zawieszenie do HJ61

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
nixon
Posty: 602
Rejestracja: 08 lut 2009, 09:05
Auto: hj61; fj80;
Kontakt:

zawieszenie do HJ61

Post autor: nixon »

jako że, zastanawiam się nad wyborem zawieszenia do mojej HJ61 zapraszam do dyskusji o plusach i minusach oldman emu vs iron man. Kilometr na swojej stronie bardzo chwali własnie iron mana. Cena też na korzyść tego drugiego. Co proponujecie zatem wybrać?

Awatar użytkownika
wolf
Klubowicz
Posty: 828
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:47
Auto: Hilux, 69AM
Kontakt:

Re: zawieszenie do HJ61

Post autor: wolf »

Po co pytasz, skoro klasyk na allegro? :wink:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: zawieszenie do HJ61

Post autor: kylon »

A może chcesz coś nowego potestować :wink:

Kameleon

Re: zawieszenie do HJ61

Post autor: Kameleon »

kylon pisze:A może chcesz coś nowego potestować :wink:
Kylon,puść plotę co to za nowości :mrgreen:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: zawieszenie do HJ61

Post autor: kylon »

Trzeba troszku zamieszać na rynku :mrgreen: - żartuję. Wchodzimy w kolejna australijska markę do której nabieram zaufania zwłaszcza gdy poznałem szczegóły techniczne :wink:.

Kameleon

Re: zawieszenie do HJ61

Post autor: Kameleon »

kylon pisze:Wchodzimy w kolejna australijska markę do której nabieram zaufania zwłaszcza gdy poznałem szczegóły techniczne :wink:.
A nie można tak po prostu napisać bez tajemnic i uśmieszków np EFS,Tough Dog lub inny nie znany nam producent.
Nixon zrób focha i nie popieraj tajemnic.KUP DOBINSONS'A :!:

Awatar użytkownika
nixon
Posty: 602
Rejestracja: 08 lut 2009, 09:05
Auto: hj61; fj80;
Kontakt:

Re: zawieszenie do HJ61

Post autor: nixon »

autko wstawione na allegro dla "wysondowania" ile jest warta :wink:
W rzeczywistości dokonuję już pierwszych przymiarek do odbudowy. W związku z tym że, na pierwszy ogień pójdzie podwozie stąd moje pytanie o zawiechę.
Kylon, w przypadku J61 nie będę koniecznie brnął w kierunku oldman emu.
Rozważam dobinsona lub iron mana. Nie wiem jednak na co się w końcu zdecyduję. Tym razem będę się kierował również ceną, biorąc pod uwagę także to że, nie będę auta intensywnie aż tak eksploatował.
A cóż to za nowość?? Pisz bo naprawdę zrobię focha :wink: :mrgreen:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: zawieszenie do HJ61

Post autor: kylon »

Zaczynam sprowadzać zawieszenia Terrain Tamera :wink: .

Kameleon

Re: zawieszenie do HJ61

Post autor: Kameleon »

Mariusz Reweda pisał że:
" Ani oryginalne resory, ani przednie resory IronMana nie dawały komfortu podróżowania. Od ciągłego podskakiwania bolał kręgosłup. Szarpnąłem się więc i zakupiłem oryginalne, kompletne zawieszenie Trail Master'a. Całość kosztuje coś około 6300zł (2006). W skład wchodzą cztery resory (ja wybrałem trzy cale liftu zawieszenia), oraz cztery amortyzatory. Komfort podróżowania poprawił się zaskakująco mocno. Teraz tym samochodem jeździ się jak limuzyną."

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: zawieszenie do HJ61

Post autor: kylon »

Bo Trailmaster jest miękki i nie nadaje się na mega obciążone samochody wyprawowe. Ja do swojej czterdziestki też mam Trialka. Według opinii użytkowników jest o niebo lepszy od OME. Każdy ma inne oczekiwania. Różne zawieszenia różnie się zachowują w różnych samochodach.

Awatar użytkownika
nixon
Posty: 602
Rejestracja: 08 lut 2009, 09:05
Auto: hj61; fj80;
Kontakt:

Re: zawieszenie do HJ61

Post autor: nixon »

J61 to nie najlżejsze autko. Skoro jednak 'kilometr' pozytywnie o tym pisze może warto się zasugerować? Masz trail mastera w swojej ofercie?

Kameleon

Re: zawieszenie do HJ61

Post autor: Kameleon »

Nixon zważ tylko że cena Trial Mastera obecnie jest ponad 2000zł wyższa od tego co pisał Mariusz :mrgreen:
Napisz jak auto będzie wykorzystywane-wyprawowo załadowane na full czy relaksacyjna jazda klasykiem wokół komina.Dopiero takie info da mozliwość doboru zawieszenia :mrgreen:

Awatar użytkownika
nixon
Posty: 602
Rejestracja: 08 lut 2009, 09:05
Auto: hj61; fj80;
Kontakt:

Re: zawieszenie do HJ61

Post autor: nixon »

auto naprzemiennie z j100 będzie podrózowało ze mną po świecie. Które akurat mnie powiezie zależeć będzie od miejsca gdzie będę się udawał i od charakteru wyjazdu.
W planach mam wykonanie zabudowy oraz tylnego zderzaka z mocowaniem dla koła zapasowego. Zatem kilogramów się nazbiera.

Patry
Posty: 465
Rejestracja: 01 lis 2008, 21:47
Auto: J73 V8, HDJ100, HJ61, FZJ80
Kontakt:

Re: zawieszenie do HJ61

Post autor: Patry »

ja zamontowałem do mojej 61 zawias OME +50kg przód, +110 tył, właśnie piszę z trasy powrotnej z Jordanii, ogólnie zawieszenie oceniam mega pozytywnie !!

resory mam z bilsteinami b6, suuuuuper kompletacja, bez porównania do seryjnego, pod obciążeniem pracuje bajecznie.

moje OME sprowadziłem sam z niemcowni :wink:

tyle na szybko, będe miał chwilę czasu to napiszę coś więcej :wink:

Maciek
Posty: 172
Rejestracja: 13 maja 2009, 20:06
Auto: HJ61, UZJ100, wcześniej HDJ100
Kontakt:

Re: zawieszenie do HJ61

Post autor: Maciek »

Widzę Patry, że nawet w trasie nie możesz sobie odpuścić, żeby zajrzeć na stronkę :wink:

ODPOWIEDZ