Opony zimowo- terenowe?

Moderator: luk4s7

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: Opony zimowo- terenowe?

Post autor: Remiołek »

Ech, czyli ja to mam życie. Dzięki temu rodzina nie przyjeżdża, a jak coś zapomnę kupić w sklepie, to nie ma problemu, do kolejnej "wyprawy" i tak zapomnę o czym zapomniałem poprzednio :lol: .

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8423
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Opony zimowo- terenowe?

Post autor: Rokfor32 »

Remik - ty masz w tych colinsach otworki na kolce?

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: Opony zimowo- terenowe?

Post autor: Remiołek »

Januszku, nie mam. Ale opony latają już 3 sezon, więc "się zrobi".

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8423
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Opony zimowo- terenowe?

Post autor: Rokfor32 »

No właśnie nie bardzo. Nie ma problemu żeby zrobić otworki w zwykłej gumie (M/T albo A/T), bo klocki sa duże. Ale w zimówce lamele są za gęsto, i nie ma gdzie wsadzić kolca żeby gumy wokół było wystarczająco. Co inne jak są fabrycznie przygotowane miejsca - wtedy wokoło nich nie ma nacięć.

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: Opony zimowo- terenowe?

Post autor: Remiołek »

A kuku :wink: , w tych są gołe, łyse, tzn. bez nacięć, miejsca na klockach.

awieuro
Posty: 11
Rejestracja: 03 maja 2011, 18:09
Auto: Hilux 2011
Kontakt:

Re: Opony zimowo- terenowe?

Post autor: awieuro »

Witam
Panowie czy opona Blizzark DM-Z3 255/70R15 ma oznaczenie np. płatek śniegu, czy padający śnieg, ćo potwierdz ze jest to zimówka. Zamówiłem te opony jako zimowe i nie widzę tam takich oznaczeń.
Proszę gorąco o wyjaśnienie

Awatar użytkownika
realBiker
Posty: 748
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:31
Auto: VZJ90

Re: Opony zimowo- terenowe?

Post autor: realBiker »

A mnie się zimą zdecydowanie lepiej latało na AT Yokohamy niż MT KM2. Ubite śniegi i oblodzenia bez porównania na korzyść AT, ale na kopnym śniegu MT też mnie rozczarował... Bieżnik masakruje śnieg i auto ciągle wgryza się w glebę zamiast się toczyć. Wracałem w zeszły weekend z Mazur do Trójmiasta po sporych opadach, także lokalne, mazurskie drogi były białe, większość ubity śnieg, trochę lodu i śnieżnej kaszy. Dało się na MT lecieć bez poślizgów ale o nagłym hamowaniu w jakiejś niespodziewanej sytuacji można zapomnieć. Właściwie to tylko motorem hamowałem i jakoś te 5-6 dyszek na godzinę turlałem się po śniegu aż do Pasłęka, dalej krajowa 7 i już czarno było. W zeszłym roku na AT wracałem też w śniegach, pół drogi waliło z nieba jak szatan i nie miałem wrażenia że auto jedzie na granicy przyczepności. ABS nie odzywał się wcale, za to na MT... MT w zimie wymaga od kierowcy znacznie większego skupienia i jest wręcz nieprzewidywalna. Słabo rusza bo grysie glebę, kiepsko hamuje bo się ślizga, promień skrętu w kopnym ogromny, na trawersach zsuwa się, słabo :)

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: Opony zimowo- terenowe?

Post autor: Cruiser »

awieuro pisze:Witam
Panowie czy opona Blizzark DM-Z3 255/70R15 ma oznaczenie np. płatek śniegu, czy padający śnieg, ćo potwierdz ze jest to zimówka. Zamówiłem te opony jako zimowe i nie widzę tam takich oznaczeń.
Proszę gorąco o wyjaśnienie
Blizzaki z zalozenia sa juz zimowymi oponami od Bridgestone. Powinno byc na nich oznaczenie M+S. Sniezynki i inne duperele to tylko jako gadzet na oponach wystepuja.

Ja dlugo czekalem na snieg i w koncu troche go w nocy popadalo wiec mialem okazje sprawdzic roznice miedzy oryginalna opona caloroczna z fabryki i zimowymi. Przyznam szczerze, ze nie widze wiekszej roznicy miedzy jazda na zimowkach w zeszlym roku a tymi calorocznymi na ktorych auto wyjechalo z salonu. Na ciezkim mokrym sniegu auto tak samo hamuje. Moze to zimowki do d.... a moze te caloroczne takie dobre? :roll:

awieuro
Posty: 11
Rejestracja: 03 maja 2011, 18:09
Auto: Hilux 2011
Kontakt:

Re: Opony zimowo- terenowe?

Post autor: awieuro »

Cruiser pisze:Blizzaki z zalozenia sa juz zimowymi oponami od Bridgestone. Powinno byc na nich oznaczenie M+S. Sniezynki i inne duperele to tylko jako gadzet na oponach wystepuja.
Chciałbym żeby tak był jednak m+s mnie nie przekonuje. Wyjeżdzam niedługo i jadąc przez kraje gdzie zimówki są obowiązkowe nie chciałbym bulić mandatów. Druga sprawa to chyba nikt nie chce być oszukany przez sprzedawcę...mam nadzieję że tak nie jest...
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: Opony zimowo- terenowe?

Post autor: Cruiser »

Policja, np. w Niemczech zwraca wlasnie uwage na oznaczenie M+S. :lol: A mandat dostaniesz prawdopodobnie dopiero wtedy, jezeli takowego oznaczenia nie masz a utrudniasz ruch lub spowodujesz kolizje.
Jednak akurat w przypadku Blizzaków Twoje obawy sa zupelnie niepotrzebne. :wink:

awieuro
Posty: 11
Rejestracja: 03 maja 2011, 18:09
Auto: Hilux 2011
Kontakt:

Re: Opony zimowo- terenowe?

Post autor: awieuro »

dzięki za info...
na tych oponach nz śniegu bez porównania z salonowymi...:)
pozdrawiam

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: Opony zimowo- terenowe?

Post autor: consigliero »

Dzisiaj udaliśmy się Swiftem (średnie spalanie 6) do Oscadnicy. Mamy założone Bridgestony DM-V , w porównaniu do Coopera to jest przepaść . Auto idzie na białym jak po szynach co spowodowało 2 razy przeszarszowanie gdy śnieg okazał się być zlodzeniem . Gdyby auto miało ciut większy prześwit to byłby ideał a tak to co jakiś czas tłuczemy czymś pod spodem.
PozdrawiaM

Awatar użytkownika
Grzmocik
Posty: 139
Rejestracja: 23 kwie 2011, 15:00
Auto: KZJ95
Kontakt:

Re: Opony zimowo- terenowe?

Post autor: Grzmocik »

Miałem Coopery na LR Discovery i takiego za przeproszeniem odpadu nigdy na felgach nie miałem.
Opony były OFC zimowe i miały dzikie stado lameli ale jak tylko zjeżdżałem z czarnego to "dusze miałem na ramieniu".
Nigdy więcej i nie polecam nikomu.
Yokohama IT to jest bardzo pyszna opona zimowa.

ODPOWIEDZ