Problem z katalizatorem benzyna 4.0

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Problem z katalizatorem benzyna 4.0

Post autor: luk4s7 »

A no faktycznie - coś ala blokada tylko robiona hamulcami. Jako pasjonat porządnych, mechanicznych rozwiązań zapomniałem że tu nie tylko właściciele rdzawych zabytków rezydują ;)

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Problem z katalizatorem benzyna 4.0

Post autor: consigliero »

Rdza u nas też występuje

MichalKJP
Posty: 115
Rejestracja: 22 gru 2014, 00:41

Re: Problem z katalizatorem benzyna 4.0

Post autor: MichalKJP »

rob269 pisze:ale niestety powoduje to też utratę napędu 4x4 i kontroli trakcji.
z tych dwóch tylko kontroli trakcji. dodatkowo miałeś wyłączony VSC.

napędu 4x4 nie straciłeś. w lc120 masz jeden z najlepszych stałych napędów. to co opisałeś jest normalne - bo tak działają mechanizmy różnicowe. (na dobrą sprawę, to jak nie włączysz blokady centralnego mechanizmu różnicowego, to chyba podniesienie jednego koła powinno wystarczyć do unieruchomienia samochodu)

gracash
Posty: 23
Rejestracja: 08 sty 2014, 08:56

Re: Problem z katalizatorem benzyna 4.0

Post autor: gracash »

Witajcie ponownie,

Chciałem podnieść temat, tyle że w nieco innym kontekście. Mianowicie, chciałem zapytać, gdzie w 120 znajduje się sterownik do którego wpięte są kable od sond diagnostycznych? Mam na próbę emulator, który chciałbym wypróbować i sprawdzić czy to coś daje. Za wszelkie info. już teraz serdecznie dziękuję.

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Problem z katalizatorem benzyna 4.0

Post autor: plum76 »

jeżeli mowa o emulatorze sony lambda to jest to taka nakretak/dystans który wkręcasz w gniazdo sondy na tłumiku.

Jeżeli mowa o czym innym to ktoś inny musi się wypowiedzieć.

gracash
Posty: 23
Rejestracja: 08 sty 2014, 08:56

Re: Problem z katalizatorem benzyna 4.0

Post autor: gracash »

Mowa o czymś innym, a dokładnie o takim urządzeniu
http://allegro.pl/emulator-katalizatora ... 58637.html

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Problem z katalizatorem benzyna 4.0

Post autor: plum76 »

kombinuj a potem opisz swoje przygody z tym urządzeniem.

Jakbyś rozważał założenie gazu to niektóre instalacje maja funkcje automatycznego kasowania błędów min związanych z katalizatorem. Fajny patent.
paweł

polo172
Posty: 8
Rejestracja: 29 sty 2020, 07:32

Re: Problem z katalizatorem benzyna 4.0

Post autor: polo172 »

Rowniez chce zalozyc elekrtoniczny emulator. Podpowie ktos gdzie jest ten sterownik do ktorego idzie dygnal od sondy lambda

Troxil
Posty: 165
Rejestracja: 08 lut 2014, 13:00
Auto: GRJ 120
Jeep Cherokee
Kontakt:

Re: Problem z katalizatorem benzyna 4.0

Post autor: Troxil »

Potwierdzam, nie działa napęd 4x4, albo mówiąc inaczej; działa tak jak w Uazie, (kręci się to koło które nie ma oporu) pomaga zdjęcie klemy z akumulatora w terenie mamy na chwilę spokój, na drodze można śmigać aczkolwiek trzeba uważać, bo ta kamienica jedzie wtedy gdzie chce. Myślę że akurat u mnie lpg szybciej zużywa sondy kupuję boscha za ok 200 stówki, denso w ASO to ponad 1700 zeta w handlu ok 500-600 stów. Podobno można też kupić przedłużki i cofnąć je od spalin, ale tego nie testowałem.

Auto na wyprawy powinno być w jak najwyższym stopniu fabryczne, żadnych dodatkowych elementów, szczególnie elektronicznych, które mogą wpływać albo na żywotność, albo na awarię silnika auta.

Moja TLC ma 17 lat i już 50 tys na gazie teraz będę 2 raz sondy wymieniał, nie uważam, żeby to była uciążliwa usterka. Uciążliwa jest w terenie.

Z tego co wiem, nie może być przy tym spadku mocy, bo wtedy wskazuje to na katalizatory. Ale to już proszę o wypowiedź znających dogłębnie temat.

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Problem z katalizatorem benzyna 4.0

Post autor: sebastian44 »

Bez przesady z ta kontrola trakcji, większość aut nie ma żadnych blokad ani kontroli trakcji i normalnie jeżdżą w terenie więc nie robmy z tego tragedii że się nie da jeździć. Ja tak jeżdżę i nie zauważyłem żebym specjalnie odstawal

polo172
Posty: 8
Rejestracja: 29 sty 2020, 07:32

Re: Problem z katalizatorem benzyna 4.0

Post autor: polo172 »

Taki elektroniczny emulator mam założony w Corolla i od 5 kat dobrze śmiga. Wie ktoś gdzie jest komputer w j12?

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8299
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Problem z katalizatorem benzyna 4.0

Post autor: Rokfor32 »

Tam gdzie we wszystkich LC - nad schowkiem.

polo172
Posty: 8
Rejestracja: 29 sty 2020, 07:32

Re: Problem z katalizatorem benzyna 4.0

Post autor: polo172 »

Dzięki niedawno nabyłem to auto i dopiero go poznaje

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8299
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Problem z katalizatorem benzyna 4.0

Post autor: Rokfor32 »

To zacznij od ściągnięcia manuala serwisowego i EWD - bo planujesz ingerencję w elektronikę - a nawet nie wiesz gdzie sa moduły. Więc zapewne rozkładu pinoutu i kolory kabli tez masz nieznane ... :wink:

Troxil
Posty: 165
Rejestracja: 08 lut 2014, 13:00
Auto: GRJ 120
Jeep Cherokee
Kontakt:

Re: Problem z katalizatorem benzyna 4.0

Post autor: Troxil »

No więc wymieniłem w/g kompa była to prawa tylna, dowiedziałem się, że wszystkie cztery są takie same tylko lewa tylna ma dłuższy kabel. Założyłem denso, zamiennik handlowy fabryki i założyłem też z tyłu przedłużki, żeby odsunąć sondy od spalin, tak na wszelki wypadek, kupiłem u gazownika. Co ciekawe, posłuszeństwa odmówiła się ta sama sonda co w 2015 roku. Tak więc mam 3 oryginały i 2 zamiennik z prawego tyłu.

ODPOWIEDZ