Potrzebna pomoc organizacyjna na Podlasiu

nasze wycieczki, zloty, spotkania, slajdowiska etc., na które może przyjechac każdy

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Bekon
Posty: 336
Rejestracja: 16 lip 2008, 15:06
Auto: FJ CRUISER 4,0
Kontakt:

Potrzebna pomoc organizacyjna na Podlasiu

Post autor: Bekon »

Cześć,

Pod koniec kwietnia wybieramy się grupą 10 aut na eksplorację Podlasia a konkretnie tatarskiego szlaku. Nocleg mamy już zapewniony w Kruszynianach skąd też mamy zamiar zacząć zwiedzać okolice.
Poczytałem trochę na forum na temat jazd w tamtych rejonach i mam takie pytania do tych co obeznani z tematem :

- czy rzeczywiście trzeba albo zaleca się uzyskiwanie jakiś zgód od straży granicznej ?
- czy ktoś kto był już w tych okolicach mógłby zasugerować jakieś trasy zróżnicowane pod względem trudności ? Nie zamierzamy topić aut a raczej pojezdzić turystycznie albowiem formuła wyjazdu to wyjazd z dziećmi. Oczywiście jakieś ciekawe próby na trasie dla chętnych mile widziane .
- Może ktoś ma gotowego jakiegoś roadbooka którego można by ponownie wykorzystać i chciałby się z nim podzielić ?

Byłbym wdzięczny za pomoc i wszelkie sugestie związane z wyjazdem w te okolice.

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Potrzebna pomoc organizacyjna na Podlasiu

Post autor: plum76 »

hej Bekon,

a dzwoniłem kilka razy do kolegi z zapytaniem czy będzie gdzieś jeździł.
Rozumiem z wpisu że nie ma szans na dołączenie się do was, podrzuć ewentualnie jaki termin na PW.

Paweł

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4424
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: Potrzebna pomoc organizacyjna na Podlasiu

Post autor: Gałka »

Bekon pisze:Cześć,



- czy rzeczywiście trzeba albo zaleca się uzyskiwanie jakiś zgód od straży granicznej ?
-
jeździłem trochę wzdłuż wschodniej granicy, ale w jeden samochód. Straż graniczna spisywała; (trzeba mieć dokumenty) ale byli mili...

Awatar użytkownika
Bekon
Posty: 336
Rejestracja: 16 lip 2008, 15:06
Auto: FJ CRUISER 4,0
Kontakt:

Re: Potrzebna pomoc organizacyjna na Podlasiu

Post autor: Bekon »

Dzięki, przynajmniej tu mam jasność. Teraz jeszcze jakieś roadbooki..

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: Potrzebna pomoc organizacyjna na Podlasiu

Post autor: Remiołek »

Pewnie masz, pewnie czytałeś, ale mimo wsio. Przewodnik "Polska egzotyczna" tom 1 i 2, wydawnictwa Rewasz- sporo ciekawych miejsc opisanych, do odkrycia na obecnych wschodnich rubieżach. Układ o bez-granicach nie znosi strefy przygranicznej, więc dokumenty są potrzebne.

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Potrzebna pomoc organizacyjna na Podlasiu

Post autor: plum76 »

hej

nie wiem czy to nie za bardzo na północ od was ale może .... http://polskioffroad.com/RN/trasy/10.html

Jeździłem wg ich roadbooków w świętokrzyskim i niektóre odcinki były bardzo ciekawe.

Paweł

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Potrzebna pomoc organizacyjna na Podlasiu

Post autor: czobi »

Gałka pisze:[jeździłem trochę wzdłuż wschodniej granicy, ale w jeden samochód. Straż graniczna spisywała; (trzeba mieć dokumenty) ale byli mili...
potwierdzam. pamietajcie tylko ze panowie siedza w krzakach i maja lornetki bo od tego sa
beda mili jak nie bedziecie oszolamiac ludzia przez pola. generalnie qlturalnie wolno i patatraj
piekne tereny. olejcie trasy smasy, najlepiej sie tam pogubic najwiecej sie zobaczy.

Awatar użytkownika
Heniu
Klubowicz
Posty: 1132
Rejestracja: 21 maja 2007, 11:40
Auto: LJ70 '86
Kontakt:

Re: Potrzebna pomoc organizacyjna na Podlasiu

Post autor: Heniu »

Skontaktuj się ze strażą graniczną i zapytaj, jak dobrze pamiętam można było u nich zgłosić pobyt w strefie przygranicznej , podać numery rejestracyjne aut itd .... zawsze będzie łatwiej wrazie W

ODPOWIEDZ