Opony

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
krystusg
Posty: 246
Rejestracja: 04 cze 2017, 21:11

Opony

Post autor: krystusg »

Panowie co sądzicie o oponach Cooper Discoverer AT3 ?
Plusy minusy i prosił bym w temacie bez filozosi. :)

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Opony

Post autor: rolkos »

Jeździli na nich w Overland Expedition na Alaskę, więc chyba nie są złe.

Jeśli szukasz opon AT to sprzedam roczne Geolandary AT-S 265/70/17
5 szt. stan idealny. Mam samochód bez poszerzeń i 265 mi trochę wystaje za obrys.

Awatar użytkownika
krystusg
Posty: 246
Rejestracja: 04 cze 2017, 21:11

Re: Opony

Post autor: krystusg »

Podeślij zdjęcia. Tylko ja mam rozmiar 265 65 17 i nie wiem czy będą ok czy nie za duże?

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Opony

Post autor: rolkos »

Zrobiłem fotkę bieżnika jednej, reszta ma taki sam (rotowałem opony). Opona wejdzie Ci bez problemu, większość 120 na tym forum na takich jeździ. Jest jeszcze sprawa skąd jesteś, prywatnie wysyłać kurierem może się nie opłacać.

https://drive.google.com/file/d/1_tv9BN ... sp=sharing

Awatar użytkownika
krystusg
Posty: 246
Rejestracja: 04 cze 2017, 21:11

Re: Opony

Post autor: krystusg »

716 km to nie zbyt blisko. Szczecin.
Większość ma takie opony? Seryjnie były 265 65 17 ? Przynajmniej ja mam takie założone.
Te twoje to szersze czy wyższe? Czy i jedno i drugie?

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Opony

Post autor: rolkos »

Wyższe.

Paweł

Awatar użytkownika
krystusg
Posty: 246
Rejestracja: 04 cze 2017, 21:11

Re: Opony

Post autor: krystusg »

A jaka jest różnica w wysokości między 265/ 65 17 a 265/ 70 17?
W mm/ cm.

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2143
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Opony

Post autor: sebastian44 »

14 mm na promieniu. http://www.kilometr.com/naprawiam-t-3.html

Kolego te opony wejdą bez żadnego problemu. Komplet opon da się wysłać za około 60-80 zł.

Awatar użytkownika
krystusg
Posty: 246
Rejestracja: 04 cze 2017, 21:11

Re: Opony

Post autor: krystusg »

sebastian44 pisze:14 mm na promieniu. http://www.kilometr.com/naprawiam-t-3.html

Kolego te opony wejdą bez żadnego problemu. Komplet opon da się wysłać za około 60-80 zł.
Pewnie da się wysłać w takich kosztach jak piszesz. Tylko wolał bym bardziej agresywne np.
Cooper Discoverer AT3 i tak też się pytałem czy ktoś zna takowe opony. A fakt, że wejdą te 265/70 17 to mnie uspokoiłeś bo jest ich większy wybór jak by i wydają się tańsze?

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Opony

Post autor: rolkos »

Na żywo AT3 wygląda równie agresywnie jak Yokohama ;). Nie wiem do czego Ci te opony, ale bardziej agresywne ATki to np. Cooper S/T Maxx

http://allegro.pl/2x-cooper-discoverer- ... 07700.html

No i zawsze masz do wyboru BFG Ko2, mają homologację zimówki więc na Słowację w zimie cię wpuszczą, co nie znaczy że na zbitym białym jedzie jak typowa zimówka.

To do czarnego ma być głównie?

Awatar użytkownika
krystusg
Posty: 246
Rejestracja: 04 cze 2017, 21:11

Re: Opony

Post autor: krystusg »

rolkos pisze:Na żywo AT3 wygląda równie agresywnie jak Yokohama ;). Nie wiem do czego Ci te opony, ale bardziej agresywne ATki to np. Cooper S/T Maxx

http://allegro.pl/2x-cooper-discoverer- ... 07700.html

No i zawsze masz do wyboru BFG Ko2, mają homologację zimówki więc na Słowację w zimie cię wpuszczą, co nie znaczy że na zbitym białym jedzie jak typowa zimówka.

To do czarnego ma być głównie?
Głównie do jazdy po asfalcie np. max 70/30 bądź 80/20 stosunek asfalt/lekki teren. Opona ma być dobrej jakości i w przystępnej cenie. Cooper S/T Maxx fajnie wygląda lecz pewnie bym jej nigdy nie wykorzystał w pełni. I cena też niska nie jest. Nie jest to temat strasznie pilny, samochód dopiero kupiłem i defakto mam założone opony Nokian w bardzo dobrym stanie typowo szosowe + dostałem zimowe nie pamiętam jakiej firmy w stanie ostatni sezon, i tak się rozglądam powoli. Dobry pomysł z oponami wielosezonowymi podsunąłeś. Yokohama też jest M+S?

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Opony

Post autor: rolkos »

krystusg pisze:
rolkos pisze:Na żywo AT3 wygląda równie agresywnie jak Yokohama ;). Nie wiem do czego Ci te opony, ale bardziej agresywne ATki to np. Cooper S/T Maxx

http://allegro.pl/2x-cooper-discoverer- ... 07700.html

No i zawsze masz do wyboru BFG Ko2, mają homologację zimówki więc na Słowację w zimie cię wpuszczą, co nie znaczy że na zbitym białym jedzie jak typowa zimówka.

To do czarnego ma być głównie?
Głównie do jazdy po asfalcie np. max 70/30 bądź 80/20 stosunek asfalt/lekki teren. Opona ma być dobrej jakości i w przystępnej cenie. Cooper S/T Maxx fajnie wygląda lecz pewnie bym jej nigdy nie wykorzystał w pełni. I cena też niska nie jest. Nie jest to temat strasznie pilny, samochód dopiero kupiłem i defakto mam założone opony Nokian w bardzo dobrym stanie typowo szosowe + dostałem zimowe nie pamiętam jakiej firmy w stanie ostatni sezon, i tak się rozglądam powoli. Dobry pomysł z oponami wielosezonowymi podsunąłeś. Yokohama też jest M+S?
Yokohama jest M+S ale nie ma oznaczenia 'three peak' I śnieżynki, a na to patrzy policja.

Paweł

Awatar użytkownika
krystusg
Posty: 246
Rejestracja: 04 cze 2017, 21:11

Re: Opony

Post autor: krystusg »

To chyba postawię na BFG !
Dobry wybór dobra opona?
BFG vs Cooper Discoverer AT3? Cena do jakości ?

Awatar użytkownika
rolkos
Klubowicz
Posty: 2063
Rejestracja: 21 lis 2015, 15:24
Auto: FJ Cruiser, 4Runner
Kontakt:

Re: Opony

Post autor: rolkos »

krystusg pisze:To chyba postawię na BFG !
Dobry wybór dobra opona?
BFG vs Cooper Discoverer AT3? Cena do jakości ?
Bfg to taka klasyka, ludzie chwalą.

Paweł

Awatar użytkownika
krystusg
Posty: 246
Rejestracja: 04 cze 2017, 21:11

Re: Opony

Post autor: krystusg »

Chwalą ponieważ cena do jakości jest przyzwoita. Dostępność też. No i wiadomo zaradność w terenie. 80/20 a większość właśnie tak jeździ i tego oczekuje.

ODPOWIEDZ