Tunezja 2010

nasze wycieczki, zloty, spotkania, slajdowiska etc., na które może przyjechac każdy

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: Tunezja 2010

Post autor: fobos »

No, no ....... , szacun wielki 8) . Już się nie mogę doczekać zdjęć i pełnej opowieści.

Jerzy23
Posty: 843
Rejestracja: 29 sie 2009, 09:19
Auto: FZJ76

Re: Tunezja 2010

Post autor: Jerzy23 »

Hej

Lamanie plastikow na diunach to norma! :mrgreen: Ale 5 opon w dwa dni na trzy samochody to wydaje mi sie sporo!. Jakie gumy macie i w jakich warunkach wam strzelaja? Bo na wydmach to raczej niemozliwe...

Czekam na opis tych ekstremalnych diun z Lost Sea.

Ale to moze na spokojnie jak wrocicie z Tunezji.. :wink:

pozdrawiam :wink:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18051
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Tunezja 2010

Post autor: kylon »

No gratulejszyn. Będzie co zdobywać następnym razem :wink: Ja ponownie wracam do Tunezji w tym roku 8)

Awatar użytkownika
Bekon
Posty: 336
Rejestracja: 16 lip 2008, 15:06
Auto: FJ CRUISER 4,0
Kontakt:

Re: Tunezja 2010

Post autor: Bekon »

Seba, zrob prosze dokladne rozeznanie pod katem dostepnosci benzyny bezolowiowej - co ile sa rozmieszczone stacje , czy jest PB free itp..taka prywatna prosba :)

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Tunezja 2010

Post autor: czobi »

o Bonzur zyje :lol: , no jak nie masz czasu i sily bawic sie tymi elektronicznymi duperelami
to zbliza sie do prawdziwej wycieczki :mrgreen: .super.
z oponkami to jakis sakramencki niefart macie bonzury, nie slyszalem o tylu kapcich naraz.
duchowi pustni zostawcie jakas fajke albo setunie vodki, voodooo ale dziala 8) serio.
paliwo rzeczywisscie szwedajac sie po wydmach schodzi szybciutko, nas tez niestety to pokonalo
jak walczylismy w pustej cwiartce z bordj el khadra do el bormy, i trzeba bylo odtrabic odwrot..
inshaalalh

Awatar użytkownika
gors
Posty: 270
Rejestracja: 05 mar 2009, 20:50
Auto: LC120, BJ42
Kontakt:

Re: Tunezja 2010

Post autor: gors »

z oponami rzeczywiscie nie bylo za wesolo, jedna poszla dzieki krzaczkom Thorn Acacia,
a druga przez moja niefrasobliwosc - wentyl byl nie do odkrecenia na zapasie - nie sprawdzilem :oops:
byla nabita na 2.2 wiec na pustyni byla nieco bezuzyteczna - jak probowalem odkrecic nakretke ukrecilem wentyl :twisted:

zdarzalo sie tez gubic oponki, ale przy jezdzie na 0.7 bara to sie zdarza :)

natomiast nasi towarzysze w drodze do lost sea mieli yokohamy geolandar a/t - 3 dziurawe w ciagu 2 dni - ale to chyba norma dla tej niezwykle "wytrzymalej" gumy :)

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Tunezja 2010

Post autor: czobi »

to nie norma. albo jestescie pierdoly albo macie pecha i alladyn was nie lubi.
uwazaj na camel grass, te cholerne trawki lepiej omijac bo gorsze od kamulcow, szerza okrutne spustoszenie.
ale i tak wam zazdroszcze, wczoraj ogladalem sobie fotki moparka, ehhhhh pioch slonce 8)

Awatar użytkownika
gors
Posty: 270
Rejestracja: 05 mar 2009, 20:50
Auto: LC120, BJ42
Kontakt:

Re: Tunezja 2010

Post autor: gors »

odzyskujemy sily w Hamamecie - szczerze mowiac dwa dni tutaj to za duzo - nastepnym razem trzeba to ograniczyc 4sand oczywiscie :lol:

ponizej wysyalm link do kilku zdjatek:
Tunisia2010

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: Tunezja 2010

Post autor: konus »

Ty pijaku,
hloże ty,
zazdroszczę Ci.

Jerzy23
Posty: 843
Rejestracja: 29 sie 2009, 09:19
Auto: FZJ76

Re: Tunezja 2010

Post autor: Jerzy23 »

hej

widze Gors, ze jezdzisz po pustynii automatem. Jak to jest? Mnie automat na piachu zupelnie nie odpowiadal! Ale faktem jest tez, ze uzywalem wylacznie Pajero Sport z taka skrzynia, Toyoty nigdy. :mrgreen:

Ciaganie na kinetyku LR to widze zjawisko globalne :mrgreen:

Mam zdjecia, jak D4 potrzebuje pomocy starej 80-tki :mrgreen:

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Tunezja 2010

Post autor: czobi »

Jerzy23 pisze:hej
Ciaganie na kinetyku LR to widze zjawisko globalne :mrgreen:
tju jestes w mylnym bledzie! pizdeusze jezdza teraz wszystkimi markami jest sprawiedliwie :mrgreen:

Awatar użytkownika
gors
Posty: 270
Rejestracja: 05 mar 2009, 20:50
Auto: LC120, BJ42
Kontakt:

Re: Tunezja 2010

Post autor: gors »

Czobi jest rajt, to co robi Gerd 130ps LR przyprawia o zawrot glowy - sytuacje z jakich wychodzil bez ciagania wydawaly sie absolutnie niemozliwe do pokonania bez 3 wyciagarek :shock:
coz 20 lat x 2-3 wizyty x 2-3 tygodnie robi swoje :wink:

jak wsiadl do mnie to po kilkunastu diunach mialem wrazenie ze moze wyskoczyc do Lost See z Ksar Ghillane na zachod slonca i przed pelnym zmrokiem byc spowrotem :!:

takze jak w wiekszosci zajec sprzet sprzetem, ale najwazniejsze jest doswiadczenie uzytkownika...

Jezeli chodzi o automat i manual wydaje mi sie ze kto co lubi - napewno przy dalszych wyprawach manual jest latwiej serwisowalny i to jest jego zaleta.

Awatar użytkownika
Mesel
Klubowicz
Posty: 511
Rejestracja: 05 paź 2009, 14:38
Auto: V8/KDJ90
Kontakt:

Re: Tunezja 2010

Post autor: Mesel »

Witaj Sebi ,

pełen szacun dla takiej samotnej wyprawy :D , szkoda że nie moglismy w niej uczestniczyć :cry: ale wszystko jeszcze przed nami ...choć nie jesteśmy pewni czy nasz "dziadek Land" podołał by takiemu wyzwaniu :roll:

do zobaczenia na weekendowym off roadziku :lol:
pozdrawiamy
ania i piotr

Jerzy23
Posty: 843
Rejestracja: 29 sie 2009, 09:19
Auto: FZJ76

Re: Tunezja 2010

Post autor: Jerzy23 »

Czobi,

LR D4 na 19 calowych felgach i oponkach o profilu 55 nie jedzie nigdzie indziej niz nad nadmorski bulwar! A z felgami mniejszymi niz 18 cali dostac go nigdzie nie mozna, przynajmniej u mnie..

ale watek nie otym..... :wink:

Co do automatu czy skrzyni manualnej to na kopnej diunie mialem problemy przy zjezdzie na wstecznym ze stromej wydmy. Auto zachowywalo sie nieprzwidywalnie. W swoim mam manual i zero problemow, jak zabraknie mocy na pokonanie wzniesienia to wsteczny i spokojna jazda do tylu...

Ale znam takich, co jezdza automatem od wielu lat i nie maja zadnych problemow.

Awatar użytkownika
gors
Posty: 270
Rejestracja: 05 mar 2009, 20:50
Auto: LC120, BJ42
Kontakt:

Re: Tunezja 2010

Post autor: gors »

wrocilismy w niedziele - czas zaczac myslec o kolejnej wyprawie :)

ODPOWIEDZ