Opony AT - jako całoroczne.

Moderator: luk4s7

Tequilll
Posty: 83
Rejestracja: 18 lut 2010, 10:43
Auto: Hilux 2006
Kontakt:

Opony AT - jako całoroczne.

Post autor: Tequilll »

Z racji iż szukam opon do Hiluxa, a chcę dokonać dobrego wyboru, tudzież nie chcę zimą zmieniać na zimówki...
Poczytając trochę w necie wychodzi na to...

Goodyear Wrangler AT/SA (w US jako SilentArmor)
Obrazek
od 2009r poprawiona. Jest wzmacniana dodatkowo kewlarem i wydaje się iż jest dobrą oponą lecz sporo ludzi się zawiodło na wcześniejszych modelach GY.

YokohamaGEOLANDAR A/T-S G012
Obrazek
To popularna opona w krajach arabskich. Dobrze sie spisuje na piaszczystych i średnio twardych trakcjach. Wada jest trwalość tej opony. W porownaniu z BGF AT czy Cooperem ST robi wrazenie papierowej...

Bridgestone Dueler A/T 694 (w US Revo2)
Obrazek
W opiniach użytkowników US,UK wypadają najlepiej. Czyżby mało znany AT'k w PL, był jednak najlepszą, uniwersalną, oponą?. Z tego co poczytałem to najlepiej z wszystkich AT sprawuje się zimą i na mokrym :D . Cena identyczna co BFG.

BFGoodrich AT
Obrazek
Nikt złego słowa w PL nie powie n.t. tej opony. Nikt nie zamierza z tą legendą walczyć. Świetna opona lecz już stara - nic w niej nie zmieniano od lat...

Dobrymi oponami, które chwalą sobie ludzie w PL i są u nas dostępne to:
- Kumho - np KL61 bardzo dobre opony lecz z dostępnością w PL bywa różnie.
- General Grabber AT 2

Opinie n.t. opon terenowych.
http://www.1010tires.com/Tires/Reviews" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.tirerack.com/tires/surveyres ... ?type=ORAT" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre-Type/ ... oad-Tyres/" onclick="window.open(this.href);return false;

Tequilll
Posty: 83
Rejestracja: 18 lut 2010, 10:43
Auto: Hilux 2006
Kontakt:

Re: Opony AT - jako całoroczne.

Post autor: Tequilll »

Mój wybór padł na Bridgestone'a
Wbrew b.dobrym opiniom BFG AT , która nie jest najwyżej oceniana w US i UK.

Lecz mam taki dylemat o ile jest szersza 31/10,5R15 względem 255/70R15??
Posiadam hila bez osłon na błotniki, wersja DLX+, przy 255/50R15 opony są na równo z błotnikiem o ile cm mniej więcej będą wystawać 31/10.5R15 na standardowych alusach.

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: Opony AT - jako całoroczne.

Post autor: qberus »

Tequilll pisze: o ile jest szersza 31/10,5R15 względem 255/70R15??
o 12 milimetrów.
Tequilll pisze:o ile cm mniej więcej będą wystawać 31/10.5R15 na standardowych alusach.
o 6 milimetrów więcej niż 255.

http://www.1010tires.com/TireSizeCalcul ... ion=submit" onclick="window.open(this.href);return false;

Rzuć okiem jeszcze na te oponki, ponoć w zimie jak na A\T robia super http://www.goodyear.eu/pl_pl/tires/repo ... /index.jsp" onclick="window.open(this.href);return false;

Tequilll
Posty: 83
Rejestracja: 18 lut 2010, 10:43
Auto: Hilux 2006
Kontakt:

Re: Opony AT - jako całoroczne.

Post autor: Tequilll »

Podziękował!
Decyzja już zapadła i sądzę że słuszna, na mokre i śnieg nie znalazłem innej tak polecanej opony wśród AT.
Właśnie znalazłem iż występują D694 265/70R15 i mają M+S marking :D :D
Dodam iż nie wszystkie rozmiary tego samego modelu opony mają M+S marking :P

Sądzę, że pomoże mój post w dokonaniu wyboru innym. Lub przyprawi o ból głowy ;)

maroo
Posty: 14
Rejestracja: 09 kwie 2010, 12:45
Auto: Hilux 07
Kontakt:

Re: Opony AT - jako całoroczne.

Post autor: maroo »

Tak samo jak ty jestem na etapie szukania opon do hila i tez dużo dobrego czytałem o tej oponie bridgestone.
jak już trochę pojeździsz to daj znać co i jak, bo ja jeszcze troche pojeżdżę na zimówkach, ale na wiosnę musze coś kupić.

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: Opony AT - jako całoroczne.

Post autor: Norick »

Jeżdze trzeci rok na BFG AT i nie mam zastrzeżeń. Zwracam uwagę na ciśnienie i zmieniam je przy dużych skokach temperatury( mam kompresor na pokładzie i mi łatwiej). Po przeszło dwudziestupieciu tysiach nie mam jeszcze startych środkowych "cycków" . Dla mnie to całoroczna( w teren mam inne) i uniwersalna opona..zresztą taczka i tak wymaga myslenia w czasie jazdy, zwłaszcza zimą :mrgreen:
Ja osobiście polecam

Awatar użytkownika
cosi
Sąd Koleżeński
Posty: 653
Rejestracja: 02 lis 2008, 21:00
Auto: był Hilux'08
Kontakt:

Re: Opony AT - jako całoroczne.

Post autor: cosi »

Zastanawiam się skąd opinia o papierowatości Yokohamy. Mam od 50 tys. w różnych warunkach z przewagą asfaltu i nie zauważyłem przypadłości.

selim
Posty: 111
Rejestracja: 11 lis 2010, 19:13
Auto: prawie toyota blizzard.
Kontakt:

Re: Opony AT - jako całoroczne.

Post autor: selim »

General Grabber AT 2 - Takie mi najbardziej pasują
dualery - to kiepski wybór do jakiegokolwiek terenu i dużo gorzej w zimę się sprawują
KL71 mam w prawie toyocie - na zimę się nie nadaje

Awatar użytkownika
Iwo
Posty: 68
Rejestracja: 12 sty 2011, 01:41
Auto: Hilux DLX KC 2,5 "09
Kontakt:

Re: Opony AT - jako całoroczne.

Post autor: Iwo »

BFG AT- ja byłem zdziwiony jak ta guma radzi sobie na śniegu i śliskiej nawierzchni. I mówię to z perspektywy osoby która zawsze miała wysokiej kalsy zimówki a samochodach. Polecam- świetna uniwerslalna opona.

Tequilll
Posty: 83
Rejestracja: 18 lut 2010, 10:43
Auto: Hilux 2006
Kontakt:

Re: Opony AT - jako całoroczne.

Post autor: Tequilll »

wszystko fajnie lecz BFG AT jak i D694 obecnie nie ma w polskiej dystrybucji, rozmiar 31/10.5 :/
Mogą sprowadzić z niemiec,belgi lecz cena wyższa o min 100zł na szt. stąd trzeba czekać do końca lutego :/

Awatar użytkownika
globo
Posty: 173
Rejestracja: 10 lut 2009, 00:26
Auto: Hilux 2,5 D4D 2011 & Yamaha XT660Z Tenere 2009

Re: Opony AT - jako całoroczne.

Post autor: globo »

A ja zauważyłem u siebie na BFG AT, po większym przebiegu, że po dodadniu gazu na mokrym tył wyprzedzał przód
Po założeniu BFG MT KM2 problem ustał, za to jazda po ubitym śniegu, to jeden slizg :lol:

KubaG
Posty: 138
Rejestracja: 06 lut 2010, 13:30
Auto: Hilux D4d 2006 :)
Kontakt:

Re: Opony AT - jako całoroczne.

Post autor: KubaG »

Jeszcze warto się zastanowić nad Goodyear'em Duratrac'iem - ostatnio bardzo chwalona oponka.

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Opony AT - jako całoroczne.

Post autor: Kwieczor »

KubaG pisze:Jeszcze warto się zastanowić nad Goodyear'em Duratrac'iem - ostatnio bardzo chwalona oponka.
tyle że jeszcze nikt się nie rozpisał, czy ona po czarnym znika, szybko, czy nie.
BFG AT mimo wielu wad na czarnym wolno schodzą a i w terenie umiarkowanym robią.

mam ten problem, że około 20% przebiegu robię po błotach i gruntówkach i to nie okazjonalnie, ale codziennie - stąd muszę mieć oponę uniwersalną - też chodzi mi po głowie Duratrac, tylko chciałbym jakiś opinii o jego trwałości, bo doświadczenia z bfg już mam, podobnie jak ze stockowymi Dualerami (do bani całkiem) i zimowymi Michellinami (do bani w błocie, które się zimą często zdarza)

KubaG
Posty: 138
Rejestracja: 06 lut 2010, 13:30
Auto: Hilux D4d 2006 :)
Kontakt:

Re: Opony AT - jako całoroczne.

Post autor: KubaG »

To fakt - u nas raczej nikt na to pytanie nie odpowie.
Jedyne wyjście to szukać na forach amerykańskich - był nawet ostatnio link gdzieś do takiego forum ...

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Opony AT - jako całoroczne.

Post autor: Kwieczor »

a coć mi powiecie o:
- 31X10,5R15 KUMHO KL-78 ROAD VENTURE AT-M+S
- 31X10,5R15 SILVERSTONE AT 117 M+S
Podobają mi się też na tzw oko poniższe MT
31/10,5R15 MT KUMHO KL-71
- al tu się boję błyskawicznej ścieralności na czarnym i że są głośne...

Jak pisałem wcześniej - dla mnie standard to BFG AT, ale tylko krowa nie zmienia zdania i jak macie jakieś swoje sugestie - będę wdzięczny. zakupy robię jeszcze w lutym a budżet mam max 500 PLN/szt

ODPOWIEDZ