pompa paliwa

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
dzikarz14
Posty: 93
Rejestracja: 21 lut 2010, 15:22
Auto: HJ60,lexus lx470
Kontakt:

pompa paliwa

Post autor: dzikarz14 »

poszukuje górnej cześci pompy paliwa- tej pompki plastikowej ,cosik mi cieknie z niej czy mieliscie z nia do czynienia? 8) Moze ktos ma takowa chetnie odkupie:-)

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: pompa paliwa

Post autor: Remiołek »

Cieknąca pompa strzykawkowa (takie określenie na nią znalazłem), to częstawy przypadek wynikający z wieku autka. Winne są gumowe uszczelnienia. Tematu w swojej jeszcze nie przerabiałem, ale po zimowych rozmowach z Rokforem, doszliśmy do wniosku, że cuda tam nie siedzą. Więc po rozebraniu (chodzi głównie o tłoczek w moim przypadku) coś się powinno znaleźć co zastąpi oryginalne uszczelnienia. Rozebrałbym swoją, ale auta cały czas jeździ. Jak trop jest dobry, to chętnie bym się dowiedział czy i co podpasowało.

Awatar użytkownika
dzikarz14
Posty: 93
Rejestracja: 21 lut 2010, 15:22
Auto: HJ60,lexus lx470
Kontakt:

Re: pompa paliwa

Post autor: dzikarz14 »

u mnie tez cały czas samochód na chodzie(pracujacy),ale jak załatwie druga to sie do tematu zabiore i nakresle sprawe :wink: ,jakbys Remik cos sie dowiedział to napisz.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: pompa paliwa

Post autor: kylon »

Możesz podesłać rozstaw otworów mocowania tej pompki?
Czy może chodzi o to?
http://www.toyodiy.com/parts/p_E_1989_T ... _2206.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: pompa paliwa

Post autor: Remiołek »

W moim przypadku chodzi o to. U Dzikarza pewnie też- ale on sam powinien to potwierdzić. Pomierzę na jutro, jak wrócę do domu.

Awatar użytkownika
dzikarz14
Posty: 93
Rejestracja: 21 lut 2010, 15:22
Auto: HJ60,lexus lx470
Kontakt:

Re: pompa paliwa

Post autor: dzikarz14 »

Tak kylon chodzi o ta pompke:) moze masz u siebie na składzie??? 8)

icywalker
Posty: 39
Rejestracja: 15 gru 2010, 16:08
Auto: HJ60 4Runner 3.0 td
Kontakt:

Re: pompa paliwa

Post autor: icywalker »

dzikarz14 pisze:poszukuje górnej cześci pompy paliwa- tej pompki plastikowej ,cosik mi cieknie z niej czy mieliscie z nia do czynienia? 8) Moze ktos ma takowa chetnie odkupie:-)
Hej!
Jeżeli nie zależy ci na oryginale... to powinna pasować od Ursusa c-330 :) z małą redukcją gwintu....a może i bez, nie pamiętam. Piszę o samej "strzykawce".
Pzdr!

Awatar użytkownika
dzikarz14
Posty: 93
Rejestracja: 21 lut 2010, 15:22
Auto: HJ60,lexus lx470
Kontakt:

Re: pompa paliwa

Post autor: dzikarz14 »

pompka ze strzykawka wymieniona, zostaje dobrac sie do drugiej strzykawki jest tam chyba jakas uszczelka..

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: pompa paliwa

Post autor: Remiołek »

Dzikarz, podziel się informacją jak poradziłeś sobie z pompką strzykawkową. Moja podcieka, a ropa coraz droższa. Mam chwilę wolnego- jakiś dzień lub dwa- to bym tak sobie w niej grzebnął. Dzięki.

Awatar użytkownika
dzikarz14
Posty: 93
Rejestracja: 21 lut 2010, 15:22
Auto: HJ60,lexus lx470
Kontakt:

Re: pompa paliwa

Post autor: dzikarz14 »

Remik poradziłem sobie w ten sposób ze wymieniłem pompke ze strzykawka :wink: i temat zalatwiony,a teraz zamierzam sie dobrac do starej wykreconej strzykawy..tylko czasu brak i czeka na rozbiórke jak rozbiore to dam znac.

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: pompa paliwa

Post autor: Remiołek »

Uzupełnienie w temacie. Moja pompka ręczna (strzykawkowa) rozciekła się znacznie, wcale nie licząc się z rosnącymi cenami ropy. Nastąpiła więc szybka wymiana na... pompkę do Ursusa C330 :shock: - koszt 8,50 złociszy. Oryginał jak się doczeka reanimacji to wróci na swoje miejsce. Tak więc potwierdzam zamienność tegoż elementu. Niekoszerne to, ale skuteczne.

icywalker
Posty: 39
Rejestracja: 15 gru 2010, 16:08
Auto: HJ60 4Runner 3.0 td
Kontakt:

Re: pompa paliwa

Post autor: icywalker »

Remik pisze:Uzupełnienie w temacie. Moja pompka ręczna (strzykawkowa) rozciekła się znacznie, wcale nie licząc się z rosnącymi cenami ropy. Nastąpiła więc szybka wymiana na... pompkę do Ursusa C330 :shock: - koszt 8,50 złociszy. Oryginał jak się doczeka reanimacji to wróci na swoje miejsce. Tak więc potwierdzam zamienność tegoż elementu. Niekoszerne to, ale skuteczne.
A nie mówiłem...? :D
Nie wiem czy wiecie, ale Toyota zerżnęła plany naszego "ciapka" i zrobiła sobie silnik tylko trzy razy większy.... :D
Rozrząd na trybach, pompa smarowana olejem... i trzydzieści lat bez remontu.
Mam takiego :D
Pzdr!

Awatar użytkownika
dzikarz14
Posty: 93
Rejestracja: 21 lut 2010, 15:22
Auto: HJ60,lexus lx470
Kontakt:

Re: pompa paliwa

Post autor: dzikarz14 »

ale wymieniales sama strzykawke cy cała pompke???

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: pompa paliwa

Post autor: Remiołek »

Panie Dzikarz, samą strzykawkę- z nią był tylko problem.

ODPOWIEDZ