lina syntetyczna - jakie parametry ?

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

Emu
Posty: 644
Rejestracja: 16 paź 2008, 23:18

Re: lina syntetyczna - jakie parametry ?

Post autor: Emu »

No jak się patrzy na ofertę amerykańskich witryn vikinga czy masterpulla i innych to praktycznie po drugiej stronie oceanu nikt nie używa lin 7/16 czyli 11 mm.

Emu
Posty: 644
Rejestracja: 16 paź 2008, 23:18

Re: lina syntetyczna - jakie parametry ?

Post autor: Emu »

Acha, czy kto używa safety thimble ( sorki nie wiem jak to po naszemu przetłumaczyć) ? Czy to ma wogóle jakąś wartość użytkową ?

lech
Posty: 222
Rejestracja: 15 maja 2009, 00:46

Re: lina syntetyczna - jakie parametry ?

Post autor: lech »

kylon pisze:No :!: . Viking sprzedaje się jak bułki :mrgreen: i klienci są zadowoleni.
Potwierdzam, super lina.

Co do prowadnic ślizgowych - słyszałem zdanie, że lina trąc o ślizg nagrzewa się i podtapia miescowo po czym po paru akcjach staje się sztywna.

Używam rolek bezproblemowo, ale chętnie poczytam opinie o ślizgach.

Awatar użytkownika
Michalkrk
Posty: 375
Rejestracja: 18 lut 2009, 19:55
Auto: byla kdj90
Kontakt:

Re: lina syntetyczna - jakie parametry ?

Post autor: Michalkrk »

a uzywal ktos czegos takiego : Lina syntetyczna Marlow Dynaline 10mm x 30m
http://www.sklep4x4.pl/sklep/grupy/118.html

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: lina syntetyczna - jakie parametry ?

Post autor: Kames »

miałem w patrolu dwa lata sprzedałem z liną gosc nastepne dwa uzywa, troszke dostała w dupe w zimie ale napewno o niebo lepsza niz dynema, ha tu jest numer w parchu k 160 takie autko koło domu 5 razy lina uzywana i manitu ją zabrał :mrgreen: katastrofa rozłazi sie jak wełna taki mocherek z niej wyłazi :shock:

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: lina syntetyczna - jakie parametry ?

Post autor: plum76 »

Hej

pierwszy rok używam wyciągarki i liny syntetycznej stad pytanie do Was.
W zeszły weekend była w użyciu przy przeprawie przez bród, linka częściowo zmoczyła się, wkrótce będą przymrozki wiec zastanawiam się czy ją suszyć . Samochód stoi w garażu wiec może to wystarczy aby podeschła , chociaż zanim ciepło dojdzie do dolnych zwojów to sporo czasu by upłynęło.
Paweł

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: lina syntetyczna - jakie parametry ?

Post autor: LEX »

Emu, też nie wiem jak jest safety thimble po polsku, ale jest to dobra sprawa pod względem bezpieczeństwa, choć korzystanie jest upierdliwe. Jeśli masz takie oczko to palców sobie nie wciągniesz w rolki, możesz bezpieczniej przymocować się do czegoś i waży to mniej niż hak. Jednak wada polega na samym użytkowaniu, bo musisz mieć do kompletu szeklę i mocny pas, który owiniesz np wokół drzewa. Jeśli wyciągasz samochód to musisz mieć też szeklę podczas gdy hak byś zahaczył.

Ja jednak jestem za posiadaniem takiego oczka, bo jednak konstrukcja zamknięta jest bezpieczniejsza i uniemożliwi zahaczanie się byle jak z lenistwa. Poza tym fajnie to wygląda przy rolkach.

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2506
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: lina syntetyczna - jakie parametry ?

Post autor: kpeugeot »

plum76 pisze:Hej

pierwszy rok używam wyciągarki i liny syntetycznej stad pytanie do Was.
W zeszły weekend była w użyciu przy przeprawie przez bród, linka częściowo zmoczyła się, wkrótce będą przymrozki wiec zastanawiam się czy ją suszyć . Samochód stoi w garażu wiec może to wystarczy aby podeschła , chociaż zanim ciepło dojdzie do dolnych zwojów to sporo czasu by upłynęło.
Paweł

lepiej wysuszyc bo lina sie sklei lodem i będziesz ja rwał żeby rozwinąc, a dla niej to nie będzie przyjemne

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: lina syntetyczna - jakie parametry ?

Post autor: MaxLux »

plum76 pisze:Hej

pierwszy rok używam wyciągarki i liny syntetycznej stad pytanie do Was.
W zeszły weekend była w użyciu przy przeprawie przez bród, linka częściowo zmoczyła się, wkrótce będą przymrozki wiec zastanawiam się czy ją suszyć . Samochód stoi w garażu wiec może to wystarczy aby podeschła , chociaż zanim ciepło dojdzie do dolnych zwojów to sporo czasu by upłynęło.
Paweł
Olej to :mrgreen:
Jak sie bardzo wybrudzi i wytatla w piachu to dobrze od czasu do czasu uprac i wysuszyc
ale jak sie tylko zmoczyla to nic jej nie bedzie

ODPOWIEDZ