Kosovo - podróż ponad podziałami? - Pasławscy

nasze wycieczki, zloty, spotkania, slajdowiska etc., na które może przyjechac każdy

Moderator: luk4s7

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Kosovo - podróż ponad podziałami? - Pasławscy

Post autor: endurance »

Panowie,

17 XI, godz. 19.00 Śródmiejski Ośrodek Kultury ul. Mikołajska 2 Kraków

Barbara i Andrzej Pasławscy prezentują
Kosovo - najmłodsze państwo Europy, kraina zwana dawniej Dardanią, obecnie od 2008 roku Republika Kosova. Multietniczny kraj na styku wielu kultur, państwo, o które nadal toczy się spór pomiędzy Serbami, a Kosowarami. Tu naocznie można przekonać się, iż bałkański lont tli się nieprzerwanie. Tu zobaczyć można kolebkę prawosławia i najstarsze zachowane cerkwie, illiryjskie stanowiska archeologiczne i najnowszą, krwią i okrucieństwem naznaczoną, historię tego narodu. A jednocześnie toczy się tam normalne życie gościnnych i przyjaznych ludzi, rzeczywistość jakże odmienna od tej, jaką starają się kreować media i światowa opinia. To nie tylko polityka i martyrologia, to piękny kraj, wspaniałe góry, jaskinie, zabytkowe, wielokulturowe miasta. Postaramy się pokazać ten kraj bezstronnie, jego walory przyrodnicze, ładunek historyczny, kraj bezpieczny, pod warunkiem, że przygotujemy się dobrze do jego penetrowania.


obecny
wojciech endurance
http://www.polkasteam.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Kosovo - podróż ponad podziałami? - Pasławscy

Post autor: plum76 »

Wojtku jest szansa że coś takiego pojawi się w innych miastach? jeżeli jesteś organizatorem oczywiście.
paweł

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: Kosovo - podróż ponad podziałami? - Pasławscy

Post autor: endurance »

było fajne!
@plum rozmawiałem z Andrzejem i ma być slajdowiso w gdzieś Polsce, będę informował

wojciech endurance
http://www.polkasteam.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

dominik3000
Posty: 10
Rejestracja: 12 lut 2012, 10:45
Auto: teren?wka
Kontakt:

Re: Kosovo - podróż ponad podziałami? - Pasławscy

Post autor: dominik3000 »

Andrzeja znam osobiście. Pozytywnie zakręcony gość . Znawca Bałkanów. Byłem z nim w Albanii na wyprawie w 2011 W tym roku jadę z nim do Kosova .

dominik3000
Posty: 10
Rejestracja: 12 lut 2012, 10:45
Auto: teren?wka
Kontakt:

Re: Kosovo - podróż ponad podziałami? - Pasławscy

Post autor: dominik3000 »

Od slajdów do rzeczywistości .

Już po raz kolejny raz wybieram się z Andrzejem Na Bałkany i tym razem do Kosova. Polecić mogę ze spokojnym sumieniem Andrzeja organizatora .
Może ktoś się jeszcze dołączy , bo kierunek mało komercyjny a chciałbym aby uzbierała się ekipa.
Ja jadę na pewno znajomi Toyotka również

Cytat:
Założenia i opis wyprawy –

Podtytuł tegorocznej edycji, to, jak w zeszłym roku: "poza podziałami" – gdyż chcę pokazać obie strony konfliktu w tym państwie: i serbską i albańską. Nie stojąc po żadnej ze stron.
Chcę, byśmy dotarli do jak największej liczby miejsc symbolicznych dla obu nacji. Do cmentarzy, zabytków, pilnie strzeżonych cerkwi, ważnych miast, ale i w rejony dzikiej przyrody, w góry zarówno kosowskie, jak i albańskie, do przemytniczej wioski, na tzw. tripoint, do „Marmurowej Jaskini”.
Tak więc połączymy aspekt społecznościowy z relaksem w pięknych, górskich krajobrazach.....



....Wyprawy mają charakter trampingowy oraz partnerski,
są imprezami turystyczno-wyprawowymi, a nie przeprawowymi.
Mają być również dowodem na zachowania użytkowników 4x4
z Polski w zgodzie z ekologią i poszanowaniem zasad
obowiązujących w Albanii i Kosovie
Zasad bardzo odmiennych od innych europejskich krajów.


terminy od 9go do 18go lipca.
To są daty wjazdu i wyjazdu z Kosova. - możemy jechać razem, wtedy start jest 7go z Krakowa, a powrót
20/21go lipca.

Kontakt: Andrzej Pasławski Kraków
balkandriver@fotolandia4x4.com
http://www.fotolandia4x4.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Polecam

ODPOWIEDZ