J100 - jaki pomysł na zastąpienie wbudowanej nawigacji?

Mapy papierowe, oprogramowanie, urządzenia gps.

Moderator: luk4s7

Chiavares
Posty: 58
Rejestracja: 03 mar 2020, 22:55
Auto: HDJ 100
Kontakt:

J100 - jaki pomysł na zastąpienie wbudowanej nawigacji?

Post autor: Chiavares »

Cześć!

Czy ktoś z Was ma doświadczenia/pomysł na zastąpienie fabrycznego ekranu dotykowego z nawigacją i obsługą klimatyzacji jakimś innym wbudowanym urządzeniem?

Szukam alternatywy, takiej powiedzmy stacji multimedialnej z nawigacją, ale innej niż tablet stąd interesują mnie raczej wbudowane rozwiązania. Mam j100 z końcówki 2002 r. i jest już z klimatyzacją automatyczną ze sterowaniem z ekranu dotykowego. Utrudnia to raczej pole manewru.

Znajduję chińskiego rozwiązania w stylu produktów firmy Seicane:
https://www.seicane.com/android-radio-p ... -swc-h2338

Lub podobnych wynalazków dostępnych na AliExpress.

Moje obawy w takich przypadkach to czy:
- czy taki sprzęt faktycznie pasuje zamiata fabrycznego
- czy sterowanie klimatyzacją działa faktycznie
- czy to w ogóle działa :wink:

Jestem ciekawy czy macie jakieś rozwiązania? A może są jakieś bardziej europejskie stacje mulitmedialne/nawigację, które da się zastosować?

W odwodzie zawsze jest tablet z uchwytem ale gdyby było coś w rozsądnych pieniądzach to preferowałbym sprzęt wbudowany.

Awatar użytkownika
aadamuss
Posty: 538
Rejestracja: 23 paź 2012, 23:26
Auto: Hdj 100
Kontakt:

Re: J100 - jaki pomysł na zastąpienie wbudowanej nawigacji?

Post autor: aadamuss »

Działa.Obrazek

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


gwt
Posty: 216
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:29
Auto: HDJ 100

Re: J100 - jaki pomysł na zastąpienie wbudowanej nawigacji?

Post autor: gwt »

Wygląda imponująco. Coś więcej powiesz?

Chiavares
Posty: 58
Rejestracja: 03 mar 2020, 22:55
Auto: HDJ 100
Kontakt:

Re: J100 - jaki pomysł na zastąpienie wbudowanej nawigacji?

Post autor: Chiavares »

aadamuss pisze:
21 paź 2020, 22:37
Działa.
Dzięki za odzew!

Sterowanie klimą bez problemów? Ja myślałem o tych krótszych modelach ale ten „Tesla style” też wygląda nieźle, choć są chyba droższe.

Jeśli możesz powiedzieć gdzie kupowałeś to byłoby super. Tymbardziej jeżeli na AliExpress, i jak długo wtedy oczekiwałeś na przesyłkę czy jakieś opłaty typu cło doszły? Przydałby się sprawdzony sprzedawca:)

Widziałem, że cześć tych chińskich stacji oferuje możliwość podłączenia OBD2, TMPS - monitorowanie ciśnienia w kołach, obsługę GPS i Glonass, Apple Car Play i Android Auto, obsługa kamer przód tył. Jeśli posiadasz któreś z tych funkcjonalności jak Ci się sprawdzają?

Awatar użytkownika
aadamuss
Posty: 538
Rejestracja: 23 paź 2012, 23:26
Auto: Hdj 100
Kontakt:

Re: J100 - jaki pomysł na zastąpienie wbudowanej nawigacji?

Post autor: aadamuss »

Hej. Sorry, że tak późno odpisuję. Sterowanie klimą bez problemu, jest nawet opcja na dwie strefy jeśli ktoś miał. Wszystko działa, nawet fizyczne guziki działają i są podświetlone. Trochę trzeba było porzeźbić z tylną kamerą ale też działa. W zestawie był jakiś gps, nie wiem czy glona :-( Jest jakieś android auto ale nie korzystam, można ustawić mapy google jako główne, lub na przykład janosik. Wszystkie aplikacje instalujesz ze sklepu Play, działają jak na telefonie. Obsługa w zasadzie jak dużego tabletu. Monitorowania ciśnienia ja nie mam, można dołożyć kamerę przód ale też nie mam. Można dołożyć jakieś tv - też nie mam :-) Odtwarza normalne you tube i filmy z twardego dysku podłączonego przez usb. Jedyny minus to duża jasność ekranu - do ogarnięcia po zainstalowaniu apki ściemniającej, ustawia się tam godziny w jakich ma być ściemnione, jednak po każdym wyłączeniu zasilania trzeba mapkę odpalić ręcznie.
Zakupy: raz się uda raz nie. Kupowałem dwa takie radia, jedno po drugim, do Toyoty i VW. To Toyoty po kilku mailach i zdjęciach udało się ustalić, że będzie działało. Szybka wysyłka z Chin kurierem i z kilka dni w Polsce, Bez cła i podatku.
Drugi zakup u innego sprzedawcy, tamten nie miał do VW. Wysyłka niby z Czech, w praktyce chyba z Chin ale cholera wie. Dużo maili i czekania. To co przysłali było inne niż na zdjęciach, czyli zamiast wbudowanego jakieś wystające na uchwycie. Ponoć tylko takie będzie działało, ale w aukcji było inne. Do tego cło i Vat. Składam reklamację i mogę kupić taniej albo odesłać. Decyduję o wysyłce. Próba wysłania ale problem z odzyskaniem cła i VAT bo zwrot do Francji a powinien być do Chin. Czyli radio zostaje chociaż jest inne niż miało być i nie montuję go u siebie.
pozdr adam

Chiavares
Posty: 58
Rejestracja: 03 mar 2020, 22:55
Auto: HDJ 100
Kontakt:

Re: J100 - jaki pomysł na zastąpienie wbudowanej nawigacji?

Post autor: Chiavares »

Dzięki za podzielnie się doświadczeniem.

Ja w końcu podjąłem ryzyko i nie dawno zamówiłem z Chin. Nie takie 12” jak Twoje ale 10,1” czyli tylko zmiast górnej części, z ekranem nawigacji w mojej 100. Producent o wdzięcznej nazwie Penhui :lol:

Po wertowaniu ofert na aliexpress nauczylem sie juz nawet rozpoznawać, do jakiego rodzaju deski w Toyocie będzie pasować dany odtwarzacz. Faktycznie trzeba zwracać baczną uwagę, bo w tym samym roku wytępowały różne wersje konsol środkowych z radiem i z/lub bez nazwigacji. Sami jeszcze dopytywali o zdjecie konsoli zeby sprawdzic czy dobre zamawiam.

A czy i co przyjdzie i co bedzie z dodatkowymi opłatami to się okaże w grudniu bo idzie standardową przesyłką.

Gdyby ktoś też szukał takich rozwiązań to natrafiłem też na dystrybutora w Polsce, pod swoją marką, takich konsol centralnych.
http://www.gms.pl/pl/cennik/

Wszytskie sprzęty mają w ofercie, w cenniku zespolonym, który zmienia się co 1-2 m-ce. Do 100ki model 9981 Navix. Jak prownywalem ceny to u nich wychodzi drożej o jakieś 30%, chociaz jak przyjdzie zapłacić cło i vat to wyjdzie porównywalnie. Plusem jest gwarancja obsługiwana przez nich. kontaktowałem się nawet z nimi, ale nie mają sprzętu od ręki i muszę powiedzieć, że trochę olali moje zapytanie o szczegóły funkcjonalności rzucając tylko, że i tak muszą dopiero zamówić. Sprzęty tej firmy można znaleźć na allegro u innych sprzedawców, ale po telefonie okazało się że też jednak nie mają i muszą czekać aż dystrybutor zamówi. Dlatego poszedłem w aliexpress.

Jeśli przyjdzie i uda się zamontować napiszę.

DBlue
Posty: 24
Rejestracja: 07 lut 2021, 00:12

Re: J100 - jaki pomysł na zastąpienie wbudowanej nawigacji?

Post autor: DBlue »

Witam
Też się przymierzam do wymiany archaicznego radyjka Toyoty.
Czy Twoje zamówienie jeździ już z Tobą w "stówce"?

DBlue
Posty: 24
Rejestracja: 07 lut 2021, 00:12

Re: J100 - jaki pomysł na zastąpienie wbudowanej nawigacji?

Post autor: DBlue »

Pytanie do Aadamusa
Czy fizyczne przyciski są do obsługi klimy?

Chiavares
Posty: 58
Rejestracja: 03 mar 2020, 22:55
Auto: HDJ 100
Kontakt:

Re: J100 - jaki pomysł na zastąpienie wbudowanej nawigacji?

Post autor: Chiavares »

DBlue pisze:
04 mar 2021, 11:45
Witam
Też się przymierzam do wymiany archaicznego radyjka Toyoty.
Czy Twoje zamówienie jeździ już z Tobą w "stówce"?
Jeszcze nie. Zamówienie przyszło w miarę sprawnie i leży. Auto oddane do poprawek blacharskich i nie może się doczekać swojej kolejki. Ale liczę, że do końca marca wszystko będzie ogarnięte i sprzęcik zamontowany.

DBlue
Posty: 24
Rejestracja: 07 lut 2021, 00:12

Re: J100 - jaki pomysł na zastąpienie wbudowanej nawigacji?

Post autor: DBlue »

To pochwal się jak zamontujesz. A jakieś opłaty w kraju doszły?

Chiavares
Posty: 58
Rejestracja: 03 mar 2020, 22:55
Auto: HDJ 100
Kontakt:

Re: J100 - jaki pomysł na zastąpienie wbudowanej nawigacji?

Post autor: Chiavares »

DBlue pisze:
05 mar 2021, 01:06
To pochwal się jak zamontujesz. A jakieś opłaty w kraju doszły?
Napewno się podzielę efektem końcowym. Opłaty żadne już nie doszły w tym przypadku. Ale nie wiem czy to reguła.

DBlue
Posty: 24
Rejestracja: 07 lut 2021, 00:12

Re: J100 - jaki pomysł na zastąpienie wbudowanej nawigacji?

Post autor: DBlue »

ok to czekam... :-)))
sam zastanawiam się nad zamówieniem podobnego urządzenia do swojej... ale jeszcze trochę podumam chyba :-)

Awatar użytkownika
aadamuss
Posty: 538
Rejestracja: 23 paź 2012, 23:26
Auto: Hdj 100
Kontakt:

Re: J100 - jaki pomysł na zastąpienie wbudowanej nawigacji?

Post autor: aadamuss »

Fizyczne przyciski to podgrzewanie lusterek, chyba tylna szyba, nawiewy drugi i trzeci rząd siedzeń i wyłączenie wentylacji.Obrazek

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


Chiavares
Posty: 58
Rejestracja: 03 mar 2020, 22:55
Auto: HDJ 100
Kontakt:

Re: J100 - jaki pomysł na zastąpienie wbudowanej nawigacji?

Post autor: Chiavares »

Cześć,

Wziąłem się przedwczoraj za montaż i wyszedł problem z dopasowaniem.

Chyba mam trochę inną wersję radia fabrycznego niż ta do której ten zestaw z Chin jest zmontowany.

Z zewnątrz się zgadza, przynajmniej tak potwierdził sprzedawca, ale przy rozbiórce okazuje się że trochę inne są te płytki z układami scalonymi i nie pasują do adapterów z zestawu. Poza tym adapter przygotowany jest na 2 płytki a u mnie jest jedna. Wydaje mi się, że przede wszystkim zestaw jest nie dopasowany do mojej wersji. Być może to kwestia tego, że moja TLC jest wersją przejściową, bo znalazłem informację że była taka 2002/2003 przez ok. rok produkowana.


Ogólnie z moją stacją z Chin nie przyszła żadna instrukcja montażu. A że nie mam z tym doświadczenia to może i działam po omacku. Znalazłem jakieś filmiki z montażu na YT, ale też nie są one dokładne. Nie pokazują np. Jak podłączyć kable, które przyszły w zestawie.

Na tym filmiku, który znalazłem: https://youtube.com/playlist?list=PLjxI ... e6ukV4KAXl
(Najbardziej dokładny jaki znalazłem) jest prawdopodobnie taka wersja jaką ja zakupiłem.i teoretycznie powinno być ok, ale okazało się że jednak są różnice.

Teraz piszę do Chińczyków, ale przez to że za montaż wziąłem się po paru miesiącach to na żadne zwroty nie liczę.

Może ktoś do kogo będzie pasować będzie zainteresowany. Jak ja już nie będę mógł nic zrobić to wystawię na sprzedaż.

Jak będę przy kompie to wstawię zdjęcia kluczowych różnic.

Chiavares
Posty: 58
Rejestracja: 03 mar 2020, 22:55
Auto: HDJ 100
Kontakt:

Re: J100 - jaki pomysł na zastąpienie wbudowanej nawigacji?

Post autor: Chiavares »

Moja jednostka centralna:
Jednostka centralna
Jednostka centralna
IMG_2452.jpg (40,57 KiB) Przejrzano 5390 razy
Adapter pasuje do takich dwóch płytek demontowanych z tyłu ekranu (kadr z filmiku YT):
IMG_2471.jpg
IMG_2471.jpg (22,94 KiB) Przejrzano 5390 razy
Tymczasem u mnie jest tylko jedna:
IMG_2461.jpg
IMG_2461.jpg (63,76 KiB) Przejrzano 5390 razy
i jak widać różni się. Ma całkowicie prostokątny kształt, przez co nie pasuje do mocowań w adapterze. No i sama w sobie się różni (od tej większej płytki z kadru YT), a przede wszystkim jest jedna) więc nie mam pewności czy okablowanie dołączone do zestawu będzie w ogóle kompatybilne.

Ja rozkręciłem jednostkę fabryczną do końca ale już na tym etapie co na zdjęciu widać, że jest różnica więc jak ktoś ma tak samo to pewnie będzie miał taki sam problem.Ale jeśli płyka będzie z wcięciem to zapewne będzie pasować do adaptera.

Narazie przywróciłem ekran fabryczny. Może chińczycy coś podpowiedzą, jak nie szukam alternatywnych rozwiązań.

ODPOWIEDZ