Klocki Hamulcowe J120

Moderator: luk4s7

slednecks
Posty: 99
Rejestracja: 06 sie 2017, 00:20

Klocki Hamulcowe J120

Post autor: slednecks »

Klocki sie kończą, a jako że rozpiętość cen nowych jest spora, postanowilem zapytać jakie wybrać. Zamienniki jakich firm są coś warte a których unikać?

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Klocki Hamulcowe J120

Post autor: plum76 »

Klocki to nie jest technika kosmiczna.
Ja kupuje TRW i raczej średnie są bo felgi notorycznie są czarne od pyłu jaki z nich powstaje ale żywotnosc jest znośna.

paweł

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Klocki Hamulcowe J120

Post autor: rolkos »

Z przodu mam TRW z tyłu Ferodo, po 2 latach i ~40tyś. km z tyłu starły się do blachy. Z przodu jeszcze żyją. Teraz kpiłem Textara. Ogólnie klocki są tanie ~100 zł (przód), Aisin przód 130zł komplet. Raczej bym nie kombinował kupić cokolwiek byle firma w miarę znana, a nie jakieś za 35zł (takie też widziałem).
Jak będziesz zmieniał przyjrzyj się lepiej jaki jest stan gumek na tłoczkach i samych tłoczków oraz prowadnic z tyłu. Można też dać smar ATE do hamulców pod gumki zawsze to trochę separuje od wody.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Klocki Hamulcowe J120

Post autor: kylon »

Im ciemniejsze tym większa zawartość miału co brudzi felgi.

Awatar użytkownika
021CLT
Posty: 205
Rejestracja: 15 cze 2012, 21:34
Auto: Toyota LC120
Kontakt:

Re: Klocki Hamulcowe J120

Post autor: 021CLT »

kylon pisze:Im ciemniejsze tym większa zawartość miału co brudzi felgi.
No to są klocki, coś się przecież musi ścierać.... Gorzej jakby klocki wytrzymywały 100 tys a tarcze 10tys.
Jak pylą tzn że masz hamulce :lol:

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Klocki Hamulcowe J120

Post autor: sebastian44 »

Panowie jak u Was z trwałością tarcz hamulcowych z przodu? W J120 u mnie niestety po trzech latach i przejechanych 40 tysiącach przednie tarcze się lekko zwichrowały. Przeżyły jeden zestaw klocków, teraz od roku jeżdżę na drugim który oczywiście też bedzie musiał być wymieniony razem z tarczami.

Troche jestem zawiedziony trwałością tarcz, w zasadzie nie zą jeszcze zużyte mocno ale czuć przy hamowaniu bicie co kwalifikuje je do wymiany. Troche szkoda już wymieniać ale głupio ładować sie na wakacyjny wyjazd w góry wiedząć że z hamulcami nie wszystko do końca jest tak jak trzeba.. Jakie są Wasze doświadczenia?

Dla informacji tarcze i klocki TRW, komplet na przód kosztuje około 500 zł.

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Klocki Hamulcowe J120

Post autor: rolkos »

Mam od roku tarcze i klocki TRW, strasznie piszczą ;) Nawet zdjalem kiedyś klocki, przetarłem papierem ściernym i nie piszczały z tydzień, potem znów zaczęły. Niedługo będę wymieniał klocki na nowe się zobaczy czy się poprawi.

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1132
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

Re: Klocki Hamulcowe J120

Post autor: Heniu »

Jakby ktoś był chętny to mam na półce DBA komplet z klockami Hawk na przód i tył, przy zakupie całości mogę zrobić promocję :wink:

Wracając do TRW, też zauważyłem ostatnio, że jakość spadła .

Awatar użytkownika
gobio
Posty: 115
Rejestracja: 19 lut 2014, 14:58
Auto: KDJ90
Kontakt:

Re: Klocki Hamulcowe J120

Post autor: gobio »

Heniu pisze:
30 cze 2020, 10:51
Jakby ktoś był chętny to mam na półce DBA komplet z klockami Hawk na przód i tył, przy zakupie całości mogę zrobić promocję :wink
Zapytanie poszło na priv

Troxil
Posty: 165
Rejestracja: 08 lut 2014, 13:00
Auto: GRJ 120
Jeep Cherokee
Kontakt:

Re: Klocki Hamulcowe J120

Post autor: Troxil »

sebastian44 pisze:
29 cze 2020, 13:20
Panowie jak u Was z trwałością tarcz hamulcowych z przodu? W J120 u mnie niestety po trzech latach i przejechanych 40 tysiącach przednie tarcze się lekko zwichrowały. Przeżyły jeden zestaw klocków, teraz od roku jeżdżę na drugim który oczywiście też bedzie musiał być wymieniony razem z tarczami.

Troche jestem zawiedziony trwałością tarcz, w zasadzie nie zą jeszcze zużyte mocno ale czuć przy hamowaniu bicie co kwalifikuje je do wymiany. Troche szkoda już wymieniać ale głupio ładować sie na wakacyjny wyjazd w góry wiedząć że z hamulcami nie wszystko do końca jest tak jak trzeba.. Jakie są Wasze doświadczenia?

Dla informacji tarcze i klocki TRW, komplet na przód kosztuje około 500 zł.
Nie wiem, czy już o tym gdzieś pisałem, ale... mam oryginalne tarcze hamulcowe i z przodu i z tyłu jak auto wyjechało z salonu. Co prawda ASO chciało w tym roku wymieniać, ale po sugestii, że jednak zawieszenie powiedzieli ok. Jest jednak jeden haczyk; zakładam tylko oryginalne klocki hamulcowe, auto 2003 rb i 218 tkm.

ODPOWIEDZ