J100 - jaki pomysł na zastąpienie wbudowanej nawigacji?

Mapy papierowe, oprogramowanie, urządzenia gps.

Moderator: luk4s7

Chiavares
Auto: HDJ 100
Kontakt:

J100 - jaki pomysł na zastąpienie wbudowanej nawigacji?

Post autor: Chiavares »

Cześć!

Czy ktoś z Was ma doświadczenia/pomysł na zastąpienie fabrycznego ekranu dotykowego z nawigacją i obsługą klimatyzacji jakimś innym wbudowanym urządzeniem?

Szukam alternatywy, takiej powiedzmy stacji multimedialnej z nawigacją, ale innej niż tablet stąd interesują mnie raczej wbudowane rozwiązania. Mam j100 z końcówki 2002 r. i jest już z klimatyzacją automatyczną ze sterowaniem z ekranu dotykowego. Utrudnia to raczej pole manewru.

Znajduję chińskiego rozwiązania w stylu produktów firmy Seicane:
https://www.seicane.com/android-radio-p ... -swc-h2338

Lub podobnych wynalazków dostępnych na AliExpress.

Moje obawy w takich przypadkach to czy:
- czy taki sprzęt faktycznie pasuje zamiata fabrycznego
- czy sterowanie klimatyzacją działa faktycznie
- czy to w ogóle działa :wink:

Jestem ciekawy czy macie jakieś rozwiązania? A może są jakieś bardziej europejskie stacje mulitmedialne/nawigację, które da się zastosować?

W odwodzie zawsze jest tablet z uchwytem ale gdyby było coś w rozsądnych pieniądzach to preferowałbym sprzęt wbudowany.

Awatar użytkownika
aadamuss
Auto: Hdj 100
Kontakt:

Re: J100 - jaki pomysł na zastąpienie wbudowanej nawigacji?

Post autor: aadamuss »

Działa.Obrazek

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

gwt

Post autor: gwt »

Wygląda imponująco. Coś więcej powiesz?

Chiavares
Kontakt:

aadamuss pisze:
21 paź 2020, 22:37
Działa.
Dzięki za odzew!

Sterowanie klimą bez problemów? Ja myślałem o tych krótszych modelach ale ten „Tesla style” też wygląda nieźle, choć są chyba droższe.

Jeśli możesz powiedzieć gdzie kupowałeś to byłoby super. Tymbardziej jeżeli na AliExpress, i jak długo wtedy oczekiwałeś na przesyłkę czy jakieś opłaty typu cło doszły? Przydałby się sprawdzony sprzedawca:)

Widziałem, że cześć tych chińskich stacji oferuje możliwość podłączenia OBD2, TMPS - monitorowanie ciśnienia w kołach, obsługę GPS i Glonass, Apple Car Play i Android Auto, obsługa kamer przód tył. Jeśli posiadasz któreś z tych funkcjonalności jak Ci się sprawdzają?

Awatar użytkownika
aadamuss
Auto: Hdj 100
Kontakt:

Post autor: aadamuss »

Hej. Sorry, że tak późno odpisuję. Sterowanie klimą bez problemu, jest nawet opcja na dwie strefy jeśli ktoś miał. Wszystko działa, nawet fizyczne guziki działają i są podświetlone. Trochę trzeba było porzeźbić z tylną kamerą ale też działa. W zestawie był jakiś gps, nie wiem czy glona :-( Jest jakieś android auto ale nie korzystam, można ustawić mapy google jako główne, lub na przykład janosik. Wszystkie aplikacje instalujesz ze sklepu Play, działają jak na telefonie. Obsługa w zasadzie jak dużego tabletu. Monitorowania ciśnienia ja nie mam, można dołożyć kamerę przód ale też nie mam. Można dołożyć jakieś tv - też nie mam :-) Odtwarza normalne you tube i filmy z twardego dysku podłączonego przez usb. Jedyny minus to duża jasność ekranu - do ogarnięcia po zainstalowaniu apki ściemniającej, ustawia się tam godziny w jakich ma być ściemnione, jednak po każdym wyłączeniu zasilania trzeba mapkę odpalić ręcznie.
Zakupy: raz się uda raz nie. Kupowałem dwa takie radia, jedno po drugim, do Toyoty i VW. To Toyoty po kilku mailach i zdjęciach udało się ustalić, że będzie działało. Szybka wysyłka z Chin kurierem i z kilka dni w Polsce, Bez cła i podatku.
Drugi zakup u innego sprzedawcy, tamten nie miał do VW. Wysyłka niby z Czech, w praktyce chyba z Chin ale cholera wie. Dużo maili i czekania. To co przysłali było inne niż na zdjęciach, czyli zamiast wbudowanego jakieś wystające na uchwycie. Ponoć tylko takie będzie działało, ale w aukcji było inne. Do tego cło i Vat. Składam reklamację i mogę kupić taniej albo odesłać. Decyduję o wysyłce. Próba wysłania ale problem z odzyskaniem cła i VAT bo zwrot do Francji a powinien być do Chin. Czyli radio zostaje chociaż jest inne niż miało być i nie montuję go u siebie.
pozdr adam

Chiavares
Kontakt:

Dzięki za podzielnie się doświadczeniem.

Ja w końcu podjąłem ryzyko i nie dawno zamówiłem z Chin. Nie takie 12” jak Twoje ale 10,1” czyli tylko zmiast górnej części, z ekranem nawigacji w mojej 100. Producent o wdzięcznej nazwie Penhui :lol:

Po wertowaniu ofert na aliexpress nauczylem sie juz nawet rozpoznawać, do jakiego rodzaju deski w Toyocie będzie pasować dany odtwarzacz. Faktycznie trzeba zwracać baczną uwagę, bo w tym samym roku wytępowały różne wersje konsol środkowych z radiem i z/lub bez nazwigacji. Sami jeszcze dopytywali o zdjecie konsoli zeby sprawdzic czy dobre zamawiam.

A czy i co przyjdzie i co bedzie z dodatkowymi opłatami to się okaże w grudniu bo idzie standardową przesyłką.

Gdyby ktoś też szukał takich rozwiązań to natrafiłem też na dystrybutora w Polsce, pod swoją marką, takich konsol centralnych.
http://www.gms.pl/pl/cennik/

Wszytskie sprzęty mają w ofercie, w cenniku zespolonym, który zmienia się co 1-2 m-ce. Do 100ki model 9981 Navix. Jak prownywalem ceny to u nich wychodzi drożej o jakieś 30%, chociaz jak przyjdzie zapłacić cło i vat to wyjdzie porównywalnie. Plusem jest gwarancja obsługiwana przez nich. kontaktowałem się nawet z nimi, ale nie mają sprzętu od ręki i muszę powiedzieć, że trochę olali moje zapytanie o szczegóły funkcjonalności rzucając tylko, że i tak muszą dopiero zamówić. Sprzęty tej firmy można znaleźć na allegro u innych sprzedawców, ale po telefonie okazało się że też jednak nie mają i muszą czekać aż dystrybutor zamówi. Dlatego poszedłem w aliexpress.

Jeśli przyjdzie i uda się zamontować napiszę.

ODPOWIEDZ