Wymiana silnika LC 100

Moderator: luk4s7

BlaserR8
Posty: 7
Rejestracja: 25 paź 2018, 18:06

Wymiana silnika LC 100

Post autor: BlaserR8 »

Szanowni koledzy,

Mam pytanie odnośnie wymiany motoru w LC 100 4.7 z 2003r. Czy 2UZ-FE z roku 1998 będzie pasował do wersji poliftowej? Wiem, że protoplasta miał np 4-biegową skrzynie biegów i obawiam się, że to skreśli moje plany. Jeśli pasuje to ewentualnie jakie komponenty należałoby wymienić wraz z silnikiem?

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8299
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Wymiana silnika LC 100

Post autor: Rokfor32 »

Silnik to silnik. Toyota trzyma się zasad - więc jak silnik ten sam - to ma pasować :wink:

A poważniej - blok silnika ma być kompatybilny na wymiarach montażowych. Jeżeli są jakiekolwiek różnice - to w nadlewach na korpusie, do montażu przydasiek. Generalnie - do skrzyni ma się dać podpiąć.

BlaserR8
Posty: 7
Rejestracja: 25 paź 2018, 18:06

Re: Wymiana silnika LC 100

Post autor: BlaserR8 »

Dzięki za szybką odpowiedź. Pytam się bo ze tak powiem jestem w tych tematach jaroszem :P Martwi mnie czy nie będzie też jakichś elektronicznych rewelacji typu komputer mi nie będzie pasował itp...
Czyli reasumujac- nie powinno być niespodzianek? Ewentualnie wziąć VIN od samochodu dawcy żeby w razie konieczności można było dokupić jakiś osprzęt, ale tak to ładować ten motor pod maske i LC bedzie śmigał jak złoto? Jestem ostrożny w tym względzie bo nie chciałbym wyrzucić w błoto 2 centymetrów banknotów 100 złotowych :)

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8299
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Wymiana silnika LC 100

Post autor: Rokfor32 »

Silnik to silnik - a osprzęt to inna bajka.

Silnik, mechanicznie, ma spasować bolt on. Natomiast reszta - cóż. W razie niekompatybilności po prostu przekładasz elementy z obecnego.

może być, że przełożenia będzie wymagała cała wiązka elektryczna, wraz ze wszystkimi elementami do niej podpiętymi - jeżeli wtyczki nie pasują. Czemu? bo tak czy siak komputer sterujący musi zostać stary, bo inaczej immobilizer nie pozwoli na odpalenie auta (plus różnice w wysterowaniu skrzyni). A to oznacza, że wszystko, czego potrzebuje stary komp - musi zostać przełożone (o ile nie pasuje).

Ponieważ jest różnica w skrzyni - to tak czy siak wiązka silnikowa jest do wymiany (na starą) - bo ta wiązka to również wiązka skrzyni.

Czyli - masz dwie kompletacje, i przekładasz wszystko, co potrzebne, żeby zadziałało na starym sterowaniu. Ale ponieważ masz wszystkie klocki - to nie jest problem - poza czasowym.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8299
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Wymiana silnika LC 100

Post autor: Rokfor32 »

A - i jeszcze jedno: polecam poczytanie co jest napisanie na naklejkach fabrycznych w okolicy akumulatora. Immobilizer w tym modelu jest cokolwiek ... specyficzny :wink:

BlaserR8
Posty: 7
Rejestracja: 25 paź 2018, 18:06

Re: Wymiana silnika LC 100

Post autor: BlaserR8 »

Super, teraz sprawa wygląda dosyć jasno :) A jak wyjdzie to się okaże.

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: Wymiana silnika LC 100

Post autor: Cruiser »

Hmmm. Ciekawy nick kolegi.

BlaserR8
Posty: 7
Rejestracja: 25 paź 2018, 18:06

Re: Wymiana silnika LC 100

Post autor: BlaserR8 »

Dobrze kolega kombinuje....

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: Wymiana silnika LC 100

Post autor: Cruiser »

Darz Bór i zadowolenia z Toyki!

BlaserR8
Posty: 7
Rejestracja: 25 paź 2018, 18:06

Re: Wymiana silnika LC 100

Post autor: BlaserR8 »

Darz Bór! Dzięki, zobaczymy co z tego wyjdzie... ale jak już będę na następnym etapie projektu to zrelacjonuje jak to poszło.

BlaserR8
Posty: 7
Rejestracja: 25 paź 2018, 18:06

Re: Wymiana silnika LC 100

Post autor: BlaserR8 »

Trochę to trwało, ale wszystko poszło bardzo gładko. Działa, jeździ i buczy elegancko

Johnny_UZJ100
Posty: 91
Rejestracja: 21 maja 2016, 23:08

Re: Wymiana silnika LC 100

Post autor: Johnny_UZJ100 »

Czyli masz teraz stary silnik zestawiony z nową skrzynią?
Ja też mam V8, tyle, że skrzynie 4-biegową. Zastanawiałem się czy da się włożyć tam skrzynię 5-biegową.

BlaserR8
Posty: 7
Rejestracja: 25 paź 2018, 18:06

Re: Wymiana silnika LC 100

Post autor: BlaserR8 »

Da się bez najmniejszych problemów, tak jak wcześniej pisał kolega mechanicznie pasuje bolt-on. Poza tym cały osprzęt był kompatybilny
<edit> nie wiem tylko jak w twoim przypadku będzie z komputerowymi tematami... to już jakiś szpec się musi wypowiedzieć

ODPOWIEDZ