KAWALERYJKA 2014 - 23-25.05.2014

nasze wycieczki, zloty, spotkania, slajdowiska etc., na które może przyjechac każdy

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
wista-wio
Klubowicz
Posty: 697
Rejestracja: 05 lut 2009, 21:59
Auto: BJ42 3,4D / BJ42 3B / BJ45
Kontakt:

KAWALERYJKA 2014 - 23-25.05.2014

Post autor: wista-wio »

Witam moich znajomych i przyjaciół TLC
chciałby serdecznie zaprosić na imprezę rodzinno-historyczną do mojej leśniczówki , pisze kilka miesięcy wcześniej aby każdy mógł wpisać ją w swój przyszłoroczny kalendarz wydarzeń i znalazł czas na weekend majowy na odwiedzenie mnie, moich przyjaciół i wziął udział we wspólnej zabawie.
Jeśli modelator pozwoli to co jakiś czas zamieszczę informacje i poczynania z przygotowań .
W wiosenne weekendy będą odbywać się spotkania organizacyjne , moich przyjaciół. Jest to wspaniale spędzony czas z kapitalnymi nietuzinkowymi ludźmi , o tych spotkaniach też pozwolę sobie poinformować może ktoś zechce do nas dołączyć i pomóc w grabieniu liści rąbaniu drewna czy machaniu szpadlem , a przy tym zwiedzić ,,mój,, las ,,utopić,, swoje autko w bezdrożach ,,mojego,, lasu sprawdzić jakość wyciągarki czy wypróbować nowo zakupiony szpadel fiskarsa . Impreza jest jednodniowa, ale zapraszam już wszystkich w piątek i proszę o pozostanie do soboty ...już mówię będzie to 23-25 maja 2014
Zapewniam wyżywienie z kuchni polowej , w ilościach zaspakajających głód i to zupełnie :D , natomiast jeśli chodzi o zakwaterowanie to w grę wchodzą namioty samochody i siano nad moją stajnią (bardzo wygodne spanko ) reszta to iście spartańskie warunki ale woda i WC jest :mrgreen:
to może na dzisiaj tyle ... by nie zanudzać :twisted:
pozdrawiam serdecznie
Załączniki
oficjalny plakat imprezy
oficjalny plakat imprezy
nm - Kopia.jpg (84,08 KiB) Przejrzano 8170 razy
Ostatnio zmieniony 29 sty 2014, 20:59 przez Remiołek, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Edycja tytułu.

Awatar użytkownika
wista-wio
Klubowicz
Posty: 697
Rejestracja: 05 lut 2009, 21:59
Auto: BJ42 3,4D / BJ42 3B / BJ45
Kontakt:

Re: KAWALERYJKA 2014

Post autor: wista-wio »

Przygotowania powoli posuwają się do przodu. Impreza zbliża się milowymi krokami . Całkowity patronat nad Kawaleryjką objął Nadleśniczy Nadleśnictwa Rybnika integralnie łącząc ją z 90 rocznicą powstania Lasów Państwowych , co w dzisiejszych ,,łupieżczych,, poczynaniach rządu jest niebagatelne. Z pomocy w organizacji wycofali się politycy , ale to chyba moja wina i mojej oportunistycznej postawy wobec wprowadzania polityki i sztandarów partyjnych do ogniska, kiełbaski, koni , samochodów i świetnej rodzinnej zabawy.
Natomiast jeśli ktoś chciałby dołączyć do naszej zabawy i troszeczkę pomóc w trakcie jej trwania to przyjmuje z otwartymi ramionami , będzie potrzeba 2-3 samochodów ,,operacyjnych,, gwarantuję świetną zabawę i ,,bezkarne,, wałęsanie się po Śląskim lesie...
zapraszam serdecznie :D
Załączniki
ggggg.jpg
ggggg.jpg (76,76 KiB) Przejrzano 7216 razy
stara kopia - Kopia.jpg
stara kopia - Kopia.jpg (64,98 KiB) Przejrzano 7216 razy

Awatar użytkownika
waldek_BB
Klubowicz
Posty: 506
Rejestracja: 25 wrz 2013, 12:57
Auto: było: KZJ95
było: GV II 1.9 DDiS
jest: SX4 4x4 ... przynajmniej się nie psuje :)
Kontakt:

Re: KAWALERYJKA 2014 - 23-25.05.2014

Post autor: waldek_BB »

Witaj :)
Czy pojazd "operacyjny" to z klasy "extrem" ma być czy wystarczy lajt turystyk ale operator z chęciami ??
Tak czy siak - jeśli pozwolicie to z chęcią przyjadę :)

Awatar użytkownika
ems!
Posty: 175
Rejestracja: 07 paź 2013, 11:12
Auto: Godzilla HZJ78, Fenix HDJ100, Kronos V8
Kontakt:

Re: KAWALERYJKA 2014 - 23-25.05.2014

Post autor: ems! »

Ja z Moparem też się wybieramy i chętnie pomożemy. Umawialiśmy się już w zeszłym roku na campie. Wpisane w kalendarz.

Pozdrawiam emsi

Awatar użytkownika
wista-wio
Klubowicz
Posty: 697
Rejestracja: 05 lut 2009, 21:59
Auto: BJ42 3,4D / BJ42 3B / BJ45
Kontakt:

Re: KAWALERYJKA 2014 - 23-25.05.2014

Post autor: wista-wio »

super
już tłumaczę w czym rzecz ... w czasie trwania zawodów konnych jedno lub dwa auta ładują na swój pokład po 2 ratowników medycznych z medykamentami i ruszają w trasę , wałęsają sie od punktu do punktu po lesie :D są po prostu w terenie pod radiem i telefonem by w razie ,,W,, być jak najbliżej pierwszej pomocy ... autko wystarczy ,,lajtowe,, i toyotka na zwykłych kółeczka da sobie świetnie radę. Jedno lub dwa autka przydadzą się w terenie jako pomoc techniczna ... chodzi o to że np spada jeździec koń ucieka można takiego niefortunnego koniarza podwieźć bezpiecznie do leśniczówki lub miejsca punktowego itp ... mam dużo spokojniejszą głowę jak mam w terenie auto techniczne ... to niby nic ale naprawdę czasem podanie koniarzowi wody mineralnej, przytrzymanie konia (nagle musi iść za potrzebą) albo w razie kontuzji zabrać konia przyczepą (oby nigdy nie było to potrzebne) ale wiem że prewencja i zabezpieczenie jest bardzo ważne ... Kierowcy spełniają jeszcze jedną bardzo ważną funkcję są moimi sędziami w terenie i mają prawo a nawet obowiązek zgłosić mi o nieprawidłowościach w terenie ale tym porozmawiamy już na miejscu . Oczywiście auto musi być oznakowane naklejkami itp ale to chyba nie stanowi problemu... na jednym z punktów kontrolnych jest przewidziany posiłek trzeba dowieść wode mineralną kiełbaskę itp ... sami koledzy widzicie że taka pomoc jest niezbędna, zawsze pomagała mi landklinika ale od pewnego czasu nie mogę na nich liczyć , coś tam się rozleciało zresztą nie wnikam w to :?
proszę pytajcie ... odpowiem :D serdecznie zapraszam
Załączniki
to trasa naszego rajdu konnego :) ...
to trasa naszego rajdu konnego :) ...

Makryl
Posty: 41
Rejestracja: 08 cze 2009, 23:23
Auto: 100 by?a
95 by?a
FJ jest!
Kontakt:

Re: KAWALERYJKA 2014 - 23-25.05.2014

Post autor: Makryl »

Zgłaszam się do pomocy. Mój telefon 600 279 806.

Dziku1
Posty: 76
Rejestracja: 28 maja 2010, 11:36
Auto: J95
Kontakt:

Re: KAWALERYJKA 2014 - 23-25.05.2014

Post autor: Dziku1 »

Witam

Jak tam przygotowania?
Gdzie można znaleźć jakąś rozpiskę (informacje czasowe) dla gości z zewnątrz?
Chodzi mi o to co i o której można zobaczyć tak, żeby nie przeszkadzać??

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
wista-wio
Klubowicz
Posty: 697
Rejestracja: 05 lut 2009, 21:59
Auto: BJ42 3,4D / BJ42 3B / BJ45
Kontakt:

Re: KAWALERYJKA 2014 - 23-25.05.2014

Post autor: wista-wio »

to może odpowiem zamieszczając kilka info :)
PROGRAM KAWALERYJKA 2014
Rajd konny zadaniowy na orientację, połączony z piknikiem historyczno - plenerowym
Uczestnicy rajdu walczą o Kordelas Nadleśniczego Nadleśnictwa Rybnik.
Tradycyjnie nagrody dla uczestników rajdu ufundowane zostały przez patrona imprezy Nadleśniczego Nadleśnictwa Rybnik, przez Wójta Gminy Pilchowice oraz darczyńców i przyjaciół Kawaleryjki 2014.
Przewidziane są nagrody dla najmłodszego uczestnika rajdu oraz zawodnika zajmującego ostatnie miejsce, a każdy uczestnik rajdu otrzyma okolicznościowe pamiątki uczestnictwa.

Każdy uczestnik rajdu, który zdobędzie minimum 300 punktów, zostaje uprawniony do otrzymania odznaki ,,KAWALERYJKA”.

Odprawa techniczna uczestników rajdu rozpoczyna się o godz. 6.00. Przed biegiem podawana jest kawa, herbata oraz zimne napoje. Każdy z uczestników otrzyma ciepły posiłek, kawę herbatę, napoje w punkcie kontrolnym Stanica Marszałki, a także po powrocie z biegu.

Około godziny 13.00 rozpocznie się piknik rodzinno – historyczny połączony z atrakcjami przygotowanymi przez organizatorów i przyjaciół Kawaleryjki 2014, na który serdecznie zapraszamy. Przewidziane są między innymi:
• przejażdżki bryczką ścieżką edukacyjno – przyrodniczą wraz z leśnikiem oprowadzającym,
• stoisko promocyjne Gminy Pilchowice,
• pogadanki na temat przyrody Nadleśnictwa Rybnik oraz specyfiki lasów na Śląsku,
• przejażdżki konne wierzchem dla gości i dzieci w rzędach wojskowym wz. 25 i wz. 36,
• stanowisko łucznicze grupy ,,Reflex,, z Wodzisławia Śląskiego,
• stanowisko broni ASG grupy ,,Borsuki”,
• pogadanka historyczna wraz z wystawą poświęconą historii wojska, pokazem rzędów kawaleryjskich, uzbrojenia i umundurowania oraz fotografii,
• stanowisko - punkt rekrutacyjny Legionów Polskich,
• pokaz jazdy konnej w pełnym umundurowaniu z okresu 1914 - 1939,
• pokaz uzbrojenia kawalerii z okresu 1914 – 1939,
• inscenizacja zwycięskiej potyczki stoczonej przez Legiony Polskie,
• pokaz władania szablą i lancą,
• biesiada przy ognisku

Dla dzieci przewidziane są niespodzianki.

Program szczegółowy
23 maja 2013 roku (piątek – Leśniczówka Smolnica, ul. Szkolna 3, Smolnica )
Powitanie gości i uczestników rajdu
Rozkwaterowanie gości, uczestników rajdu i koni
Kolacja
Prezentacja filmu „100. rocznica powstania Legionów Polskich”
Pokaz filmów tematycznych, również zaproponowanych przez gości oraz uczestników rajdu biesiada leśna przy ognisku

24 maja 2013 roku (sobota – Leśniczówka Smolnica, ul. Szkolna 3, Smolnica )

Rajd konny zadaniowy na orientację
Piknik rodzinno – historyczny
Oficjalne uhonorowanie uczestników rajdu przez Nadleśniczego Nadleśnictwa Rybnik oraz Panią Wójt Gminy Pilchowice
Oficjalne przyznanie przez Kapitułę Odznaki Kawaleryjka odznaki uczestnikom rajdu

Dziku1
Posty: 76
Rejestracja: 28 maja 2010, 11:36
Auto: J95
Kontakt:

Re: KAWALERYJKA 2014 - 23-25.05.2014

Post autor: Dziku1 »

Dziękuję za obszerną odpowiedź. Chętnie z dzieciakami się do Ciebie wybierzemy :D

Awatar użytkownika
waldek_BB
Klubowicz
Posty: 506
Rejestracja: 25 wrz 2013, 12:57
Auto: było: KZJ95
było: GV II 1.9 DDiS
jest: SX4 4x4 ... przynajmniej się nie psuje :)
Kontakt:

Re: KAWALERYJKA 2014 - 23-25.05.2014

Post autor: waldek_BB »

Przepraszam ale Nas nie będzie :( występy w sobotę w przedszkolu a szkodnik występuje

ODPOWIEDZ