapłaciłam ok 1600zł.
mikrofonu zewnętrznego mi nie zapakowali, ale wygląda na to, że ten w stacji całkiem nieźle zbiera dźwięk.
https://iswiderska-my.sharepoint.com/:i ... w?e=UfyKfu

Dec
Posty: 13
Rejestracja: 22 cze 2020, 23:34

Re: Zestaw głośnomówiący do LC120

Post autor: Dec »

Ostatecznie po koślawym parrocie który nie pchał dźwieku na woofer (możliwe że to moja nieudolność)
Dałem się namówić na transmiter Baseus z alliexpres.
Poszukałem najdroższy za ok 50zł:)))) i działa zaskakująco dobrze. Porównałbym z jakością odtwarzania z cd.
Bardzo rzadko słychać jakieś zakłócenia:))
Tanio i dobrze:) polecam jako tanie rozwiązanie.


Aha! Do rozmów sie nie nadaje, mikrofon słabo zbiera..

Pozdro

Dabr
Posty: 20
Rejestracja: 09 mar 2018, 19:15
Auto: j120 '07 D4D
Kontakt:

Re: Zestaw głośnomówiący do LC120

Post autor: Dabr »

Izza zapodaj prosze link do aukcji na któej kupiłaś. Masz wersję ze wzmacniaczem pod fotelem kierowcy?

Izza
Posty: 13
Rejestracja: 03 sie 2020, 20:15
Auto: Kruszynka, J12
Kontakt:

Re: Zestaw głośnomówiący do LC120

Post autor: Izza »

Dabr pisze:
15 paź 2020, 21:04
Izza zapodaj prosze link do aukcji na któej kupiłaś. Masz wersję ze wzmacniaczem pod fotelem kierowcy?
pod siedzeniem kierowcy mam pioniera - cokolwiek to jest (please nie śmiać się ze mnie). nie miałam pewności co powinnam wybrać, więc wpierw na "czacie" wysłałam zapytanie do firmy, wysłałam zdjęcia tego co mam, co chcę, od razu powiedziałam, że chce modem lte do tego - więc mam dopięty "fabrycznie". Zasadniczo obsługa bardzo dobra i przed sprzedażą i po sprzedaży.
kupowałam tutaj:
https://pl.aliexpress.com/item/40002773 ... 5c0f8ySF52

przy zakupie wybrałam px5, dopytali, czy specjalnie, czy nie chce px6 - oczywiście się walnęłam w zamówieniu, więc zrobiłam dopłatę i dostałam tę mocniejszą wersję.
I na koniec - sprzedawca nie dosłał mi zamówionego mikrofonu zewnętrznego, więc teraz działam tylko na tym, co w stacji jest - małżonek twierdzi, że słychać mnie przez tel. zdecydowanie lepiej niż na mikrofonie zewnętrznym w "ravce".

I po miesiącu użytkowania - jestem baaaaardzo zadowolona :)

mutaz
Posty: 111
Rejestracja: 18 lis 2019, 22:03
Auto: KDJ120 2008

Re: Zestaw głośnomówiący do LC120

Post autor: mutaz »

Przeklejam z innego tematu i proszę o opinię koleżankę: cytuję opinię użytkownika z konca 2019r:
..."Chińszczyzna nie jest kompatybilna z LC120, w szczególności jeśli masz wzmacniacz JBL lub Pioneer pod siedzeniem- nie wzbudza wzmacniacza lub wzbudza na kilka sek. Możesz wszystko podłączyć na krótko z głośnikami ale jakość dźwięku jest jak ze starego Safari. Gubi stacje radiowe poza obszarem zabudowanym. Generalnie jest cały wątek o wymianie oryginalnego audio na chińskie gównogranie...
Ja wróciłem do oryginalnego i byłem zadowolony. ..."/koniec cytatu.
Wg mnie ten pioneer pod siedzeniem też może jest z Chin wiec z tymi Chinami do końca tak nie jest: pytanie czy pierwsze nieudolne androidy do 120stki były niedopracowane bo sądząc po opini koleżanki ten świeży sprzet jest ok. Sam się zastanawiam nad zamianą i musze przyznać ze nagłosnienie w oryginale dla mnie jest mega dobrze zrobione (tez mam pionera), radio gra czysto i elegancko się tego słucha- pytanie czy coś tracimy po zmianie na androida bo jak to ma trzeszczeć i gubić zasięg to jestem na nie. Jasne że tego jest naście modeli wiec skupmy się na tym testowanym przez koleżankę Izza.

Izza
Posty: 13
Rejestracja: 03 sie 2020, 20:15
Auto: Kruszynka, J12
Kontakt:

Re: Zestaw głośnomówiący do LC120

Post autor: Izza »

czy trzeszczy / zrywa? nie wiem - mieszkam na zadupiu, gdzie czasami internet zawraca, a fale radiowe się gubią, co oznacza, że radio czasem zrywa, czasem się zmienia. mnie to nie przeszkadza. pomijam fakt, że mogłam coś źle podpiąć (proszę nie opluwać monitora :) ). Jednakowoż dla mnie kluczowe było, żebym miała nawigację, możliwość włożenia karty pamięci, modem, zebym nie musiała kombinowac z internetem, żebym mogła gadać przez telefon w czasie jazdy (jak to baba lubię jeździć i gadać) docelowo będą podpięte kamerki: cofania i rejestrator z przodu. podobny model miałam w rav4 i sprawdzało się idealnie.

Dabr
Posty: 20
Rejestracja: 09 mar 2018, 19:15
Auto: j120 '07 D4D
Kontakt:

Re: Zestaw głośnomówiący do LC120

Post autor: Dabr »

Zamówiłem u tego samego majfrienda co Izza. Ma przyjśc w połowie listopada, wersja PX6/64GB bez LTE mikrofon zewnętrzny obiecał dołożyć gratis. Zobaczymy.

Dabr
Posty: 20
Rejestracja: 09 mar 2018, 19:15
Auto: j120 '07 D4D
Kontakt:

Re: Zestaw głośnomówiący do LC120

Post autor: Dabr »

Przesyłka dotarła, we środę przymierzę się do montażu.
Załączniki
radio2.jpg
radio2.jpg (56,02 KiB) Przejrzano 3098 razy

Dabr
Posty: 20
Rejestracja: 09 mar 2018, 19:15
Auto: j120 '07 D4D
Kontakt:

Re: Zestaw głośnomówiący do LC120

Post autor: Dabr »

Radio wstępnie podłączone. Pierwsza wątpliwość powstała gdy okazało się, że dla oryginalnych 3 wtyczek są tylko 2 gniazda - po szybbkiej konsultacji z "supportem" wtyczka pozostała nie podłączona a radio działa :D
Dźwięk jest odtwarazny przez wszystkie głośniki łącznie z sub'em i jest dobrej jakośći, nie widzę różnicy w stosunku do oryginalnego radia (mam wersję ze wzmacniaczem Pioneer pod fotelem). Sam tablet po połączeniu z wifi i z kontem google działa płynnie aplikacje można instalować ze sklepu play. Odtwarzacz płyt działa, filmy youtube bez problemów, telefon udało się sparować po BT ale nie miałem jeszcze czasu tego potestować.

Czekam jeszcze na dostawę kamery cofania i w między czasie rozgryzam jak podłączyć zewnętrzny mikrofon który dostałam jako gratis (brak gniazdka z mini-jack) oraz do czego może służyć drugi, cieńszy kabel antenowy z oryginalnej instalacji - był wpięty do mojego orygnalnego radia obok zwykłego kabla antenowego. Myślałem że to może antena GPS ale moje oryginalne rado to wersja bez nawigacji :?:
Załączniki
anteny 120.png
anteny 120.png (339,6 KiB) Przejrzano 3048 razy
20201114_131540.jpg
20201114_131540.jpg (69,6 KiB) Przejrzano 3048 razy

legend
Posty: 71
Rejestracja: 06 mar 2019, 18:19

Re: Zestaw głośnomówiący do LC120

Post autor: legend »

Dzięki!

ODPOWIEDZ