LC J4 - model TAMIYA

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »


Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

Po sześciu godzinach składania (nie licząc wczorajszych kół) gotowa już jest rama oraz przedni most z drążkami kierowniczymi i zwrotnicami. Jutro postaram się wrzucić fotki. Dziś jeszcze zmęczę serwo ze sprzęgłem do skrętu.

Awatar użytkownika
wizja
Posty: 139
Rejestracja: 02 gru 2007, 17:00
Auto: KDJ95
Kontakt:

Post autor: wizja »

a co za elektrykę musiałeś dokupić? nie wsio jest w kicie?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

Kit nie zawiera całej elektroniki czyli aparatury do zdalnego sterowania oraz baterii. Wszystko jest w Polsce w sklepach z modelami RC. W pudełku z samochodzikiem jest tylko silnik elektryczny.

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Post autor: Gałka »


O rany ! toż to ma więcej części niż oryginał :D

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

Dziś kolejne pięć godzin. Tylny most, belka przednia i tylna oraz wahacze wzdłużne gotowe. Dziś rónież zakupiłem farby do lakierowania nadwozia. Dach obowiązkowo biały. Nie jestem do końca zdecydowany co do koloru reszty. Mam farbę czerwoną jak na pudełku oraz dla odmiany - corsa gray (jasno błękitno szary).

Zrobiłem też pierwsze fotki:
Po rozpakowaniu pudełka zajmuje to mniej więcej tyle miejsca. Kilka torebek jest wypchanych po brzegi drobnymi elementami z metalu oraz aluminium.
Obrazek

wspomniane wcześniej skręcane bedloki. 80 małych wkręcików ;-)
Obrazek

Mechanizm różnicowy w środku. Oczywiście smar jest dołączony do zestawu. Uśmiejecie się ale jest blokada za pomocą wkręcanej śrubki.
Obrazek

Tutaj częściowo zmontowany most z łożyskowanymi półosiami
Obrazek

I gotowy przedni most
Obrazek[/img]

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Post autor: Gałka »

Kylon. Czy jak złożę taką zabawkę to już będę umiał złożyć oryginał? :D

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

Do oryginału jeszcze troszkę brakuje :wink: jeśli chodzi o ilość części. Poniżej fotka częściowo złożonej ramy. Zabieram się właśnie za montaż mostów więc jutro kolejne info.

Obrazek

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Post autor: konus »

Czy już Ci pisałem że chce takie samo?
Ale gdzie je bym czas no to znalazł.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

Kupuje się na amrekańskim Allegro. Musisz mieć tylko znajomego w stanach co Ci to wyśle Polamerem jako prezent - zabawka. U mnie to zadziałało bez jakichkolwiek opłat. Osoba, która mi to kupowała niestety juz jest w Polsce :cry: Czekałem 2 tygodnie.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

Rama, wahacze, sprężyny i mosty zmontowane. Jutro fotki tego co już powstało. Zabieram się za amortyzatory. Trzeba je również poskładać włącznie z zaleniem olejem.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

Troszkę inny model ale bardzo fajnie widać jak pomaga kręcenie kołami w prawo i lewo w błocie. W realu czyli naszych dużych samochodach działa to podobnie.
http://pl.youtube.com/watch?v=kT9b-I0_9 ... re=related

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

Wczoraj i dziś mała przerwa. Dygam do pracy na 6.00 rano więc po pracy dzieciaki są ważniejsze. Ponieżej wrzuciłem fotki ramy z zamontowanymi mostami.

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

Wzrost intensywności pracy w robocie spowodował małą przerwę w działaniach. Po dwóch godzinach składania gotowy jest reduktor z silnikiem. Przekładnia planetarna jak w wyciągarkach. Każdy wałek podwójnie łożyskowany. Musiałem nawet zrobić mimi praskę do wciśnięcia łożysk na główny wałek. Na koniec regulacja luzu zazębiania się koła napędowego silnika z kołami zębatymi reduktora i powinno chodzić. Wszystko nasmarowane specjalnym smarem dołączonym do zestawu. W wałach do włożenia były krzyżaki. Wcale nie dostarczono ich w całości jak widać to na zdjęciu :wink:

Reduktor w częściach
Obrazek
Reduktor już po złożenieu
Obrazek

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

Rama z zamontowanymi mostami i jednostką napędową na gotowo wygląda tak. Rano coś mnie tknęło i zacząłem się zastanawiać nad zbyt małym wykrzyżem tylnego zawieszenia. Po chwili analizowania instrukcji oraz zdjęć na pudełku wykryłem błąd producenta. W ramie jest kilka otworów montażowych dla amortyzatorów. To one ograniczały skok zawieszenia. Na instrukcji, na różnych obrazkach są inaczej zamontowane. Ktoś się walnął. Poprzekładałem w inne miejsca według własnego rozumowania i jest super. Wykrzyż wzrósł o kilka centymetrów i praktycznie jest maksymalny jak dla tego modelu. Również po swojemu ustawiłem twardość amortyzatorów. Samochód słuzyć ma do trialu więc powinny byc miękkie. Pomogły by jeszcze miększe sprężyny ale to już na później.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ