felgi zamienniki na śruby stożkowe

Moderator: luk4s7

PJX
Posty: 54
Rejestracja: 24 cze 2020, 23:32

felgi zamienniki na śruby stożkowe

Post autor: PJX »

Witajcie,

Poszukuje felg 17 x 7,5 z typowym ET30 do zestawu zimowego. Podaż OEM nikła. Znalazłem dobrej kości zamiennik i w dobrym stanie. Otwór centrujący też toyotowy 106. Jednak jest na nakrętki stożkowe, wąskie, z imbusem.

Proszę o poradę czy w ciężkiej terenówce nie bać tego rozwiązania ? ( stożkowe śruby czy nakrętki są chyba w większości osobówek).
Mam wątpliwości gdyż śruby z podkładkami OEM Toyoty maja dodatkowe prowadzenie/centrowanie. Proszę o radę.

pozdrawiam
Piotr

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: felgi zamienniki na śruby stożkowe

Post autor: sebastian44 »

Oryginalne felgi toyoty też są na nakretki stożkowe. Wiec możesz smiało montować jeżeli sa dobrej jakosci. Nie bardzo rozumiem o co chodzi z nakretkami z imbusem. Zazwyczaj stożki są sześciokątne.

PJX
Posty: 54
Rejestracja: 24 cze 2020, 23:32

Re: felgi zamienniki na śruby stożkowe

Post autor: PJX »

Sebastian,

Dzięki. felgi są akcesoryjne, dobrej jakości.

Moje nakrętki do obecnych OEM felg są z płaskimi podkładkami i gniazda w OEM felgach są płaskie. Nakrętki maja też prowadzenie, które wchodzi do otworów w felgach.

Odnośnie nakrętek pod imbus: mialem takie felgi w kolach zimowych w accordzie VII: bardzo wąskie otwory na dwa rozmiary (w sumie 2x5 otworów). Były dokręcane długimi, wąskimi "rurkowatymi" nakrętkami pod imbus 12 mm.

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: felgi zamienniki na śruby stożkowe

Post autor: sebastian44 »

No rozumiem ale chyba teraz nie masz takich nakretek do tych nowych akcesoryjnych felg. Powinienes miec cos w tym stylu:
https://www.wyprawa4x4.pl/nakretka-m12- ... 4-szt.html

PJX
Posty: 54
Rejestracja: 24 cze 2020, 23:32

Re: felgi zamienniki na śruby stożkowe

Post autor: PJX »

Tak dokładnie, będę kupował tego typu nakrętki jak domnkiemy temat felg; do sprawdzenia będzie pewnie kąt stożka.

ODPOWIEDZ