Felgi 16'' od LC do FJC

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Jureq
Posty: 437
Rejestracja: 16 gru 2008, 15:42
Auto: szukam LC200
Kontakt:

Felgi 16'' od LC do FJC

Post autor: Jureq »

Znalazłem na aleniedrogo oryginalne i nowe i chyba tanie i podobno do J12 tyle że szerokie 7'' a nie 7,5'' jak oryginalne i ET nie 15 a 30 http://allegro.pl/item552948958_nowa_fe ... uiser.html

Może ktoś ma doświadczenia i wiedzę czy pomimo różnicy parametrów będą pasowały i jak na nich będzie leżeć opona MT 265/75R16 (mam fabryczne zawieszenie i fabryczne koła 265/70R17) :?: Jeśli nie to może jakieś inne propozycje :idea:

Awatar użytkownika
Jureq
Posty: 437
Rejestracja: 16 gru 2008, 15:42
Auto: szukam LC200
Kontakt:

Re: Felgi 16'' od LC do FJC

Post autor: Jureq »

czyżby nikt nie wiedział nic w tej materii czy nie chce się przyznać że wie :evil:

help me - wejdą te 16'' do FJC :?:

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: Felgi 16'' od LC do FJC

Post autor: fobos »

Z felgami to jest tak, że dopóki się nie przymierzy to ciężko coś powiedzieć. Ja do swojego LJ'ta od dłuższego czasu chciałem kupić felgi i tego nie robiłem, bo bałem się że nie będą pasować. Zdecydowałem się na zakup od kolegi który jeździł na nich w LJ73. Niby to samo co 70 a jednak okazało się, że u mnie felga zahacza o drążek kierowniczy. :evil:
Musisz przymierzyć, dopiero wtedy będziesz miał pewność.

Awatar użytkownika
Bekon
Posty: 336
Rejestracja: 16 lip 2008, 15:06
Auto: FJ CRUISER 4,0
Kontakt:

Re: Felgi 16'' od LC do FJC

Post autor: Bekon »

Czesc, zrob tak jak przedmowca radzi. Wpierw przymierz a dopiero pozniej wydaj kase jak bedziesz na 100% pewien ze pasuja. Btw, piszesz ze masz standardowy zawias. Po co chcesz pakowac do niego MT ?Jezdziles kiedys na MT po mokrym ? Chyba ze jest to "ten" pierwszy krok w szpejowaniu. Ja zima smigam na zimowkach - Cooper Discoverer M+S - a latem na AT.
Z tego co piszesz to raczej nie planujesz topic go po szyby w blocie, a do normalnej jazdy terenowej At w zupelnosci wystrcza, nie wspomne juz o smiganiu po asflacie.

Awatar użytkownika
Jureq
Posty: 437
Rejestracja: 16 gru 2008, 15:42
Auto: szukam LC200
Kontakt:

Re: Felgi 16'' od LC do FJC

Post autor: Jureq »

Bekon pisze:... Po co chcesz pakowac do niego MT ?Jezdziles kiedys na MT po mokrym ? ... a do normalnej jazdy terenowej At w zupelnosci wystrcza ...
@Bekon piszesz tak, jakby jazda terenowa polegała jedynie na turlaniu się polną drogą, kamienistym strumykiem i po łące pełnej kretowisk :lol:

AT owszem w zupełności wystarcza na twardym podłożu - zapraszam po deszczu w wąwozy na Roztocze i zobaczymy czy nie zmienisz zdania

MT chce kupić tylko do jazdy w teren bo podobnie jak Ty mam Coopery na zime oraz AT na lato i lajtowe wycieczki. Może jestem odosobnionym przypadkiem ale opony AT to niewypał w tym samochodzie, w lecie kiepsko się trzymają asfaltu, hałasują prawie jak MT, w terenie robią słabo a zdecydowanie ciszej, pewniej i przyjemniej jeździ się na zimówkach tylko szkoda lamelek na lato :mrgreen:

Awatar użytkownika
Bekon
Posty: 336
Rejestracja: 16 lip 2008, 15:06
Auto: FJ CRUISER 4,0
Kontakt:

Re: Felgi 16'' od LC do FJC

Post autor: Bekon »

Widze ze mamy podobne podejscie - w tym sezonie chce dokupic komplet MT na tzw ciezsze wyjazdy. Szczerze mowiac jestem troche zaskoczony Twoim odbiorem AT' kow. Ja jestem z nich zadowolony ale kazdy ma swoje subiektywne odczucia.

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Felgi 16'' od LC do FJC

Post autor: czobi »

a propos subiektywnosci sa tacy ktorzy mowia
najlepszy ATk to MTk
:lol: sky ist de limit

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: Felgi 16'' od LC do FJC

Post autor: konus »

A więc w nowej siedzibie Kylona leżą Maxxisy Bravo MT i są to właściwie bardziej rozbudowane ATeki, myślę że do Was opona idealna. Ja mam zamówione już BuckShot Mudder w 34" p powrocie z Albani opiszę jak się sprawują.

Największa zaleta moje były z dnia na dzień.

Te dla was
Obrazek

Awatar użytkownika
Jureq
Posty: 437
Rejestracja: 16 gru 2008, 15:42
Auto: szukam LC200
Kontakt:

Re: Felgi 16'' od LC do FJC

Post autor: Jureq »

fobos pisze:Z felgami to jest tak, że dopóki się nie przymierzy to ciężko coś powiedzieć...
Oryginalnie w FJC jest felga 17''x7.5'' ET15 z otworem centrującym 106mm na oponach 265x70R17. Długo liczyłem, szukałem aż znalazłem - felgi od J9 mają 16''x7'' z ET15 :!:

Kupiłem, zamontowałem jedną na przód i mam jakieś 4-5mm zapasu do zacisku (tylko o to się obawiałem) czyli będą robić :lol:

Felgi lecą teraz do malowania na biało a ja czekam na BFG MT 265/75R16 - myślę że koła (pod kolor dachu :wink: ) powinny wyjść w rozmiarze oryginałów.

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: Felgi 16'' od LC do FJC

Post autor: konus »

A z tyłu ci pasują?
Toyoty terenowe mają większe bardziej rozbudowane zaciski z tyłu. Może i u ciebie tak być.

Awatar użytkownika
Jureq
Posty: 437
Rejestracja: 16 gru 2008, 15:42
Auto: szukam LC200
Kontakt:

Re: Felgi 16'' od LC do FJC

Post autor: Jureq »

FJC ma z przodu większe 8)

Awatar użytkownika
Bekon
Posty: 336
Rejestracja: 16 lip 2008, 15:06
Auto: FJ CRUISER 4,0
Kontakt:

Re: Felgi 16'' od LC do FJC

Post autor: Bekon »

Jak polakierujesz i zamontujesz to koniecznie zapodaj zdjecia. Ciekaw jestem koncowego efektu.

Awatar użytkownika
Jureq
Posty: 437
Rejestracja: 16 gru 2008, 15:42
Auto: szukam LC200
Kontakt:

Re: Felgi 16'' od LC do FJC

Post autor: Jureq »

liczę że pod koniec przyszłego tygodnia coś uda się wkleić

Awatar użytkownika
Bekon
Posty: 336
Rejestracja: 16 lip 2008, 15:06
Auto: FJ CRUISER 4,0
Kontakt:

Re: Felgi 16'' od LC do FJC

Post autor: Bekon »

Czesc, no i stanalem przed podobnym dylematem jaki miales do tej pory. Chcialem w tym roku kupic BFG MT na felge 17" - te oryginalna przeznaczona do FJC, po prostu sciagnac zimowki i zalozyc na nie MT. Drugi komplet z AT zostawic tak jak jest na 16" TRD.
Niestey jak sie okazalo BFG MT nie wystepuja w moim rozmiarze na felge 17". Jedyna firma ktora to robi to Cooper i jest to opona STT - mowia ze dobra ale droga - cos ok. 1200 Pln za szt, czyli 4800 za komplet ???
Szukam tanszego rozwiazania bo BFG to koszt ok. 650 Pln za sztuke x 4 = 2600 za komplet. Pomyslalem ze zainwestuje w komplet 16" felg jakis uzywek.
Daj znac jak sie spisuja Twoje i wrzuc moze fotki. Moze masz jakies inne sugestie ?

Awatar użytkownika
Jureq
Posty: 437
Rejestracja: 16 gru 2008, 15:42
Auto: szukam LC200
Kontakt:

Re: Felgi 16'' od LC do FJC

Post autor: Jureq »

Po malowaniu proszkowym, pomimo piaskowania felgi "odgazowały" i w miejscach najwiekszej korozji mam coś na kształt ospy. Ponieważ nikt nie lubi piaskować po malowaniu proszkowym a opcja wypalania felg raczej odpada więc aktualnie jestem na etapie szlifowania i ponownej obróbki lakierniczej tym razem akrylem.
Jak coś wyjdzie wrzuce fotki :)

ODPOWIEDZ