Simex - najlepsza w teren?

Moderator: luk4s7

pmcomp
Posty: 463
Rejestracja: 07 lip 2020, 21:06
Auto: LC120

Simex - najlepsza w teren?

Post autor: pmcomp »

Co sądzicie o nalewkach "Simex"?

Np.:

Obrazek

Da sie na tym jeździć na normalnej drodze, na asfalcie? A jak w zimie? Podejrzewam, że będzie śliska jak cholera.

A to podobno najlepsze na błotko. A jak w piachu, na szuterku i na kamieniach?

Ktoś ma? Jakie są Wasze doświadczenia?

Jak widzę producentów tych nalewek jest kilku z całej Europy, a opony róznią sie wysokościa bieżnika od 17 mm do 30 mm. Jak to z tym jest?

Po moich ostatnich doświadczeniach z błotkiem widzę, że bez takiej opony ani rusz i nawet MTki czasem nie daja rady :( .

Pozdro

pmcomp
Posty: 463
Rejestracja: 07 lip 2020, 21:06
Auto: LC120

Re: Simex - najlepsza w teren?

Post autor: pmcomp »

Szukając informacji nt. tych oponek natknąłem się na ta stronkę: https://opony-4x4.pl

Widzę, że producentów takich nalewek jest sporo. BTW dobry materiał z ogromną ilością różnych opon terenowych. Jestem pod wrażeniem.

pmcomp
Posty: 463
Rejestracja: 07 lip 2020, 21:06
Auto: LC120

Re: Simex - najlepsza w teren?

Post autor: pmcomp »

pmcomp pisze:
04 sty 2021, 12:15
a opony róznią sie wysokościa bieżnika od 17 mm do 30 mm. Jak to z tym jest?
Doczytałem ... 17 mm po środku, 30 mm na brzegach :) .

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Simex - najlepsza w teren?

Post autor: sebastian44 »

Z tego co pamietam pmcomp swój samochód przygotowywałeś do lajtowej turystyki a teraz pytasz sie o opony typu Simex. To trochę duży przeskok założeń ;)

Zacznij może od liftu u siebie, jakis agresywniejszych AT i wyciągarki w zderzaku w razie czego. Plus snorkel. To jest taka podstawa do zabawy która nie ogranicza mocno auta do użytkowania na codzień.

Simex to jest ostateczność, opony przeznaczone do jazdy w rajdach do aut ktore na miejsce jadą na lawecie. Chyba nie tędy droga ;)

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Simex - najlepsza w teren?

Post autor: czobi »

to jest opona dla kogos kto mam swiadomosc co kupil. i tu powinna byc kropka.kropka/

a rozwijając- opona waży jakies 20-40 kg moze i wiecej, auta majace 300KM jada na niej 90km/h.
na czarnym znika tak ze to realnie widzisz. bloto malezyjskie i ruski torf, głęboka kierunkowa koleina tam robi swietnie.
generalnie opory maja ogromne, a ze spuszczonym powietrzem trudno tym nawet skręcić i to majac wspomaganie!
nalewka kazda generalnie jest gówniana jakościowo i moze sie rozleciec przy predkosciach.
nalewka tez w terenie pracuje żle bo nie pracuje/ nie odksztalca sie konstrukcujnie jak oryginal.
genaralnie najpierw należy sie nauczyc jeżdzic w ogóle, nie na forum, nie przy pomocy adminów
a potem kombinowac w tym - mocno wyczynowym- kierunku.

ps. maaaxisy u Kylona maja?/mialy fajny bierznik kiedys. taki lepszy MT pamietam.

Awatar użytkownika
Templar
Posty: 989
Rejestracja: 18 lip 2012, 13:08
Auto: Hilux 2011 3.0
Kontakt:

Re: Simex - najlepsza w teren?

Post autor: Templar »

Znam takiego człowieka, co jak jechał na wyprawę (zagranicę dla jasności...), to z przyczepą. Na niej miał siemxy 37" :D Przed terenem zmieniał koła i jechał w błoto :D
Jako ciekawostkę napiszę też że ja tą samą trasę robiłem bez liftu i na oponach AT w rozmiarze fabrycznym. Różnica była taka że nie koniecznie pakowałem się w sam środek największego bajora, ale kombinowałem jak to można objechać bokiem, górą koleiny :D
Czasami rozwiązaniem problemu nie jest bardziej agresywna opona i but w podłogę, ale kombinowanie, jak to można zrobić żeby przejechać ;)

Co do jakości jazdy na simexach po czarnym, to czobi chyba wyczerpał temat ;)

pinc6x6
Posty: 390
Rejestracja: 29 wrz 2010, 10:47
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Simex - najlepsza w teren?

Post autor: pinc6x6 »

czobi pisze:
04 sty 2021, 15:09
to jest opona dla kogos kto mam swiadomosc co kupil. i tu powinna byc kropka.kropka/

a rozwijając- opona waży jakies 20-40 kg moze i wiecej, auta majace 300KM jada na niej 90km/h.
na czarnym znika tak ze to realnie widzisz. bloto malezyjskie i ruski torf, głęboka kierunkowa koleina tam robi swietnie.
generalnie opory maja ogromne, a ze spuszczonym powietrzem trudno tym nawet skręcić i to majac wspomaganie!
nalewka kazda generalnie jest gówniana jakościowo i moze sie rozleciec przy predkosciach.
nalewka tez w terenie pracuje żle bo nie pracuje/ nie odksztalca sie konstrukcujnie jak oryginal.
genaralnie najpierw należy sie nauczyc jeżdzic w ogóle, nie na forum, nie przy pomocy adminów
a potem kombinowac w tym - mocno wyczynowym- kierunku.

ps. maaaxisy u Kylona maja?/mialy fajny bierznik kiedys. taki lepszy MT pamietam.
bzdury, bzdury, bzdury!!!

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Simex - najlepsza w teren?

Post autor: plum76 »

Ale czemu negujesz czyjaś opinię?
Zadałeś pytanie wiec sprowokowałeś do dyskusji. Nie przedstawiłeś swojego zdania, czy doświadczeń wiec czemu Czobi by nie miał mieć racji?

Ja mogę jako alternatywnie dodać, że taniej i równie efektywnie błoto przejedzie AT z założonymi łańcuchami. Po robocie zdejmujesz i jedziesz komfortowo.

Jak masz się zakopać to i Simex nie pomoże. Kwestia kosztu alternatywnego, czy warto dla 10% przypadków (głębokie błoto) męczyć sie na asfalcie przez reszte czasu. Ja uważam, że tam gdzie się zakopię to wyciągarka ma zastosowanie.
Mowa o turystyce a nie exktremalnych rajdach.

paweł

Serce podpowiada, ze Simex to faja sprawa bo dalej zajedziesz, ale rozsądek i tak kieruje w stronę MT.

pmcomp
Posty: 463
Rejestracja: 07 lip 2020, 21:06
Auto: LC120

Re: Simex - najlepsza w teren?

Post autor: pmcomp »

sebastian44 pisze:
04 sty 2021, 13:53
Z tego co pamietam pmcomp swój samochód przygotowywałeś do lajtowej turystyki a teraz pytasz sie o opony typu Simex. To trochę duży przeskok założeń ;)
Dobrze pamiętasz. Ja tylko pytam, przecież nie kupuję :mrgreen: .

Naoglądałem się wczoraj tych filmików, niezłe taplanie :lol: :

https://www.youtube.com/watch?v=1VWVexOXxRs

https://www.youtube.com/watch?v=0MvlwuEeDQY

https://www.youtube.com/watch?v=tn6AB7gZKjo

Ta lajtowa turystyka na ostatnim TLC Mazovia 11 kończyła się dwa razy wyciąganiem. Jak pisałem wcześniej moje ATki to nie jest demon do taplania, no ale jak się chce przejechać boczkiem po polu tym co się ma i jak się nie umie to kończy sie tak:

Obrazek


A za drugim razem jak mnie mój pilot podpuścił na wjazd w takie coś co z daleka pachniało kłopotami. Czułem, że tak będzie. Tak się wkleiłem próbując się samemu wydostać, na szczęście na początku, że podczas ciągnięcia mnie do tyłu za hak wykrzywiła się na spawie część oryginalnego haka trzymająca gniazdo elektryczne.



Ale w piachu i w błocku na drodze radziły sobie nadspodziewanie dobrze:

Obrazek

Obrazek

Obrazek


I tak często wszystko zalezy od umiejętności. Tam gdzie przejechałem ja, dał radę także starszy TLC na ... szosówkach :mrgreen: .
Ostatnio zmieniony 04 sty 2021, 16:48 przez pmcomp, łącznie zmieniany 4 razy.

pmcomp
Posty: 463
Rejestracja: 07 lip 2020, 21:06
Auto: LC120

Re: Simex - najlepsza w teren?

Post autor: pmcomp »

plum76 pisze:
04 sty 2021, 16:13

Ja mogę jako alternatywnie dodać, że taniej i równie efektywnie błoto przejedzie AT z założonymi łańcuchami. Po robocie zdejmujesz i jedziesz komfortowo.

Taniej to chyba nie bo dobrze łańcuchy kosztują: https://katauto.pl/lancuchy-sniegowe/la ... reme-fm-82

BTW ktoś z Was ma doświadczenie z kazdy w takiej bizuterii po błocie, kamieniach i szyterku?

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Simex - najlepsza w teren?

Post autor: plum76 »

Jak zawsze są rozwiązania za 5kpln i 400pln.
Ja mam to drugie na 4 kołach i przetrwały już sporo.

pinc6x6
Posty: 390
Rejestracja: 29 wrz 2010, 10:47
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Simex - najlepsza w teren?

Post autor: pinc6x6 »

plum76 pisze:
04 sty 2021, 16:13
Ale czemu negujesz czyjaś opinię?
Zadałeś pytanie wiec sprowokowałeś do dyskusji. Nie przedstawiłeś swojego zdania, czy doświadczeń wiec czemu Czobi by nie miał mieć racji?

Ja mogę jako alternatywnie dodać, że taniej i równie efektywnie błoto przejedzie AT z założonymi łańcuchami. Po robocie zdejmujesz i jedziesz komfortowo.

Jak masz się zakopać to i Simex nie pomoże. Kwestia kosztu alternatywnego, czy warto dla 10% przypadków (głębokie błoto) męczyć sie na asfalcie przez reszte czasu. Ja uważam, że tam gdzie się zakopię to wyciągarka ma zastosowanie.
Mowa o turystyce a nie exktremalnych rajdach.

paweł

Serce podpowiada, ze Simex to faja sprawa bo dalej zajedziesz, ale rozsądek i tak kieruje w stronę MT.
bo użytkowałem nalewki w dwóch słabych autach i było wszytko jak najbardziej ok! (przedtem oczywiście MT) a różnica w trakcji porażająca!!!

pinc6x6
Posty: 390
Rejestracja: 29 wrz 2010, 10:47
Auto: Hilux
Kontakt:

Re: Simex - najlepsza w teren?

Post autor: pinc6x6 »

pmcomp pisze:
04 sty 2021, 16:33
plum76 pisze:
04 sty 2021, 16:13

Ja mogę jako alternatywnie dodać, że taniej i równie efektywnie błoto przejedzie AT z założonymi łańcuchami. Po robocie zdejmujesz i jedziesz komfortowo.

Taniej to chyba nie bo dobrze łańcuchy kosztują: https://katauto.pl/lancuchy-sniegowe/la ... reme-fm-82

BTW ktoś z Was ma doświadczenie z kazdy w takiej bizuterii po błocie, kamieniach i szyterku?
właśnie kupiłem od TGB do opon od TGB :D Silver MT-117 jak pojeżdżę to chetnie się podzielę opinią🤘(zakup z powodu braku funduszy na Simexy😏)

pmcomp
Posty: 463
Rejestracja: 07 lip 2020, 21:06
Auto: LC120

Re: Simex - najlepsza w teren?

Post autor: pmcomp »

plum76 pisze:
04 sty 2021, 16:37
Jak zawsze są rozwiązania za 5kpln i 400pln.
Ja mam to drugie na 4 kołach i przetrwały już sporo.
Łańcuchy mają jedną wadę ... często przypominasz sobie o nich jak jest już za późno :lol: 8)

pmcomp
Posty: 463
Rejestracja: 07 lip 2020, 21:06
Auto: LC120

Re: Simex - najlepsza w teren?

Post autor: pmcomp »

pinc6x6 pisze:
04 sty 2021, 16:50

właśnie kupiłem od TGB do opon od TGB :D Silver MT-117 jak pojeżdżę to chetnie się podzielę opinią🤘(zakup z powodu braku funduszy na Simexy😏)

To napisz coś jak juz pojeździsz.

BTW a gdzie można kupić oryginalne Simexy?

ODPOWIEDZ