Tasma między hardtopem a burta

Moderator: luk4s7

Giszter
Posty: 97
Rejestracja: 12 maja 2019, 15:53
Auto: Toyota Hilux VIII gen

Tasma między hardtopem a burta

Post autor: Giszter »

Cześć,

Mam taki problem. Podczas montażu hardtopa została mi nałożona taśma izolacyjna pomiędzy uszczelkę hardtopa a pakę. Taśma ta, która wygląda jak zwykły "szkot" po paru miesiącach i obecnych upałach zaczęła mi się odklejać jak na zdjęciu. I teraz mam tutaj pytanie co z tym fantem zrobić?
Czy mogę ją zerwać do końca bo pełniła rolę tylko ochroną podczas montażu czy jechać z tym do ASO i na podstawie gwarancji reklamować to i założyć taką tasmę jeszcze raz? Jaka jest rola tej taśmy? Przed czym ona ma chronić?

Pozdrawiam
Mateusz
Załączniki
tasma_hardtop.jpg
(71,87 KiB) Pobrany 26 razy

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Tasma między hardtopem a burta

Post autor: kylon »

Taśma pełni rolę zabezpieczenia przed porysowaniem lakieru przez hardtop. Możesz pojechać do ASO na reklamację ale wyślij ich na szkolenie bo przykleili Ci jakiś syf. Profesjonalna taśma jest bezbarwna i nie odkleja się. Można ją kupić u każdego porządnego producenta hard topów (nie mam tu na myśli chińskiego gównolitu) oraz każdej firmie oklejającej nadwozia.
Nawet taka firma zrobiła by to najlepiej ale może mieć problem z montażem i demontażem zabudowy.
Z resztą patrząc jak jest reszta tej taśmy przyklejona można uznać że robił to nieudacznik.

Giszter
Posty: 97
Rejestracja: 12 maja 2019, 15:53
Auto: Toyota Hilux VIII gen

Re: Tasma między hardtopem a burta

Post autor: Giszter »

Dzięki @kylon ;),
Hardtopa montowanego miałem przed odbiorem auta w salonie Ja-Now-An Zabrze. Teraz mieszkam w Krakowie, więc raczej tutaj będę szukał pomocy. Bo co tu mówić, wygląda to słabo, a pewnie spełnia swoje zadanie jak wygląda..... Skoro auto jest ciągle na gwarancji to pewnie wybiorę się do któregoś z ASO w Krakowie.

Dzięki za pomoc,

Pozdrawiam,
Mateusz

ODPOWIEDZ