Zimówki do J12, sezon 2011

Moderator: luk4s7

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Zimówki do J12, sezon 2011

Post autor: Rafi »

Niestety się trochę pozmieniało w oponach. Szukam opon do ojca GRJ125, u mojej mamy w KDJ-ocie są Dunlopy Grandtreki SJ6, ja zresztą też na tym latam zimą i zarówno ja jak i moi rodzice sobie chwalimy. No ale dzisiaj staruszek do mnie dzwoni i mówi, że tych SJ6 w tym rozmiarze ni ma, chyba już nie robią 265/65 R17... Myślę, że temat przyda się nie tylko mi ;)

No i zaczęły się poszukiwania, potrzebna jest zimówka, która będzie robiła na asfalcie- mokrym, suchym, zaśnieżonym, oblodzonym i czasami w kopnym śniegu, normalna jazda SUV-owa w 90%, w 10-ciu zaśnieżone łąki, las. O dziwo SJ6 robi w kopnym śniegu rewelacyjnie, dla mnie dużo lepiej niż AT-ki. Niby taka SUV-owa zimówka, ale sama się oczyszcza z tego śniegu i jest miło. Szukamy czegoś podobnego do krótkiej J12 z benzyną i LSD, dosyć żwawy wóz, nawet na szutrze czuć dosyć mocno to LSD, więc na śniegu czy lodzie tym bardziej.

1. Hankook Dynapro i*cept RW 08
Koreańskie produkty są coraz lepsze, a akurat ten Hankook wygląda prawi jak kopia SJ6. Ale nie mogę absolutnie nic znaleźć na jego temat. Ktoś coś wie, ktoś ma lepszego googla niż ja? :D
http://www.opony.com/parametry-opony/ha ... 5r17-112-q" onclick="window.open(this.href);return false;

2. Pirelli Scorpion Ice
Wygląda trochę solidniej od większości tych SUVowych zimówek, ale ja mam fatalne doświadczenia z Pirellkami, szybko traciły właściwości, robiły się jajowate, twarde, ale to było w plaskaczach... Może ktoś na tym lata?
http://www.opony.com/parametry-opony/pi ... -112-t-rbl" onclick="window.open(this.href);return false;

3. Bridgestone Blizzak DM V1
Starsze Blizzaki chwalono na forum, te wyglądają nieźle. Ja miałem jakieś starsze w Rangerze, ale on prowadził się jak g**no, więc ciężko jakieś wnioski z tego wyciągnąć. Ktoś zna te opony?
thttp://www.opony.com/parametry-opony/bridgesto ... 5r17-112-r" onclick="window.open(this.href);return false;

4. Yokohama Geolandar I/T
Znalazłem sporo opini o tych oponach, ale są tak podzielone, że nie wiem co o nich myśleć :wink:
http://www.opony.com/parametry-opony/yo ... 5r17-112-t" onclick="window.open(this.href);return false;

5. Michelin Latitude Alpin
Najdroższe z najdroższych, ale z drugiej strony na lato moi rodzice mają w obu LC Latitude Cross i są bardzo zadowoleni, ale ta cena no i szybko się zużywa. Zna ktoś tę zimówkę?
http://www.opony.com/parametry-opony/mi ... 5r17-112-t" onclick="window.open(this.href);return false;

6. Continental 4x4 Wintercontact
Wyglądają raczej na opony do RAV4 czy Forestera niż do LC, ale może ktoś miał z nimi styczność.
http://www.opony.com/parametry-opony/co ... 5r17-112-t" onclick="window.open(this.href);return false;

Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc :!: Aha- całe podforum o felgach i oponach przejrzałem ;)

Jj
Posty: 30
Rejestracja: 07 sty 2011, 22:26
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Zimówki do J12, sezon 2011

Post autor: Jj »

Przejeździłem dwa sezony na Yokohamach Geolandar I/T 072 i jestem bardzo zadowolony. Jest to następca I/T071. Dobrze się spisują, szczególnie na ubitym śniegu. Trochę głośnie na asfalcie, choć dużo ciszej niż AT.
Po 16 kkm zeszło 2 mm, z początkowych 11,4. Jeżdżone po mieście + przeloty do Itali na narty.

Awatar użytkownika
Jureq
Posty: 437
Rejestracja: 16 gru 2008, 15:42
Auto: szukam LC200
Kontakt:

Re: Zimówki do J12, sezon 2011

Post autor: Jureq »


czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Zimówki do J12, sezon 2011

Post autor: czobi »

blizaak rules.

Awatar użytkownika
Adam
Klubowicz
Posty: 365
Rejestracja: 20 maja 2009, 12:05
Auto: LC120,2xHDJ100,Partol:)

Re: Zimówki do J12, sezon 2011

Post autor: Adam »

Popieram przedmówcę, blizzaki do terenówki super

Awatar użytkownika
Grzmocik
Posty: 139
Rejestracja: 23 kwie 2011, 15:00
Auto: KZJ95
Kontakt:

Re: Zimówki do J12, sezon 2011

Post autor: Grzmocik »

Yokohama i będzie Pan zadowolony.
To mam przetestowane na "SUVie", z zimówek polecam jeszcze Dunlop Wintersport 3D-4D ale chyba takich rozmiarów nie ma.
Na Michelinach Alpin serii 3 w osobówce bardzo się zawiodłem.

W ostatnim Auto Świat 4x4 jest też test, w którym występuje kilka wymienionych przez Ciebie opon.
Np. Hamowanie na śniegu to Bridgestone jest przed ostatni.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Zimówki do J12, sezon 2011

Post autor: kylon »

Zimy jeszcze ni ma a opon już nima :mrgreen:

górol
Klubowicz
Posty: 1094
Rejestracja: 06 maja 2011, 10:05
Kontakt:

Re: Zimówki do J12, sezon 2011

Post autor: górol »

Grzmocik pisze:Yokohama i będzie Pan zadowolony.
To mam przetestowane na "SUVie", z zimówek polecam jeszcze Dunlop Wintersport 3D-4D ale chyba takich rozmiarów nie ma.
Na Michelinach Alpin serii 3 w osobówce bardzo się zawiodłem.

W ostatnim Auto Świat 4x4 jest też test, w którym występuje kilka wymienionych przez Ciebie opon.
Np. Hamowanie na śniegu to Bridgestone jest przed ostatni.
A w ostatnim Auto Świat bez 4x4 Bridgestone na 2 miejscu za Michelin.Ja mam te http://www.opony.com.pl/opony/bridgesto ... ?idp=75140" onclick="window.open(this.href);return false; Poprzednie 2 czy 3 zimy jeździłem na takich Hilem są super jak dla mnie,ale widzę na opony.com już ponad 9 stówek 3 tygodnie temu płaciłem 780 z wymianą.

Awatar użytkownika
macieq
Posty: 164
Rejestracja: 25 cze 2008, 07:39
Auto: 4runner V6
Kontakt:

Re: Zimówki do J12, sezon 2011

Post autor: macieq »

Cześć!
W poprzednim aucie miałem te Continentale Wintersport z 6 linku sprawowały się tak sobie,Teraz mam Yokohamy też wyżej wymienione i różnica jest znaczna ,a testuję je w taki sposób ,że mam taki stromy podjazd nie odśnieżany w zimie,jadąc na "dużym bucie" obserwuję jak często się włącza VSC :D .Auta o podobnej masie i gabarytach jak LC 120
Tylko ta cena chora ,pamiętam kupowałem je 2 lata wstecz za 512 zł brutto a teraz masakra 1.kzł za oponę :!:

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: Zimówki do J12, sezon 2011

Post autor: Rafi »

Ha :D No i w zasadzie w momencie zamawiania Blizzaków zadzwonił znajomy z informacją, że ma w super cenie zeszłoroczne SJ6, więc problem rozwiązał się sam. Ale dzięki wszystkim za podpowiedzi, myślę że temat nie tylko mi się przyda ;)

A propos wyżej wymienionych opon- przypomniało mi się, że kolega używał tych Michelinów Latitude Alpin w Foresterze. SUV-ik niby, ale napęd tam zacny no i niestety na tych Alpinach była tragedia w śniegu, na lodzie, mokrym, suchym asfalcie było ok, ale w śniegu tragedia. Do tego stopnia, że w połowie sezonu kolega je zdjął i założył Continentale i nagle jazda po śniegu, i ubitym i w kopnym, znowu stała się prosta i przyjemna. Więc porównanie ma, zresztą po pierwszym wyjeździe a Michelinach (a to auto służy w zasadzie tylko do wyjazdów na snowboard) stwierdził, że w kopnym śniegu te Micheliny były gorsze od poprzednich, łysych już opon...

Żeby nie było- te SJ6, które tak zachwalałem też nie są idealne, u moich rodziców w J12 jest wszystko ok, ale u mnie w J9 dosyć często gonionej w terenie, trochę się powybijały i trzeba poświęcić sporo czasu na wyważenie. Nie jest to jakaś szczególnie mocna opona. Myślę, że do takiej turystyczno-terenowej jazdy zimą Blizzaki czy Yokohamy są lepiej zrobione, a Dunlopy lepiej się sprawdzają w takim SUV-owym użytkowaniu. Ale jak już pisałem w głębokim śniegu na SJ6 jest poezja.

Husky
Posty: 909
Rejestracja: 31 sty 2010, 22:19
Auto: plastic fantastic

Re: Zimówki do J12, sezon 2011

Post autor: Husky »

Ja na zimę mam Michelin LATITUDE ALPIN 265/65 R17 112 T, kupiłem w zeszłym sezonie i są git, byłem na nich w Austrii i dały radę, mogę polecić

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Zimówki do J12, sezon 2011

Post autor: consigliero »

Jeżeli chodzi o tą zimę i bardzo popularny rozmiar od 245/75/17, 255/75/17, 265/65/17 to na dzień dzisiejszy nie ma nic . Jest 20 sztuk Goodyear silent armor , tak więc zimę będziemy jeździć na A/T
PozdrawiaM

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Zimówki do J12, sezon 2011

Post autor: consigliero »

Najnowszy update . Okazało się że jest jeszcze jeden rozmiar który będzie pasował jak ulał to 265/70/17 i tym samym problem zimówek się rozwiązał.
PozdrawiaM

damekk
Posty: 2
Rejestracja: 06 lip 2011, 18:16
Auto: lc 120
Kontakt:

Re: Zimówki do J12, sezon 2011

Post autor: damekk »

mam do sprzedania:
MICHELIN 265/65R17 LATITUDE ALPIN zimowe stan bardzo dobry i tanio.
wyskosc bieżnika w granicach 6 mm
naprawde fajne te oponki
jak cos to e-mail

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: Zimówki do J12, sezon 2011

Post autor: Rafi »

Ale ogłoszenia to nie tutaj.

ODPOWIEDZ