FJ40 Vilusia

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
fuda
Klubowicz
Posty: 166
Rejestracja: 04 kwie 2007, 15:06
Auto: KZJ70 nieaktualny, GRJ120 nowa era
Kontakt:

Re: FJ40

Post autor: fuda »

gratulacje Panie Wilusiu :) :!:

Awatar użytkownika
radomada
Klubowicz
Posty: 469
Rejestracja: 06 lut 2009, 13:14
Auto: FJ40
Kontakt:

Re: FJ40

Post autor: radomada »

W Polsce bardziej szanowane sa BJ42 i chyba jest na nie wieksze wziecie ze wzgledu na diesla.Obecnie przy tej cenie paliwa czy benzyna czy diesel to prawie to samo.W USA wystepuje glownie FJ w Australii tez.W moich trzech podrozach po Australii duzo widzoalem FJ zwlaszcza w interiorze.Sluza one glowie farmerom.Sporo jezdzi tez pickupow juz bardzo wyeksploatowanych ale nadal sprawnych.W Australli wszystkie one sa w kolorze piaskopwym w Europie dominuje kolorystyka.W Australli duzo jest FJ45, one maja podowzie pickupa.Fajne ale ja wole krotkie FJ40.
Argumentem za FJ jest silnik 6 cylindrow 140 koni i okolo 300 Nm (moze troche mniej).FJ znacznie lepiej zachowuje sie w terenie niz BJ, jest to zdanie wlasciciela FJ i BJ (mojego znajomego).
Na Tym Forum jest bardzo duzo pasjonatow BJ i chyba nie powinienem juz zachwalac FJ i zajac sie BJ
Adam

Awatar użytkownika
wolf
Klubowicz
Posty: 828
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:47
Auto: Hilux, 69AM
Kontakt:

Re: FJ40

Post autor: wolf »

radomada pisze:Na Tym Forum jest bardzo duzo pasjonatow BJ i chyba nie powinienem juz zachwalac FJ i zajac sie BJ
Adam
A jakie to ma znaczenie, czy to BJ czy FJ?
Dla mnie bez roznicy; a i tak Gazik fajniejszy :mrgreen:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: FJ40

Post autor: kylon »

FJ-ot też jest wśród nas. Ja szukając samochodu nie zwracałem uwagi na silnik. Trafił się BJ-ot. Gdyby był FJ-ot też bym go kupił.

Awatar użytkownika
radomada
Klubowicz
Posty: 469
Rejestracja: 06 lut 2009, 13:14
Auto: FJ40
Kontakt:

Re: FJ40

Post autor: radomada »

Od 2005 roku sledze rynek LC 4 glownie na allegro.Jak kupowalem swoja FJ to byly pojedyncze sztuki. W 2006-2007 ilosc ofera na allegro byla znacznie wieksza, ceny samochodow byly rozne. Koniec 2008 i poczatek 2009 to znowu pojedyncze egzemplarze. Rynek tych samochodwo kurczy sie nie tylko w Polsce ale i w Europie. Mozna by powiedziec ze cena tych samochodow pnie sie do gory. To jest bardzo pocieszajace dla obecnych wlascicieli.
Wedlug obecnych ekonomistow w dobie kryzysu otwiera sie rynek na lokowanie oszczednosci w: stare samochody (niekniecznie LC), wino(oczywiscie odpowiednie), dziela sztuki. Odpowiadaje mi ten poglad. :lol:
Adam

Awatar użytkownika
radomada
Klubowicz
Posty: 469
Rejestracja: 06 lut 2009, 13:14
Auto: FJ40
Kontakt:

Re: FJ40

Post autor: radomada »

Moja teoria na temat lokowania kapitalu w okresie kryzysu w stare samochody (niekonmiecznie w LC) chyba się sprawdza. Ceny 40 ida do góry : BJ40 za 38 tys PLN http://www.allegro.pl/item646135198_toy ... bj_40.html czy FJ45 oferowana prze Kylona za 11 tys Euro.

ODPOWIEDZ