Dynamiczne wyważaniekół na aucie w Łodzi lub okolicy

Moderator: luk4s7

Maciek
Posty: 171
Rejestracja: 13 maja 2009, 20:06
Auto: HJ61, UZJ100, wcześniej HDJ100
Kontakt:

Dynamiczne wyważaniekół na aucie w Łodzi lub okolicy

Post autor: Maciek »

Witam.
Czy możecie polecić warsztat w Łodzi lub okolicy gdzie potrafią wyważyć (dynamicznie, na aucie) koła do terenówki (18-ki, 32 cale )
Dzięki.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3385
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Dynamiczne wyważaniekół na aucie w Łodzi lub okolicy

Post autor: luk4s7 »

A dlaczego poszukujesz takiej metody? Zwykle wyważanie samego koła jest w zupełności wystarczające.

Maciek
Posty: 171
Rejestracja: 13 maja 2009, 20:06
Auto: HJ61, UZJ100, wcześniej HDJ100
Kontakt:

Re: Dynamiczne wyważaniekół na aucie w Łodzi lub okolicy

Post autor: Maciek »

Wyważali mi koła w Premio Szer na Obywatelskiej, jednak wciąż bija i taka była sugestia gości stamtąd, aby poszukać zakładu który:
1. wyważa duże koła
2. najlepiej na aucie

jezus
Posty: 1805
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: Dynamiczne wyważaniekół na aucie w Łodzi lub okolicy

Post autor: jezus »

W sumie pierwszy raz słyszę o takim wyważaniu dynamicznym na aucie.
Od wielu lat wyważam swoje koła ( 35 cala MT ) w sposób normalny i znany.
Fakt że powinien to robić zawodnik co się zna i potrafi.
Wyważane są ciężarkami, zwykle udaje się zejść na .. zero/zero.
Niektórzy praktykują proszek do środka jak w autach ciężarowych, ale to nie zdaje egzaminu.
Popytaj w okolicy o wulkanizację co przyjmuje auta terenowe.

Awatar użytkownika
Jake
Posty: 1991
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: Dynamiczne wyważaniekół na aucie w Łodzi lub okolicy

Post autor: Jake »

Mam 33" MT na tanich stalowych felgach. Goodrich wywaza sie latwiej, Cooper trudniej, ale wszystkie wychodza na zero normalna metoda.

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2127
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Dynamiczne wyważaniekół na aucie w Łodzi lub okolicy

Post autor: plum76 »

Ale "biją" koła, czy czujesz to na kierownicy. W drugim przypadku jest jeszcze kilka możliwości.
Ja mam po 200gr ołowiu (odważniki od ciężarówki) i jeździ się dobrze. No i nie mam luzów w zawieszeniu i układzie kierowniczym.
paweł

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Dynamiczne wyważaniekół na aucie w Łodzi lub okolicy

Post autor: sebastian44 »

32 cale to nie są duże koła. Powiedziałbym że takie średnie. A jak zakład w którym byłeś nie umie wyważyć to jedz gdzies indziej bo zwykłą metodą da sie wyważyć nawe duże walce i nie trzeba mieć jakiejś kosmicznej technologii- wystarczy doświadczenie wulkanizora.

Inna sprawa że o ogarnietego wulkanizatora cieżko w tych czasach, mam wrazenie że za tą profesje biorą się ludzie których nigdzie indziej nie chcieli

Awatar użytkownika
Jake
Posty: 1991
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: Dynamiczne wyważaniekół na aucie w Łodzi lub okolicy

Post autor: Jake »

No niestety jest to ciezka fizycznie i brudna praca, płaca tez nie zachwyca. Zarabiajac te same pieniadze pracujac w magazynie czy przy pakowaniu towaru - wiekszosc wybierze to drugie.
Ja polecam wywazac terenowe opony w zakladach zajmujacych sie tez kolami do ciezarowek - nie ma marudzenia "panie, takie to duze", "panie, takie to ciezkie", "panie, pod taki otwor centrujacy to ja nie mam stozka" "panie mnie to na maszyne nie wejdzie" itp.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3385
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Dynamiczne wyważaniekół na aucie w Łodzi lub okolicy

Post autor: luk4s7 »

Moje doświadczenia z wyważaniem są takie że poczynając od sprzętu, poprzez ludzi którzy go obsługują aż po sprawne auto - wszystko musi grać.
Jeśli chodzi o sprzęt spotkałem się w 2 miejscach że nie mieli właściwego stożka/adaptera do felg terenowych. Nie żebym miał jakieś udziwnione koła - seria z J9 czyli niecałe 32”. Kombinowali i kombinowali ale się nie udało. W innym miejscu zrobili od ręki bo mieli doświadczenie w terenówkach i autach ciężarowych. Inna sprawa że dodatkowym winowajcom okazało się wywalone łożysko tylnego koła.
Inna historia to ASO - prośba o rotacje i wyważanie kół w J15 przy okazji przeglądu. Wyjeżdżam i przy 80km/h kiera telepie. Powrót, reklamacja. Wyjeżdżam. To samo. Dałem sobie ze 2 dni by mi nerw opadł. Trzecie podejście - zawołałem kierownika i tłumaczę co i jak. Przejechał się ze mną - bije. Wziął na warsztat i po 15 minutach wyszedł i mówi że już wie co jest i teraz będzie dobrze. No i było dobrze. Zapytałem go kiedyś o co chodziło, w czym był problem - odpowiedź: o łącznik, łącznik białkowy między maszyną a podłogą. Jakiś problem z założeniem prawidłowym koła na maszynie jak dopytałem o więcej szczegółów.

Także bym się nie zrażał tylko szukał aż znajdziesz.

stasik
Posty: 274
Rejestracja: 09 sty 2021, 21:42
Auto: KDJ95

Re: Dynamiczne wyważaniekół na aucie w Łodzi lub okolicy

Post autor: stasik »

Piasek może nie być takim głupim rozwiązaniem. Mam dość kijowe felgi OEM, nie ma kiedy ich doprowadzić do porządku i moi spece od gum mieli problemy z ATkami GY AT/SA+, teraz miewają problemy z MTkami BFG KM3. Dociągają do zera, ale chwilę to zajmuje. Zasugerowali właśnie piasek i przy najbliższej rotacji chyba właśnie tak będzie. Powinno to być wkrótce, o ile znajdę czas, bo życie niestety ostatnio kopie ko kostkach, a nawet piszczelach :mrgreen:

@Jake
Słuszna uwaga - kolesie mający do czynienia z kołami od ciężarówek to nie są delikatne panienki i nie wybrzydzają na koła terenówek :-) Jeden sympatyczny kolega nawet uśmiechnął się ze zrozumieniem po usłyszeniu, że auto było porządnie topione w błocie i niestety (przykro mi itd.) chyba trzeba będzie felgi nieco oskrobać ;-)

Wyważanie na aucie? Zapytam po inżyniersku - a po ch...? Może jeszcze pompowanie azotem :-D

jezus
Posty: 1805
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: Dynamiczne wyważaniekół na aucie w Łodzi lub okolicy

Post autor: jezus »

stasik pisze:
31 sty 2022, 22:23
Piasek może nie być takim głupim rozwiązaniem. Mam dość kijowe felgi OEM, nie ma kiedy ich doprowadzić do porządku i moi spece od gum mieli problemy z ATkami GY AT/SA+, teraz miewają problemy z MTkami BFG KM3. Dociągają do zera, ale chwilę to zajmuje. Zasugerowali właśnie piasek i przy najbliższej rotacji chyba właśnie tak będzie. Powinno to być wkrótce, o ile znajdę czas, bo życie niestety ostatnio kopie ko kostkach, a nawet piszczelach :mrgreen:
Piasek, czyli mikro kuleczki, nie zdadzą egzaminu. Zmieniają położenie z byle powodu. Przy wjechaniu w dziurę, na zakręcie. przy hamowaniu. Miałem zapodany raz w nówkach MT-kach KM3 właśnie, bo mechanik na odpierdol dał do wulkanizacji od ciężarówek, a oni nie wyważają kół tylko sypią określoną ilość tego piasku. Przejechałem kilka km, bo musiałem dojechać do innej wulkanizacji, i wywaliłem ten syf i spokojnie wyważyli fachury do zera zwykłymi odważnikami. Dobry zawodnik jak się nie da wyważyć , potrafi kilka razy obrócić oponę na feldze , by wszystko zagrało.

vegas
Posty: 123
Rejestracja: 14 mar 2019, 09:28
Auto: LJ70 swap 1KZ-T
Kontakt:

Re: Dynamiczne wyważaniekół na aucie w Łodzi lub okolicy

Post autor: vegas »

jezus pisze:
31 sty 2022, 06:37
W sumie pierwszy raz słyszę o takim wyważaniu dynamicznym na aucie.
Od wielu lat wyważam swoje koła ( 35 cala MT ) w sposób normalny i znany.
Fakt że powinien to robić zawodnik co się zna i potrafi.
Wyważane są ciężarkami, zwykle udaje się zejść na .. zero/zero.
Niektórzy praktykują proszek do środka jak w autach ciężarowych, ale to nie zdaje egzaminu.
Popytaj w okolicy o wulkanizację co przyjmuje auta terenowe.
A podzieliłbyś się informacją, w jakim konkretnie zakładzie to robisz? Szukam kogoś sprawdzonego. Może być na priv, jeśli tak wolisz.

jezus
Posty: 1805
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: Dynamiczne wyważaniekół na aucie w Łodzi lub okolicy

Post autor: jezus »

Auto-Gum ul. Hynka 101

stasik
Posty: 274
Rejestracja: 09 sty 2021, 21:42
Auto: KDJ95

Re: Dynamiczne wyważaniekół na aucie w Łodzi lub okolicy

Post autor: stasik »

jezus pisze:
01 lut 2022, 00:37
stasik pisze:
31 sty 2022, 22:23
Piasek może nie być takim głupim rozwiązaniem. Mam dość kijowe felgi OEM, nie ma kiedy ich doprowadzić do porządku i moi spece od gum mieli problemy z ATkami GY AT/SA+, teraz miewają problemy z MTkami BFG KM3. Dociągają do zera, ale chwilę to zajmuje. Zasugerowali właśnie piasek i przy najbliższej rotacji chyba właśnie tak będzie. Powinno to być wkrótce, o ile znajdę czas, bo życie niestety ostatnio kopie ko kostkach, a nawet piszczelach :mrgreen:
Piasek, czyli mikro kuleczki, nie zdadzą egzaminu. Zmieniają położenie z byle powodu. Przy wjechaniu w dziurę, na zakręcie. przy hamowaniu. Miałem zapodany raz w nówkach MT-kach KM3 właśnie, bo mechanik na odpierdol dał do wulkanizacji od ciężarówek, a oni nie wyważają kół tylko sypią określoną ilość tego piasku. Przejechałem kilka km, bo musiałem dojechać do innej wulkanizacji, i wywaliłem ten syf i spokojnie wyważyli fachury do zera zwykłymi odważnikami. Dobry zawodnik jak się nie da wyważyć , potrafi kilka razy obrócić oponę na feldze , by wszystko zagrało.
Toż moi obracają ile wlezie ;-) Felgi bym musiał wyremontować, bo korozja podżarła już to cholerne amelinium ;-)

Nie miałem wcześniej do czynienia z piaskiem, ale w takim razie chyba będę trzymał się od tego z daleka.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3385
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Dynamiczne wyważaniekół na aucie w Łodzi lub okolicy

Post autor: luk4s7 »

Maciek pisze:Wyważali mi koła w Premio Szer na Obywatelskiej, jednak wciąż bija i taka była sugestia gości stamtąd, aby poszukać zakładu który:
1. wyważa duże koła
2. najlepiej na aucie
To polecam Cargum na Wedmanowej przy Dąbrowskiego. To jednoosobowa działalność, firma działa od bardzo dawna, gość wie co robi, przykłada się, można z nim pogadać i nie boi się dużych kół bo robi okoliczne auta ciężarowe.
Robiłem u niego jak jeszcze pracowałem w okolicy.

https://goo.gl/maps/S5dYALogfoBg3TRT6

ODPOWIEDZ