BFG K02 czy GY Duratrack czy ... inny czarny koń? - wiem, było juz ze 100 razy ale to moja analiza

Moderator: luk4s7

pmcomp
Posty: 463
Rejestracja: 07 lip 2020, 21:06
Auto: LC120

Re: BFG K02 czy GY Duratrack czy ... inny czarny koń? - wiem, było juz ze 100 razy ale to moja analiza

Post autor: pmcomp »

Jak dla mnie takie testy sa wiecej warte niż numerki:

https://www.youtube.com/watch?v=5pliLbJFyek

https://www.youtube.com/watch?v=yWgQeX0tDuc

https://www.youtube.com/watch?v=_hgUdX4X55A

https://www.youtube.com/watch?v=_LJPnLHzwG8

https://www.youtube.com/watch?v=V2JoVisyIOQ

Ale najbardziej podoba mi sie Grabber AT/X, niestety niedostepna w Polsce i chyba w Europie.

A co do Yoko AT G015 i Cooper AT3 4S ... chyba kazda grupa ma swojego faworyta :mrgreen: .

Pozdro

Rolin
Posty: 377
Rejestracja: 25 lis 2017, 09:27
Auto: J95 1KD-FTV
Kontakt:

Re: BFG K02 czy GY Duratrack czy ... inny czarny koń? - wiem, było juz ze 100 razy ale to moja analiza

Post autor: Rolin »

To sobie zerknij na starszy model Grabber AT2, są tacy na świecie, którzy uważają że lepsze jak K02...

pmcomp
Posty: 463
Rejestracja: 07 lip 2020, 21:06
Auto: LC120

Re: BFG K02 czy GY Duratrack czy ... inny czarny koń? - wiem, było juz ze 100 razy ale to moja analiza

Post autor: pmcomp »

Hmmm,

słabo to wygląda: https://www.tirerack.com/tires/tires.js ... abber+AT+2

Jedynym plusem jest to, ze swiat przejezdzil na niej miliony kilometrow. Takze slabiutka dostepnosc w Polsce. Niestety do AT/X sie nie umywa.

Pozdro

Rolin
Posty: 377
Rejestracja: 25 lis 2017, 09:27
Auto: J95 1KD-FTV
Kontakt:

Re: BFG K02 czy GY Duratrack czy ... inny czarny koń? - wiem, było juz ze 100 razy ale to moja analiza

Post autor: Rolin »

Słabo to wygląda? Czy my patrzymy na ten sam link? Rozumiem, że jeździłes na tych wszystkich oponach i masz swoje zdanie....

pmcomp
Posty: 463
Rejestracja: 07 lip 2020, 21:06
Auto: LC120

Re: BFG K02 czy GY Duratrack czy ... inny czarny koń? - wiem, było juz ze 100 razy ale to moja analiza

Post autor: pmcomp »

Nie, nie jezdzilem. Dlatego pytam tutaj i posluguje sie internetem i zachodnimi stronami, z ktorych z informacji i z testow o oponach korzystam od kilkunastu lat i nigdy sie nie zawiodlem. Jakie to strony? Linkowalem.

Poza tym zamiescilem kilka linkow do filmow gdzie na 4x4 widac jak opona sie zachowuje i jak jezdzi. I nie sa to oceny czy cyferki z testow albo wpisy typu „wspaniala opona” pisane czesto przez maszyny albo trolli. Trzeba umiec weryfikowac opinie z netu i zamieniac je na wartosciowe informacje.

A i ja zapytam, Ty na nich wszystkich jezdziles?

Pozdro

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: BFG K02 czy GY Duratrack czy ... inny czarny koń? - wiem, było juz ze 100 razy ale to moja analiza

Post autor: sebastian44 »

Ja widzę że pomimo dogłębnego researchu i przeczytania wszystkiego w internetach w dalszym ciągu nie udało się wyłonić tej jedynej najlepszej opony na świecie. I raczej sie nie zanosi :mrgreen:

Daj znać jak cos w końcu kupisz i czy efekt bedzie warty tych rozważań.

pmcomp
Posty: 463
Rejestracja: 07 lip 2020, 21:06
Auto: LC120

Re: BFG K02 czy GY Duratrack czy ... inny czarny koń? - wiem, było juz ze 100 razy ale to moja analiza

Post autor: pmcomp »

Mylisz sie. Wybór został dokonany. Dziekuję wszystkim, którzy służyli mi swoja radą.
A co to jest to chyba wyraźnie wynika z moich postów.

Pozdro

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: BFG K02 czy GY Duratrack czy ... inny czarny koń? - wiem, było juz ze 100 razy ale to moja analiza

Post autor: sebastian44 »

pmcomp pisze:
23 lip 2020, 12:05
Mylisz sie. Wybór został dokonany. Dziekuję wszystkim, którzy służyli mi swoja radą.
A co to jest to chyba wyraźnie wynika z moich postów.

Pozdro
Dla mnie nie wynika. A szkoda. Bo wszyscy tu umieramy z ciekawości co po takich dogłębnych badaniach wybrałeś i jakie są Twoje wrażenia.

Bez jakiegos sensownego podsumowania dla mnie ten treściwy wątek w sumie nadaje sie do kosza. Wypadałoby coś napisać chociaż z przyzwoitości i w ramach wdzieczności za rade jakie uzyskałeś na tym forum.

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

BFG K02 czy GY Duratrack czy ... inny czarny koń? - wiem, było juz ze 100 razy ale to moja analiza

Post autor: luk4s7 »

sebastian44 pisze:Bez jakiegos sensownego podsumowania dla mnie ten treściwy wątek w sumie nadaje sie do kosza. Wypadałoby coś napisać chociaż z przyzwoitości i w ramach wdzieczności za rade jakie uzyskałeś na tym forum.
Zdecydowanie popieram. Warto napisać co i dlaczego wybrałeś. Każdy ma swoje priorytety i argumenty. Czytającemu może to pomóc w wyborze i nie będzie musiał tworzyć kolejnego wątku o tym samym.

Wnioskuje że postawiłeś na BFG KO2 ale to raczej moje domysły.

pmcomp
Posty: 463
Rejestracja: 07 lip 2020, 21:06
Auto: LC120

Re: BFG K02 czy GY Duratrack czy ... inny czarny koń? - wiem, było juz ze 100 razy ale to moja analiza

Post autor: pmcomp »

:mrgreen: OK. Przyjada, zaloze, chwile pojezdze i napisze.

Znam miejsca, ze jak sie cos na forach napisze to ... zaraz handlarze podnosza ceny

:mrgreen: :evil:

Awatar użytkownika
Jake
Posty: 2019
Rejestracja: 12 cze 2017, 01:57
Auto: Toyota 4-Runner 3.4 V6 1991
Kontakt:

Re: BFG K02 czy GY Duratrack czy ... inny czarny koń? - wiem, było juz ze 100 razy ale to moja analiza

Post autor: Jake »

Nie wiem o co Ci chodzi z handlarzami, ale popieram zdanie kolegów wyzej. Oczekujesz rad i pomocy i nawet nie wyjawisz co kupiles? Toz to jakas tajemnica? Nie zebym umierał z ciekawosci, ale troche to niemiłe.

pmcomp
Posty: 463
Rejestracja: 07 lip 2020, 21:06
Auto: LC120

Re: BFG K02 czy GY Duratrack czy ... inny czarny koń? - wiem, było juz ze 100 razy ale to moja analiza

Post autor: pmcomp »

Powtarzacie sie. Nie czytacie tego co pisze. Cierpliwosci.

Rolin
Posty: 377
Rejestracja: 25 lis 2017, 09:27
Auto: J95 1KD-FTV
Kontakt:

Re: BFG K02 czy GY Duratrack czy ... inny czarny koń? - wiem, było juz ze 100 razy ale to moja analiza

Post autor: Rolin »

Nie możemy się doczekać...

Awatar użytkownika
zombi
Posty: 704
Rejestracja: 17 mar 2014, 20:48
Auto: kzj95

Re: BFG K02 czy GY Duratrack czy ... inny czarny koń? - wiem, było juz ze 100 razy ale to moja analiza

Post autor: zombi »

Wyczuwam dużą innowację i niespodziankę dla wszystkich.
Po zbudowaniu napięcia będzie zmota, powycinane co lepsze kawałki bieżników od wielu producentów w jeden genialny produkt :mrgreen: ;)

pmcomp
Posty: 463
Rejestracja: 07 lip 2020, 21:06
Auto: LC120

Re: BFG K02 czy GY Duratrack czy ... inny czarny koń? - wiem, było juz ze 100 razy ale to moja analiza

Post autor: pmcomp »

pmcomp pisze:
14 lip 2020, 21:00

COOPER DISCOVERER AT3 4S

Obrazek
Oponki zakupione. Jw. w fabrycznym rozmiarze 265/65/17.

Jak to bedzie jezdzic przekonam sie za jakies dwa tygodnie jak dojdzie do skutku moja wyprawa Norwegia-Dania-północne Niemcy.

Dlaczego wybrałem akurat te? Wygląda na to, że jest to w tej chwili najbardziej uniwersalna opona dostepna w Europie. Z homologacją wielosezonową oraz śnieżynką i M+S. BTW bieżnik wygląda jak w oponie zimowej. Nigdy w autach osobowych nie jeździłem na oponach wielosezonowych, zobaczę jak będzie. Mam drugie felgi więc na nich wyladują dotychczasowe letnie szosowe albo gdy powrócą do Polski prawdziwe zimy opony zimowe. Oprócz testów i informacji od uźytkowników z portalu tirerack najbardziej przemówiły do mnie filmy z klubu rumuńskiego Dustera gdzie widać jak opona zachowuje się w najróżniejszych warunkach. Zakupiłem 5 sztuk i zamierzam jedną przekładać co 5 tys km.

Dlaczego nie wziąłem polecanej przez Was Yokohamy? Ponieważ wynika, ze ten Cooper jest lepszy.
Dlaczego nie wziąłem Goodyeara? Z waszych informacji wynika, ze opona ta ma szybką scieralność.
Dlaczego nie wziałem BFG? Słaba na mokrym, głośna na asfalcie, a ja w błocie się taplać nie zamierzam.

Szkoda, że nie BFG bo jej wyglad to co najmniej +10 do lansu :mrgreen: . Na szczęście Cooper też ma białe napisy :lol: .

Mam nadzieję, ze zaspokoiłem Wa#zą ciekawość. Dam znać jak się na tym jeździ.

Pozdro


PS. gdyby była dostępna w Europie to wybrałbym Graber A/TX

ODPOWIEDZ