Montana 700i

Mapy papierowe, oprogramowanie, urządzenia gps.

Moderator: luk4s7

seguzo
Posty: 25
Rejestracja: 27 lis 2007, 19:56

Montana 700i

Post autor: seguzo »

Serwus wszystkim

Czy ktoś z Was ma jakieś (dobre lub złe) doświadczenia z Montana 700i??
https://buy.garmin.com/pl-PL/PL/p/699779

Z góry dzięki za komentarz..
Seguzo

Awatar użytkownika
Emek
Posty: 472
Rejestracja: 10 paź 2012, 17:59
Auto: HZJ76,Yamaha SR500
Kontakt:

Re: Montana 700i

Post autor: Emek »

Przed zakupem nowej navi długo się zastanawiałem nad 700i. Pobawiłem się i do auta chyba by podeszła gdyby mi w łapy nie wpadł na wyjeździe Overlander , którego pokazał mi jeden Holender co świat objeżdża i przypadkowo spotkaliśmy się w Tykocinie na campingu. Ja nie przepadam za dotykowymi rozwiązaniami i zanabyłem coś innego bo na motocyklu gdzie używam głównie navi bardziej odpowiadał mi 66i.
Jak chcesz używać wyłącznie w aucie i nie potrzebujesz inreacha brałbym overlandera za te same pieniądze. Jak do używania w aucie i okazyjnie inne aktywności na powietrzu Montana będzie OK (ja korzystam z inreacha na wyprawach). Nie miałem żadnych uwag do Montany na tyle co miałem okazję się zapoznać ze sprzętem.

operator
Posty: 31
Rejestracja: 02 gru 2019, 14:17

Re: Montana 700i

Post autor: operator »

Mam 750i - działa miodnie. Używam jej i w pieszych podróżach i samochodowych.
Jestem w trakcie objeżdżania z nią polski dookoła i jak narazie po kilku tys km nie miałem z nią problemu.
Nie ścina śladów. Bateria trzyma ok. Zasięg w samochodzie pełen. Oregon gubił w metalowej puszce toyoty (we wranglerze było ok).
Razem z nią podczas wyjazdów mam zawsze odpalony GuruMaps pro na tablecie z mapami offline i dane się pokrywają.
Minusem 750i jest to, że nie można jej zasilać AA czy AAA tylko dedykowanymi bateriami.
Z tego co pamiętam to modele z inreach tak mają. 700 i 750 mogą być zasilane AA

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1818
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: Montana 700i

Post autor: irko »

Ja mam Zumi XT
Miałem Overlandera na testach i nie byłem zadowolony.
Ta nawigacja potrafiła się ścinać nawet przy kilkukrotnym powiększeniu palcami skali mapy. Wyświetlała biały ekran i już. Poza tym lubię nawigację w pionie a ta tego nie potrafi. Mój opis http://www.bluephoto.pl/garmin-overland ... droznikow/

hireek
Posty: 1
Rejestracja: 30 sie 2021, 22:55
Kontakt:

Re: Montana 700i

Post autor: hireek »

seguzo pisze:
25 sty 2021, 15:41
Serwus wszystkim

Czy ktoś z Was ma jakieś (dobre lub złe) doświadczenia z Montana 700i??
https://buy.garmin.com/pl-PL/PL/p/699779

Z góry dzięki za komentarz..
Seguzo
nie mam, ale testowałem u kumpla, jak dla mnie - za taką kasę to powinno śmigać, że hoooooo hooooooo, a tymczasem - bardzo średnio wypada. Jak przesuwałem mapę to nie było tam płynności, jakiej bym oczekiwał. Wiem też, że kumple miał problem z ładowaniem i widocznością w słońcu, ale szczegółów w sumie nie znam.

drnostromo
Posty: 54
Rejestracja: 30 lis 2018, 23:34

Re: Montana 700i

Post autor: drnostromo »

operator pisze:
10 lip 2021, 13:58
Mam 750i - działa miodnie. Używam jej i w pieszych podróżach i samochodowych.
Ja ma 700i i mnie często lubi wkurzyć. Nie mogę zrozumieć algorytmu wyznaczania tras, zawsze wyznaczy je tak
jak mi się to nie podoba, tj. strasznie kręci drogami pobocznymi zamiast puścić prostą bez kombinowania.
Masz może na to jakiś sposób, żeby wyznaczał tak jak np. google, mapy.cz itd.? Na tych mapach na telefon jakoś to fajnie i intuicyjnie wyznacza.

Nie pojawiają mi się komunikaty o ograniczeniach prędkości. Wiesz może jak je włączyć albo dlaczego się nie pojawiają?

Z tym zasilaniem też wtopa, bo mam ten adapter bateryjny, który się okazał zły bo działa tylko z wersją 700.

ODPOWIEDZ