ET felgi do j90

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Michalkrk
Posty: 375
Rejestracja: 18 lut 2009, 19:55
Auto: byla kdj90
Kontakt:

Re: ET felgi do j90

Post autor: Michalkrk »

czyli jak chce hamady to pozostaje tylko montaz dystansow :? wolalbym tego uniknac
kames ze stalowkami nie ma problemu z et min. a ja wole alu bo nie rdzewieja, przynajmniej tego nie widac :lol:

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: ET felgi do j90

Post autor: Kames »

Michalkrk pisze:czyli jak chce hamady to pozostaje tylko montaz dystansow :? wolalbym tego uniknac
kames ze stalowkami nie ma problemu z et min. a ja wole alu bo nie rdzewieja, przynajmniej tego nie widac :lol:
felga OZ takich szukaj mają w ofercie z et minusowym a i enkey

Awatar użytkownika
Michalkrk
Posty: 375
Rejestracja: 18 lut 2009, 19:55
Auto: byla kdj90
Kontakt:

Re: ET felgi do j90

Post autor: Michalkrk »

a orientuje sie ktos czy alus 16x8 et0 ,bedzie obcieral o nadkole z bf mt 265/75 ?

mikaprzemek
Posty: 35
Rejestracja: 17 sie 2009, 15:52
Auto: HJ60, LJ70, KZJ90

Re: ET felgi do j90

Post autor: mikaprzemek »

przy twoim zawieszeniu myślę że będzie ok, u mnie na fabrycznym przy tym rozmiarzr i ET czasem lubi sobie oponka dotknąć przedniego chlapacza :)

Awatar użytkownika
Michalkrk
Posty: 375
Rejestracja: 18 lut 2009, 19:55
Auto: byla kdj90
Kontakt:

Re: ET felgi do j90

Post autor: Michalkrk »

dzieki przemek ,to juz mam jasnosc ,na szczescie chlapacze odrazu odkrecilem bo nie chce mi sie ich w blocie szukac :mrgreen:

maras
Posty: 234
Rejestracja: 23 cze 2010, 11:28
Auto: kiedyś KDJ 95 vel Krowa :)
Kontakt:

Re: ET felgi do j90

Post autor: maras »

Nieco odświeżę temat. Ponieważ chcę w końcu wziąć się za temat kupna zimówek, chciałem sprawdzić jakie mam założone felgi. Niestety, od wewnątrz nie ma żadnych oznaczeń. Pewnie jak to już raz miałem, jest pod oponą, a tej nie chcę zdejmować.
Z pomiarów metrówką wyszło mi, że felga ma wymiar 16X8 i ET 0 (zakładając, że się nie walnąłem w pomiarze). Na to założona jest opona 265/70/16. Auto nie ma poszerzeń (jeszcze) i opona wystaje jakieś 2 - 3 cm z nadkola.
Zastanawiam się nad Bullface 16x7 ET0 albo "patrolowe" Dotzy 16x7 ET -10. Nie wiem, która felga będzie lepsza zakładając, że chcę zostawić taki rozstaw kół jak do tej pory. Czy na tej feldze z ET0 nie będzie problemu przy maks. skręcie :?:

Awatar użytkownika
mroczny
Posty: 39
Rejestracja: 11 maja 2009, 19:32
Auto: brak

Re: ET felgi do j90

Post autor: mroczny »

i ja odkopię..

chciałem nieco poszerzyć rzęcha i potrzebuję felgi. ET minus 10 będzie pewnie optymalne dla wąskiej gumy ale nie wiem od czego szukać. Jak wygląda kompatybilność z pahero czy innym parchem? Rozstaw rozstawem ale średnice otworów centralnych chyba różne?

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: ET felgi do j90

Post autor: Kames »

mroczny pisze:i ja odkopię..

chciałem nieco poszerzyć rzęcha i potrzebuję felgi. ET minus 10 będzie pewnie optymalne dla wąskiej gumy ale nie wiem od czego szukać. Jak wygląda kompatybilność z pahero czy innym parchem? Rozstaw rozstawem ale średnice otworów centralnych chyba różne?
parch ,tojka ,pajero , to samo, róznica w ET

maras
Posty: 234
Rejestracja: 23 cze 2010, 11:28
Auto: kiedyś KDJ 95 vel Krowa :)
Kontakt:

Re: ET felgi do j90

Post autor: maras »

Może komuś przyda się na przyszłość - felga Bullface modular 16x7 ET0 - z oponą 265/70/16 nie ociera przy maks. skręcie, na dziurach też powinno być ok (w sensie ocierania / dobijania itp). Podobnie jak taka sama opona na feldze 16x8 ET0 wystaje nieco z nadkoli (bez poszerzeń).

Banano
Posty: 3
Rejestracja: 14 kwie 2011, 14:09
Auto: J95
Kontakt:

Re: ET felgi do j90

Post autor: Banano »

troszke odświerze temat coby nowego nie zakladac a w sumie pytanie mam w temacie.

a wiec powstal dylemat, w Landku J95 z OME+2 chcialem zwiekszyc rozstaw kół, jak wiemy sa 2 drogi:
dystanse lub nowe odpowiednio odsadzone felgi.

Ja mam orginalne alu 5cio ramienne Toyki, ktore podobno sa bardzo dobrymi i mocnymi felgami,
stad pomyslalem o zostawiemiu ich i zakupie dystansow ok 40mm...
droga opcja: odsadzone felgi stalowe bo na porzadne alu troszke szkoda mi talarow...

i tu pytanie, czy zamontowanie dystansow bedzie mialo wiekszy negatywny wplyw na lozyska? (zakladajac ze dystansami osiagne efekt taki jak bym zakupil felge z ET -20/25)
czy wychodzi na to samo, niewarzne czy bede mial dystanse czy felge ET-20/25????

please HELP!

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: ET felgi do j90

Post autor: Kames »

panie Czikita mam juz rok dystans + 30mm i nie ma zadnego problema kup tylko w miare markowe :wink:

Banano
Posty: 3
Rejestracja: 14 kwie 2011, 14:09
Auto: J95
Kontakt:

Re: ET felgi do j90

Post autor: Banano »

markowe....w dzisiejszych czasach cierzko czasem wylowic te markowe i niemarkowe....spytam wiec wprost, czy kaplet dystansow z alu za 600zl to markowe czy nie? a dokladniej mam na oku te ktorymi handluja na: http://www.opony-4x4.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

wiem ze sa tez Hoffmany ale 1200zl to troche duzo....
no wiec jak? warto placic 600 czy lepiej zainwestowac wiecej?

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2506
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: ET felgi do j90

Post autor: kpeugeot »

za 600 to chińśkie są

Banano
Posty: 3
Rejestracja: 14 kwie 2011, 14:09
Auto: J95
Kontakt:

Re: ET felgi do j90

Post autor: Banano »

No tak wlasnie myslalem.... tylko co teraz nie jest chinskie? 8)
a jak myslicie dystans moze byc z alu czy raczej tylko i wylacznie stal?

P.S. czyli odradzacie dystansik za 600? czy jednak nie jest tak zle?

kurcze...niewiem co robic...kupic te dystanse czy felgi stalowki.....
no bo niby felga alu jest lzejsza ale jak doloze do niej stalowy dystans ktory warzy 4kg!!!! to juz chyba takie kolo bedzie
cierzsze niz odsadzona stalowka... a moze sie myle i zle kombinuje?

Awatar użytkownika
marcinvvv
Posty: 460
Rejestracja: 22 sie 2010, 03:57
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: ET felgi do j90

Post autor: marcinvvv »

Banan nie kombinuj :) jak przez tyle czasu nie miales problemow z tymi felgami to ja bym to zostawil. Co japonskie to japonskie

ODPOWIEDZ