Opony Radar, czy ktoś miał z nimi do czynienia?

Moderator: luk4s7

Maciek
Posty: 172
Rejestracja: 13 maja 2009, 20:06
Auto: HJ61, UZJ100, wcześniej HDJ100
Kontakt:

Opony Radar, czy ktoś miał z nimi do czynienia?

Post autor: Maciek »

Pytam generalnie o te opony, ale konkretnie myślę o AT-kach 285/65/18 do "setki"

everybike
Posty: 183
Rejestracja: 28 paź 2015, 17:13
Auto: UZJ 100
Kontakt:

Re: Opony Radar, czy ktoś miał z nimi do czynienia?

Post autor: everybike »

Jaki model dokładnie ? Radar Renegade AT-5 ? Nie znalazłem zbyt wielu opinii póki co ale dobrze wyglądają i myślę żeby je założyć na zimę/miasto, a komplet MT'ków oszczędzać na wyjazdy w Karpaty.
A jeśli o wschodnich producentów opon bo auto w sumie też ze wschodu :) to od 4tys. km jeżdzę na LingLongach MT 285/75/16 i jest dobrze.
Ciszej i lepiej niż na oponach na których auto kupiłem czyli BFG AT K02 !
I to zarówno na asfalcie - przy ostrym hamowaniu znacznie później włącza się ABS jak i oczywiście w terenie bo to w końcu MT.

Maciek
Posty: 172
Rejestracja: 13 maja 2009, 20:06
Auto: HJ61, UZJ100, wcześniej HDJ100
Kontakt:

Re: Opony Radar, czy ktoś miał z nimi do czynienia?

Post autor: Maciek »

Tak, dokładnie chodzi o model Renegade A/T5

Adamek
Posty: 51
Rejestracja: 29 lip 2011, 21:40
Auto: LJ78, Rumcajs
Kontakt:

Re: Opony Radar, czy ktoś miał z nimi do czynienia?

Post autor: Adamek »

Nie wiem jak modele terenowe ale na dużych dostawczakach przewaliłem ich około 20 sztuk. Bardzo przyzwoite opony. Wolno się wycierają, nie ząbkują, hamowanie na mokrym z towarem rewelacja i mocne boki. Nie wychodzą na nich bańki od najeżdżania na krawężniki załadowanym autem. Na innych chińczykach z tym miałem problem. Sam przymierzam się do zakupu A/T5 na wiosnę do mojej LJtki.

everybike
Posty: 183
Rejestracja: 28 paź 2015, 17:13
Auto: UZJ 100
Kontakt:

Re: Opony Radar, czy ktoś miał z nimi do czynienia?

Post autor: everybike »

Mam Renegade A/T5 od kilku tygodni- ok.1000km. Jestem zadowolony - jest ciszej niż w bf AT ko2 ( miałem je wcześniej w J10) i discoverer cooper at3 (na tych opnach jeździłem J9). Suchy czy mokry asfalt bardzo pewnie. ABS o wiele wcześniej włączał się przy oponach BFG.
Błoto i mokra trawa - supełnie nieźle - poradzą sobie podczas podróży na południu Europy. W Karpaty nadal tylko opony klasy MT.

Awatar użytkownika
mariano
Posty: 37
Rejestracja: 24 paź 2013, 14:07

Re: Opony Radar, czy ktoś miał z nimi do czynienia?

Post autor: mariano »

Cześć, ze swojej strony mogę polecić te opony. Wydają się być dobre. Jak podaje producent, nadają się one do zmiennych warunków pogodowych. Czuć, że całość sprzyja optymalnej kontroli nad pojazdem, a sam wygląd opony jest zadziorny. Na bieżniku jest duża ilość lameli, no i to jest oczywiście duży plus, bo zwiększają przyczepność do jezdni. Jakbyś był nadal chętny lub szukał innych opon polecam https://www.ucando.pl/k/opony/U2101 Zawsze można coś znaleźć atrakcyjnego w porównaniu do innych ofert w internecie.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Opony Radar, czy ktoś miał z nimi do czynienia?

Post autor: luk4s7 »

Proponuje aby ocenić opony z perspektywy użytkownika a nie zdjęcia w internecie. Pominę już fakt że wydźwięk posta i link sprawiają wrażenie ukrytej reklamę.
Sam fakt posiadania lameli, zadziorny wygląd i to co podaje producent zapewne się sprawdza ale... jako opis na Aliexpress czy innym temu podobnym portalu. Rzeczywistość potrafi boleśnie weryfikować marketingowy bełkot. Dlatego opony się testuje i porównuje ich rzeczywiste właściwości. Kiedyś królowały nalewki bo miły zadziorny wygląd i założone do Poloneza na tył dawały +10 do lansu. Jakoś technologia się nie rozprzestrzeniła na szerszą skalę. Ciekawe dlaczego.

everybike
Posty: 183
Rejestracja: 28 paź 2015, 17:13
Auto: UZJ 100
Kontakt:

Re: Opony Radar, czy ktoś miał z nimi do czynienia?

Post autor: everybike »

Zgadzam się z przedmówcą i zawiodłem się na bfg.
A na Radarach zrobiłem kolejny tysiąc km . Na lekkim mrozie jaki ostatnio mieliśmy w Łodzi guma miękka i trzyma na czarnym :). Na teren ostnio nie ma czasu.

pmcomp
Posty: 463
Rejestracja: 07 lip 2020, 21:06
Auto: LC120

Re: Opony Radar, czy ktoś miał z nimi do czynienia?

Post autor: pmcomp »

Miałem opnę RAdar załozona awaryjnie na BMW Z4 tak więc auto o zupełnie innym przeznaczeniu.
Rozwaliłem oponę w Norwegii i Radar 235/35/19 był najtańszą opcją powrotu do domu zamiast 225/35/19. O tej oponie poczytałem dopiero w domu. Byłem zaskoczony jej właściwościami biorąc pod uwagę, że na lewej stronie był Radar, na prawej Pirelli P Zero :) . Na szczęście z przodu, a nie na osi napędowej.
Opona nadspodziwanie dobrze zachowywała się na mokrym. Bez aquaplanningu. Była tez stosunkowo cicha. Na suchym dobrze trzymała. Fakt, że nie przekraczałem 120 km/h.
Teraz po przejechaniu 2000km lezy na podwórku.

Pozdro

pietrek.krk
Posty: 4
Rejestracja: 28 sty 2019, 11:10
Kontakt:

Re: Opony Radar, czy ktoś miał z nimi do czynienia?

Post autor: pietrek.krk »

everybike pisze:
07 gru 2019, 14:11
Zgadzam się z przedmówcą i zawiodłem się na bfg.
A na Radarach zrobiłem kolejny tysiąc km . Na lekkim mrozie jaki ostatnio mieliśmy w Łodzi guma miękka i trzyma na czarnym :). Na teren ostnio nie ma czasu.
Cześć

Udało się cos w terenie sprawdzić? Planuje zakup i zastanawiam się pomiędzy Cooper DISCOVERER AT3 4S a RADAR RENEGADE AT-5 121S.
Porównań mało może ktoś coś sprawdził?

everybike
Posty: 183
Rejestracja: 28 paź 2015, 17:13
Auto: UZJ 100
Kontakt:

Re: Opony Radar, czy ktoś miał z nimi do czynienia?

Post autor: everybike »

Generalnie jak już spadł śnieg to radary okazały się śliskie , dodatkowo w porównaniu z zimówkami d.sj5 znacznie głośniejsze - miały takie wycie od stosunkowo niskiej prędkości 70-80km.
Na domiar złego stalowe oryginalne felgi od toyot z Płw. Arabskiego okazał się zapychać błotem i bić na szosie jakby ciężarek spadł :(

ODPOWIEDZ