Garmin GPSMAP 276Cx!

Mapy papierowe, oprogramowanie, urządzenia gps.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
tadeo
Klubowicz
Posty: 1424
Rejestracja: 18 kwie 2008, 22:48
Auto: VDJ 76 i 150
Kontakt:

Re: Garmin GPSMAP 276Cx!

Post autor: tadeo »

Jeśli płytka z mapą była już zainstalowana na innym urządzaniu to z automatu została z nim zarejestrowana i przepadło, aktualizacja będzie na "tamto" urządzanie.
Jeśli nigdy nie została zarejestrowana i np odblokowana off line, tylko za pomoc numeru, a tak było za starych dobrych czasów MapSource to jest promyk nadziei bo to oznacza, że mapa nigdy nie została zarejestrowana w garminie jako przypisana do urządzenia.
Czyli trzeba zacząć od zainstalowania mapy w urządzeniu, dokonać próby rejestracji mapy z urządzeniem, jeśli się uda, to można kupić lifetime i dokonać aktualizacji.

Zbyszek
Posty: 557
Rejestracja: 29 maja 2007, 12:45
Auto: Hil,Grizzly, Rubicon, texas 490,GLA4 matic
Kontakt:

Re: Garmin GPSMAP 276Cx!

Post autor: Zbyszek »

[quote)


Jeśli masz starego, to się chłopie w czepku urodziłeś !!!!
Tak, można ! Mało tego, jak kupisz nową mapę teraz, to niestety nie przysługują Ci aktualizacje darmowe.
A jak zainstalujesz tego z płyty, to możesz wykupić tzw Lifetime i masz dożywotnie aktualizacje w swoim urządzeniu !
Taka płytka DVD to teraz biały kruk !
Napisz jaki masz komputer, czy PC czy Mac, to Ci wyłuszczę co robić :)
Na pewno kup za 30 zł kartę micro SD 16 GB, bo cała mapa Ci do urządzenia nie wejdzie.
A jak już od razu do swojej mapy DVD dokupisz Lifetime, to wszystko ściągniesz przez net a z płyty będzie Ci potrzebny nr seryjny.[/
Zainstalowałem tego z płyty naMap Source ale nie mogę map odblokować mimo wpisywania kodu bo jestem na my Garmin. Przerzuca mnie na Garmin express gdzie widzę oba urządzenia oraz zainstalowane na nich mapy i informację że mapa CTE NT v 9 nie ma żadnych aktualizacji. Przeciągnięcie zawartości płyty do dysku H jak oznaczona jest sd w garminie nie działa.

Awatar użytkownika
tadeo
Klubowicz
Posty: 1424
Rejestracja: 18 kwie 2008, 22:48
Auto: VDJ 76 i 150
Kontakt:

Re: Garmin GPSMAP 276Cx!

Post autor: tadeo »

Wyjaśnijmy na początek, że:
- najpierw trzeba taką aktualizację kupić, nazywa się Liftime, aby aktualizację się pojawiły.
ALE zanim wykonasz powyższe, to powiedz co to oznacza, ze nie możesz odblokować mapy: czy kod nie jest przyjmowany, czy też pojawia się jakiś komunikat, jeśli nie mozesz na komputerze odblokować mapy to czy wgrałeś jej zakres do garmina, co chyba jest dziwne, bo jak jest zablokowana, to się nie wyświetla już w Map Source
I pytanie zasadnicze, czy kiedyś uzyłes już kodu ? Do jakiego urządzenia miałeś mapę ?

Zbyszek
Posty: 557
Rejestracja: 29 maja 2007, 12:45
Auto: Hil,Grizzly, Rubicon, texas 490,GLA4 matic
Kontakt:

Re: Garmin GPSMAP 276Cx!

Post autor: Zbyszek »

Kodu używałem do pierwszej instalacji mapy w 2006 roku do 278C. Wygląda na to że mapa jest zablokowana. W międzyczasie ukazała się informacja że system windows vista nie ma już wsparcia technicznego więc może to jest przyczyna.

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: Garmin GPSMAP 276Cx!

Post autor: endurance »

Zbyszku,

nic nie zrobisz, ani nie odblokujesz dla nowego urządzenia, ani nie kupisz aktualizacji :(
Tak jak powyżej pisałem, niestety :(

mroczny przepowiadacz
wojciech endurance
www.polkasteam.pl

Zbyszek
Posty: 557
Rejestracja: 29 maja 2007, 12:45
Auto: Hil,Grizzly, Rubicon, texas 490,GLA4 matic
Kontakt:

Re: Garmin GPSMAP 276Cx!

Post autor: Zbyszek »

Dziękuję, to poczekam na CN 2017.2 i to mi wystarczy

Awatar użytkownika
tadeo
Klubowicz
Posty: 1424
Rejestracja: 18 kwie 2008, 22:48
Auto: VDJ 76 i 150
Kontakt:

Re: Garmin GPSMAP 276Cx!

Post autor: tadeo »

endurance pisze: nic nie zrobisz, ani nie odblokujesz dla nowego urządzenia, ani nie kupisz aktualizacji :(
Tak jak powyżej pisałem, niestety :(
l
a) jeśli mapa nie została zainstalowana na innym urządzeniu, to możesz do płyty DVD dokupić aktualizację LifeTime (dożywotnią),
b) jeśli została zainstalowana, to zgłaszasz do Garmin awarie poprzedniego urządzenie, odblokują Ci mapę

info: infolinia GARMIN.

Awatar użytkownika
tadeo
Klubowicz
Posty: 1424
Rejestracja: 18 kwie 2008, 22:48
Auto: VDJ 76 i 150
Kontakt:

Re: Garmin GPSMAP 276Cx!

Post autor: tadeo »

Zbyszek pisze:Dziękuję, to poczekam na CN 2017.2 i to mi wystarczy
Zamów na karcie SD, nie kupuj on line. Ksrtę łatwiej potem sprzedać.

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: Garmin GPSMAP 276Cx!

Post autor: endurance »

tadeo pisze: b) jeśli została zainstalowana, to zgłaszasz do Garmin awarie poprzedniego urządzenie, odblokują Ci mapę

info: infolinia GARMIN.
Tak byłoby racjonalnie, ale...
Nie da się!!! - sprawdzałem teraz na 00 800 441 24 54
Naprawdę liczyłem, a ponieważ na biurku leży mi płytka z CN to drążę temat. Jeszcze będę pisał maila żeby mieć info na "papierze".
Tu przydałby się warunki licencji jak oprogramowanie ERP lub SQL i byłoby super... aaa przecież pltopo tak jest czyli się da.
tadeo pisze: Zamów na karcie SD, nie kupuj on line. Ksrtę łatwiej potem sprzedać.
do karty nie kupisz Liftime :(


cały czas chcący mieć racjonalnie
wojciech endurance
www.polkasteam.pl

Awatar użytkownika
tadeo
Klubowicz
Posty: 1424
Rejestracja: 18 kwie 2008, 22:48
Auto: VDJ 76 i 150
Kontakt:

Re: Garmin GPSMAP 276Cx!

Post autor: tadeo »

tadeo pisze: Zamów na karcie SD, nie kupuj on line. Ksrtę łatwiej potem sprzedać.
do karty nie kupisz Liftime :(

tak jest, nie kupisz, dlatego jak wyjdzie nowa wersja za rok dwa, to starą z kartą sprzedajesz.

Awatar użytkownika
tadeo
Klubowicz
Posty: 1424
Rejestracja: 18 kwie 2008, 22:48
Auto: VDJ 76 i 150
Kontakt:

Re: Garmin GPSMAP 276Cx!

Post autor: tadeo »

endurance pisze:
tadeo pisze:
Nie da się!!! - sprawdzałem teraz na 00 800 441 24 54
Naprawdę liczyłem, a ponieważ na biurku leży mi płytka z CN to drążę temat. Jeszcze będę pisał maila żeby mieć info na "papierze".
T
"nówka" płytka, czy po jakimś garminie ?

Sprawa wymaga wyjaśnienia na "papierze", jak tak zrobiłem. Sprzedałem 278 z LifeTime.

Zbyszek
Posty: 557
Rejestracja: 29 maja 2007, 12:45
Auto: Hil,Grizzly, Rubicon, texas 490,GLA4 matic
Kontakt:

Re: Garmin GPSMAP 276Cx!

Post autor: Zbyszek »

Chciałbym skonsumować wszystkie mądre rady i kupić tę najwygodniejszą dla mnie mapę czyli CN 2017.2 NTU ale nie wiem jak to zrobić po wejściu na stronę garmina jest tylko NT bez daty i z czerwoną uwagą że nie współpracuje z streetpilot. W zgodnych urządzeniach na stronie nie ma 276Cx. Jak z tym żyć? Mam nadzieję na odpowiedź inną niż daje ZUS czyli krótko ;)

Awatar użytkownika
tadeo
Klubowicz
Posty: 1424
Rejestracja: 18 kwie 2008, 22:48
Auto: VDJ 76 i 150
Kontakt:

Re: Garmin GPSMAP 276Cx!

Post autor: tadeo »

Zbyszek pisze:Chciałbym skonsumować wszystkie mądre rady i kupić tę najwygodniejszą dla mnie mapę czyli CN 2017.2 NTU ale nie wiem jak to zrobić po wejściu na stronę garmina jest tylko NT bez daty i z czerwoną uwagą że nie współpracuje z streetpilot. W zgodnych urządzeniach na stronie nie ma 276Cx. Jak z tym żyć? Mam nadzieję na odpowiedź inną niż daje ZUS czyli krótko ;)
Dzwoń do człowieka:
geo@gps-y.pl
tel. 12 623 08 30, GSM 609 477 477

u niego zamówisz mapę na karcie SD.

Awatar użytkownika
tadeo
Klubowicz
Posty: 1424
Rejestracja: 18 kwie 2008, 22:48
Auto: VDJ 76 i 150
Kontakt:

Re: Garmin GPSMAP 276Cx!

Post autor: tadeo »

Ostatnia aktualizacja urządzenia 276Cx, do wersji 2.8 rozwiązuje skutecznie problemy wyłączania się urządzenia i długiego czasu wyznaczania trasy.
Wykonać koniecznie.

Awatar użytkownika
tadeo
Klubowicz
Posty: 1424
Rejestracja: 18 kwie 2008, 22:48
Auto: VDJ 76 i 150
Kontakt:

Re: Garmin GPSMAP 276Cx!

Post autor: tadeo »

Kolejna aktualizacja:
Obrazek

Im dalej w las, tym coraz lepiej !

ODPOWIEDZ