Opony AT - jako całoroczne.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Kabal
Posty: 78
Rejestracja: 11 mar 2020, 10:45
Auto: HDJ100

Re: Opony AT - jako całoroczne.

Post autor: Kabal »

luk4s7 pisze:
25 lip 2020, 10:17
Tak dla ścisłości KM3 to nie AT tylko MT.
Ale taki mało agresywny. Ja kilka lat jeździłem na km2 jako jedynym komplecie. Fakt, że drugie auto i zimą mało użytkowane, a i zimy bez śniegu. Gdyby nie to. Że kupiłem wóz na nowych KO2 to też by wleciały KM2 lub 3. Pomimo opinii o słabych bokach, nigdy nie miałem kapcia ani innej awarii. Opona przyjęła dużo strzałów w kamienie, szybkie tarki itp. Raz rozszczelniłem na małym ciśnieniu. Po oczyszczeniu, strzale z plaka i dopompowaniu kompresorem, pojechałem dalej.
Na razie KO2 pozytywnie zaskakuje i na drodze i w terenie. Jest wystarczająco cicho, nawet przy dużych prędkościach, na mokrym jest znośnie, ale trzeba pamiętać, że to nie szosowa opona. W terenie - jakoś tam się oczyszcza, do przodu idzie zaskakująco dobrze, nie trzyma na boki na trawersach nic a nic, co mnie trochę martwi. Nie wyobrażam sobie nic mniej terenowego w 4x4, ale też zdaję sobie sprawę, że każdy ma inną definicję terenu i inny próg bólu, szczególnie daleko od domu.

Awatar użytkownika
PblO
Posty: 577
Rejestracja: 07 maja 2018, 14:29
Auto: LX450 '97, RJ70 '85, FZJ80 '97
Kontakt:

Re: Opony AT - jako całoroczne.

Post autor: PblO »

Ja póki co przejechałem zaledwie 70km, w poniedziałek wyruszam w 5000 km trasę, więc zapewne wkrótce się przekonam, czy był to trafiony zakup.
KM3 są oczywiście MT, tak twierdzi producent i tak jest na nich napisane, jednak podobnie jak Nokiany to nie AT, tak i KM3 niezbyt bardzo MT, raczej solidne AT.
Nie jest to auto, którym jeżdżę na codzień, więc zapewne zostaną przez cały rok, na wszelki wypadek zimówki leżą w garażu :)

https://www.youtube.com/watch?v=QyXBMMewLx8

Rolin
Posty: 377
Rejestracja: 25 lis 2017, 09:27
Auto: J95 1KD-FTV
Kontakt:

Re: Opony AT - jako całoroczne.

Post autor: Rolin »

No na KM3 w zimę na pewno będzie kolorowo :D

Awatar użytkownika
Jake
Posty: 1991
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: Opony AT - jako całoroczne.

Post autor: Jake »

Jezdzilem 4 lata na KM2 przez cały rok. Wiadomo ze o nie jest opona przystosowana do jazdy w zimie, ale tragedii nie ma.

Awatar użytkownika
PblO
Posty: 577
Rejestracja: 07 maja 2018, 14:29
Auto: LX450 '97, RJ70 '85, FZJ80 '97
Kontakt:

Re: Opony AT - jako całoroczne.

Post autor: PblO »

6000km przejechane... KM3 to najbadziej uniwersalne opony jakie miałem, na asfalcie wyjątkowo ciche i ekonomiczne, w terenie wyjątkowo sprawne, skatowałem je solidnie na wszelkich nawierzchniach - poza zimą oczywiście ;)

ODPOWIEDZ