MONTANA GARMIN

Mapy papierowe, oprogramowanie, urządzenia gps.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
tadeo
Klubowicz
Posty: 1424
Rejestracja: 18 kwie 2008, 22:48
Auto: VDJ 76 i 150
Kontakt:

MONTANA GARMIN

Post autor: tadeo »

Hej,
ktoś ma może takie cudo ?
zastanawiam sę, czy nie porzucić Garmin 278C i Oregona 550t na rzecz Montany...
halo, jest tu kto ? :)

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: MONTANA GARMIN

Post autor: milczacy »

a nie myślałeś o eTrex 30 ?
ma dobre opinie

Awatar użytkownika
Jureq
Posty: 437
Rejestracja: 16 gru 2008, 15:42
Auto: szukam LC200
Kontakt:

Re: MONTANA GARMIN

Post autor: Jureq »

tadeo pisze:zastanawiam sę, czy nie porzucić Garmin 278C i Oregona 550t na rzecz Montany...
halo, jest tu kto ? :)
masz Oregona który jest idealny w kieszeni i 278C który nadaje się na kokpit - Montana to będzie jak opona AT, na kokpit za ładny a w kieszeni za duży :mrgreen:

Awatar użytkownika
tadeo
Klubowicz
Posty: 1424
Rejestracja: 18 kwie 2008, 22:48
Auto: VDJ 76 i 150
Kontakt:

Re: MONTANA GARMIN

Post autor: tadeo »

ale jeszcze czyta blue charta mapy morskie, więc trzy w jednym ! :)
ale masz tą Montanę ?

Awatar użytkownika
Jureq
Posty: 437
Rejestracja: 16 gru 2008, 15:42
Auto: szukam LC200
Kontakt:

Re: MONTANA GARMIN

Post autor: Jureq »

niby są dostępne ale ceny urządzeń z oficjalnej dystrybucji Garmin Polska zabijają :mrgreen:

Awatar użytkownika
tadeo
Klubowicz
Posty: 1424
Rejestracja: 18 kwie 2008, 22:48
Auto: VDJ 76 i 150
Kontakt:

Re: MONTANA GARMIN

Post autor: tadeo »

Jureq pisze:niby są dostępne ale ceny urządzeń z oficjalnej dystrybucji Garmin Polska zabijają :mrgreen:
co jest dostępne ? mapy kupujesz w dolarach poprzez stronę Garmina, mówisz o cenie samych urządzeń ?
P.S.
wiem wiem, kupowanie map do nawigacji w naszym kraju nie jest dobrym zwyczajem..

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: MONTANA GARMIN

Post autor: endurance »

ja mam :) pytaj śmiało, zrobię wszelkie potrzebne testy
najważniejsza zaleta dużo szybszy od 60Csx, większy wyświetlacz, ale dobrze jeszcze mieści się w dłoni noszę go w góry, akumulator który możesz zamienić na 3 paluszki no i... uchwyt samochodowy mówi :)

zadowolony użytkownik
wojciech endurance
http://www.polkasteam.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
tadeo
Klubowicz
Posty: 1424
Rejestracja: 18 kwie 2008, 22:48
Auto: VDJ 76 i 150
Kontakt:

Re: MONTANA GARMIN

Post autor: tadeo »

endurance pisze:ja mam :) pytaj śmiało, zrobię wszelkie potrzebne testy
najważniejsza zaleta dużo szybszy od 60Csx, większy wyświetlacz, ale dobrze jeszcze mieści się w dłoni noszę go w góry, akumulator który możesz zamienić na 3 paluszki no i... uchwyt samochodowy mówi :)

zadowolony użytkownik
wojciech endurance
http://www.polkasteam.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
a ile trzyma na akumulatorze ? Oregon niecałe 6-7 godzin na akumulatorkach..
interesuje mnie tryb morski, i routing na TopoMapie.

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: MONTANA GARMIN

Post autor: endurance »

-wytrzymuje cały dzień chodzenia ok 13godzin więcej na razie z nim nie przeszedłem, ale na drugi dzień po przerwie nocnej jeszcze ze schroniska do samochodu pracował, zawsze mam włączony zapis ślady i 70% podświetlenia
-mapy morskie nic nie wiem
-pełny routing po szlakach w na mapie TOPO Poland 2011, ale to tak samo jak w 60csx
-logi zapisuje w trybie sumy dni lub pojedyncze dni są plikami

wojciech endurance
http://www.polkasteam.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
tadeo
Klubowicz
Posty: 1424
Rejestracja: 18 kwie 2008, 22:48
Auto: VDJ 76 i 150
Kontakt:

Re: MONTANA GARMIN

Post autor: tadeo »

Routing ma w topo poland ? Garmina ?, przecież na Oregonie mam do "niedziałające" na GPmapie było...

hmm, no z baterią to rewelacja...

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: MONTANA GARMIN

Post autor: endurance »

tak jest w TOPO Poland 2011 produkcji Garmina i działa na 60Csx , a w Montanie jeszcze mówi :)
na gpmapie nie pamiętam :(
bateria super i ładuje przez każdy port USB

wojciech endurance
http://www.polkasteam.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
tadeo
Klubowicz
Posty: 1424
Rejestracja: 18 kwie 2008, 22:48
Auto: VDJ 76 i 150
Kontakt:

Re: MONTANA GARMIN

Post autor: tadeo »

intersujme mnie, jak będzie pracował z City Navigator, bo na 278 widzę wszystkie ścieżki dróżki itp, CN jest aktualniejszy od topo polska ! mam nadzieję, że nie zrobili z niego nuvi....

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: MONTANA GARMIN

Post autor: endurance »

CN też super, ale na TOPO Poland 2011 masz poziomice, szlaki turystyczne. Jak używałem 60Csx to do chodzenia miałem ustawioną Topo, a do jeżdżenie CN, teraz jak Montana mówi to w kraju nie chce mi się przełączać w samochodzie na CN :)
Nie dodałem, że ilość ustawień danych wyświetlanych na poszczególnych ekranach jest pełna więc personalizacja dowolna, plus mamy możliwość przełączania na profile np. samochód, tryb pieszy itd. a na końcu nasz własny.
Jesteś z Krakowa jak chcesz to po długim weekendzie mogę zaprezentować lub jedź na ul. Kalwaryjską do sklepu Garmina, lub pytaj to będę z chęcią testował :)

wojciech endurance
http://www.polkasteam.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
lucjan
Posty: 605
Rejestracja: 28 cze 2009, 23:48
Auto: HDJ100
Kontakt:

Re: MONTANA GARMIN

Post autor: lucjan »

Jeżeli urządzenie tylko do użytku samochodowego bez wędrówek, roweru czy motocykla to iPad2+mocny uchwyt+ aplikacja Motion X GPS HD daje radę, tylko żeby wczytać mapy na satelitarnych "ścieżkowych" zoom'ach na wypadek braku "pola" telefonii cyfrowej, to chyba kilku terabajtowy dysk zewnętrzny by się przydał :wink:
A co do sygnału GPS i urządzeń Garmin, to obecnie zachwalam zegarek Garmina, z którym od września hasam po lasach i zapinam ślad na swojej biegowej mapie. Nigdy nie miałem problemu w porównaniu z innymi mobilnymi urządzeniami, no może zważając na powagę tytułowego urządzenia w temacie powinienem napisać "gadżetami".

Awatar użytkownika
tadeo
Klubowicz
Posty: 1424
Rejestracja: 18 kwie 2008, 22:48
Auto: VDJ 76 i 150
Kontakt:

Re: MONTANA GARMIN

Post autor: tadeo »

lucjan pisze:Jeżeli urządzenie tylko do użytku samochodowego bez wędrówek, roweru czy motocykla to iPad2+mocny uchwyt+ aplikacja Motion X GPS HD daje radę, tylko żeby wczytać mapy na satelitarnych "ścieżkowych" zoom'ach na wypadek braku "pola" telefonii cyfrowej, to chyba kilku terabajtowy dysk zewnętrzny by się przydał :wink:
A co do sygnału GPS i urządzeń Garmin, to obecnie zachwalam zegarek Garmina, z którym od września hasam po lasach i zapinam ślad na swojej biegowej mapie. Nigdy nie miałem problemu w porównaniu z innymi mobilnymi urządzeniami, no może zważając na powagę tytułowego urządzenia w temacie powinienem napisać "gadżetami".

Szanowny Lucjanie, trzymajmy sie Garmina, ja generalnie i tak wolę kawałek papieru i jeśli już iPad, to tylko i wyłącznie z TwoNav i skanami map :) A służyć ma w góry, rower i na łódkę :) czasem do auta :)

Na Kalwaryjską się wybieram, to tylko pozostanie mi jak czyta mapy BlueCHart, bo gdzieś na formach wyczytałem, że nie wyświetla pełnej opisówki znaków nawigacyjnych, i należy traktować wyświetlanie tych map jako poglądówki...

ODPOWIEDZ