Opony i felgi do LC150

Moderator: luk4s7

anoretka
Posty: 169
Rejestracja: 22 gru 2010, 20:16
Auto: V8 (2008)
Kontakt:

Re: Opony i felgi do LC150

Post autor: anoretka »

wg. TOYOTA MOTOR POLAND
felgi poniżej rozmiaru 18" powodują zakłócenia w funkcjonowaniu zawieszenia KDDS
Może to wynika z wysokości profilu opony? trudno sobie mi to wyobrazić...

MiPoX
Posty: 154
Rejestracja: 13 sty 2012, 18:59

Re: Opony i felgi do LC150

Post autor: MiPoX »

Widocznie nie jest nam dane to wiedzieć... :|

MiPoX
Posty: 154
Rejestracja: 13 sty 2012, 18:59

Re: Opony i felgi do LC150

Post autor: MiPoX »

Moim zdaniem felgi 17" Canyon podejdą tylko do 150-tki:
- 5-drzwiowej w wersji Luna
- 3-drzwiowej do wszystkich wersji,bo żadna 3-drzwiówka nie ma KDSS-u...
I chyba w większości ktoś kupi takie felgi do 3-drzwiówki,bo wątpię,żeby ktoś kupił Lunę 5-drzwiową,a jak już kupi to ma 17-tki w standardzie :wink:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Opony i felgi do LC150

Post autor: kylon »

Jedna sprawa to homologacja. Producent wykonał ją na feldze 18 cali i wszelkie kombinacje są sprzeczne z dokumentacją. To bardzo ważny argument. U nas jest wszystko cacy ale np w Niemczech nie kupisz od tak felgi jak nie jest homologowana do danego samochodu. Druga sprawa to być może konstrukcja pojazdu nie pozwala na taki manewr. Jeden elektroniczny system może ma wpływ na drugi. W jednym z warszawskich dealerów stała swego czasu J150 z uszkodzonym zawieszeniem z powodu złej felgi ale to było uszkodzenie mechaniczne.

MiPoX
Posty: 154
Rejestracja: 13 sty 2012, 18:59

Re: Opony i felgi do LC150

Post autor: MiPoX »

Na razie trzymam się elementów zamiennych/dodatków oryginalnych Toyoty. Przy zakupie auta dokupiłem gwarancję serwisową BIS +2 Premium,także przez 5 lat mam zamiar nie angażować się w kupno odpowiedników. Mam tylko nadzieję,że sprawdzi się ten system serwisowy :roll:

MiPoX
Posty: 154
Rejestracja: 13 sty 2012, 18:59

Re: Opony i felgi do LC150

Post autor: MiPoX »

Moja Toyotka już po zmianie opon na letnie.
Mam znajomego w Continentalu Polska,więc za niewielkie pieniądze nabyłem 4 świeżutkie sztuki Conti4x4Contact 110V.
Na zimę również kupiłem 4 sztuki Conti4x4WinterContact 110H.
Wcześniej zamówiłem sobie 9 felg Toyotowskich 18" Pinnacle - 4 na zimę, 4 na lato i jedną jako zapas z oponą całoroczną Goodyear Wrangler HP All Weather 110V, gdyż nie wiadomo o jakiej porze roku będzie używana...i czy w ogóle będzie,ale niech jeździ w aucie.
Ostatnio zmieniony 02 kwie 2012, 18:38 przez konus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Chcesz coś sprzedać? Idź do giełdowych i tam napisz posta.

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: Opony i felgi do LC150

Post autor: Cruiser »

Cześć,
obadaj jak się jeździ na tych letnich bo też ostatnio wpadły mi w oko. Moja jest już po przeglądzie 30.000km i zostało 7mm bieżnika, muszę się rozglądnąć za nowymi.
Pozdro

gladki96
Posty: 20
Rejestracja: 03 mar 2011, 16:21
Auto: Rav4 III '06r. D-4d 136 HP
Kontakt:

Re: Opony i felgi do LC150

Post autor: gladki96 »

MiPox pokaż jak się Landek na nowych kołach prezentuje :D

MiPoX
Posty: 154
Rejestracja: 13 sty 2012, 18:59

Re: Opony i felgi do LC150

Post autor: MiPoX »

Conti są jakby zwinniejsze,nie są takie "opóźnione" jak Micheliny,szybciej reagują na ruchy kierownicą - może to dzięki tym wewnętrznym wzmocnieniom barków opony.
To opony 10%/90% teren/asfalt,więc niby takie samo przeznaczenie jak Micheliny.
Na Michelinach przejechałem ok.5000 km w grudniu i kilku dniach stycznia,a na Conti na razie ponad 1200 km.
Także moje spostrzeżenia mogą być dalekie od obiektywnej oceny porównawczej,bo dla Michelinów okres zimowy to też "dziwna" pora na eksploatację :mrgreen:
No ale pojeżdżę na Conti dłuższy czas,więc się okaże :)
Tyle co wiem,to Conti ma mój ojciec w swoim aucie od 2000 roku,jeszcze żyją,a już ponad 170.000 km na liczniku - on ma chyba ContiPremiumContact,ale to już inna dziedzina opon.
Zresztą on ma spokojny tryb jazdy :mrgreen:
Ja kiedyś w Lancerze Evo IX wyjeździłem Pirelli P Zero w dwa tygodnie,byłem dwa razy na torze i koniec opon,więc guma gumie nie równa :mrgreen:

ODPOWIEDZ