cos o trepadorach?

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
stopa
Posty: 532
Rejestracja: 10 gru 2009, 13:15
Auto: HZJ 73 '93
Kontakt:

Re: cos o trepadorach?

Post autor: stopa »

jesli chodzi ci o rozmiar to juz gdzies wklejalem... Na starych BFG, ale jeszcze raz. Na trepadorach jeszcze nie mam

Obrazek

Awatar użytkownika
Unix
Posty: 56
Rejestracja: 24 sie 2011, 11:46
Auto: LJ73
Kontakt:

Re: cos o trepadorach?

Post autor: Unix »

Odkopię trochę temat ;)

Miałem Trepadory M8060 kiedyś w Vitarze rozmiarze 30x9,5 i mogę powiedzieć, że to są super opony, robią w błocie lepiej niż BFG a na czarnym są cichsze niż normalne zimówki ;) maja nacięte lamele więc nie ma stresu przy hamowaniu na mokrym asfalcie ;) Teraz chętnie kupiłbym je do LJ73 w rozmiarze 31x10,5 ale przeglądnąłem net i nigdzie w kraju nie znalazłem :roll:

Wtedy kupowałem w http://www.camskill.co.uk/" onclick="window.open(this.href);return false; ale nie mają w tym rozmiarze :?

Ktoś może wie czy można je gdzieś u nas dostać ?

Awatar użytkownika
stopa
Posty: 532
Rejestracja: 10 gru 2009, 13:15
Auto: HZJ 73 '93
Kontakt:

Re: cos o trepadorach?

Post autor: stopa »

http://www.quady.eu/index.php" onclick="window.open(this.href);return false; - widze ze w tej chwili nie maja za bardzo rozmiarowki ale zadzwon i sie zapytaj - p. Stasiak 660 153 500. Nieraz uda sie wstrzalic z zamowieniem w zaplanowany wczesniej transport i przyjezdzaja dosc szybko. Nieraz trzeba b. dlugo czekac :|

Awatar użytkownika
stopa
Posty: 532
Rejestracja: 10 gru 2009, 13:15
Auto: HZJ 73 '93
Kontakt:

Re: cos o trepadorach?

Post autor: stopa »

Wlasnie sie pozegnalem z trepadorami... i nie bylo to czule pozegnanie. Na poczatku bardzo fajnie sie na nich jezdzilo ale w miare sciarania sie bieznika jezdzilo sie coraz gorzej i gorzej. Nie wiem z czego to wynika ale chyba z tego ze powierzchnia klockow jest pokryta warstwa bardziej miekkiej gumy i wraz ze zuzyciem guma sie robi twarda i sliska. Wszystko byloby ok gdyby klocki zuzywaly sie rownomiernie - ale tak nie bylo. Na tym samym klocku mialem 2 wysokosci. Klocek nie mial plaskiej powierzchni tylko tworzyla sie fala :shock: poszczegolne klocki zuzywaly sie w roznym tempie. To jakies zadziwiajace zjawisko.

Wywalilem te opony mimo ze z wysokosci bieznika sadze ze powinny pojezdzic przynajmniej sezon. Przejechalem na nich ok 50-60tys. Na poczatku byly ciche - teraz wyły niemiłosiernie, pozatym przy malej predkosci na asfalcie czulem niemal kazdy klocek na kierownicy.
Dodam ze pilnuje cisnienia w oponach

Pare opon w zyciu prztestowalem ale z czyms takim spotykam sie pierwszy raz...

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: cos o trepadorach?

Post autor: kylon »

To się nazywa ząbkowaniem i jest między innymi efektem niewydolności amortyzatorów.

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: cos o trepadorach?

Post autor: Addams »

Prawda prawda, maxxisy są dwa razy cięższe niż inne opony (a mówiłem Ci Stopa jak kupowałeś) a to dla amorów chyba ma znaczenie. Jak kupiłem kylonowe crepicrawlery (czy jak im tam), z auta w którym amorom nic zarzucić nie można było, to też już były wyząbkowane i u mnie ten efekt się pogłębiał. Dlatego maxisów nie lubię.

Awatar użytkownika
stopa
Posty: 532
Rejestracja: 10 gru 2009, 13:15
Auto: HZJ 73 '93
Kontakt:

Re: cos o trepadorach?

Post autor: stopa »

aale ten model trepadorow ktory ja mialem wcale nie jest ciezszy od np BFG... Nie wazylem ale w reku mialem obie gumy. A amory w miedzyczasie zmienialem 2 razy wiec przez spora czesc przebiegu byly nowe...
No ale cos w tym jest - zabkowanie było :|

ODPOWIEDZ