18 cali w LC 120

Moderator: luk4s7

Gość

18 cali w LC 120

Post autor: Gość »

hej,

przeglądałem wnikliwie forum ale nie znalazłem odpowiedzi na to pytanie...a wiec z uwagi ze moj LC głownie jeździ po asfalcie to postanowiłem na lato zafundowac mu nowe felgi i opony w rozmiarze:
opona 265/60/18 , felga 18 ....i teraz pojawia sie pytanie czy:

1. ten rozmiar opony nie spowoduje zniszczeń w nadkolach, z tego co sie zorientowałem nowy rozmiar 18 w tej specyfikacji jest najbliższy rozmiarom oryginalnej felgi czyli 265/65/17
2. jaką powinienem kupic felgę do tego...to jest jakiej szerokosci i z jaką ET ? oryginalna 17-tka ma chyba 7,5 szerokosci i chyba oryginLNE ET to +35. Chodzi zeby felga była mozliwie chroniona, czyli felga nie powinna być szersza niz oryginalna 7,5 ?

pozdraiwm
tom

Tuco
Komisja Rewizyjna
Posty: 2165
Rejestracja: 18 gru 2008, 22:22
Auto: kdj95
Kontakt:

Re: 18 cali w LC 120

Post autor: Tuco »

Co rozumiesz przez "Chodzi zeby felga była mozliwie chroniona" ?

Gość

Re: 18 cali w LC 120

Post autor: Gość »

zeby nie uszkadzać felg...zeby przykładowo obijając sie o krawężnik najpierw opona amortyzywoała a dopiero potem felga etc...zwyczajnie nie chcę prostowac felg co chwila :)

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: 18 cali w LC 120

Post autor: Kwieczor »

Tuco pisze:Co rozumiesz przez "Chodzi zeby felga była mozliwie chroniona" ?
Tuco - domyślam się, że chodzi o to, by felga i jej ranty były węższe od opony w stanie nadmuchanym :), żeby balonik po bokach ładnie obejmował ranty felg

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2134
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: 18 cali w LC 120

Post autor: plum76 »

hej
moj FJC jest dość bliski LC120 i gdy go kupowałem to miał opony o szerokości 285 na 18calach.
szybko się tego pozbyłem, Wygladało tak bulwarowo.
Pisze o tym bo wraz z rozmiarem felgi moze wpadnie ci do głowy pomysł aby szersze opony założyć. Dla mnie OK ale wpierw na siłownię trzeba pochodzic bo jakoś nie dało się w tym ustawieniu kręcić kierownicą.
Twoj samochód i Twoje opony. Zastanów się może wystarczy jakiś fajny wzór 17 wybrać, pamietaj też że koszt opon do tego jest ogromny i wybór opon mocno się zawęża.
Paweł

Gość

Re: 18 cali w LC 120

Post autor: Gość »

plum-nie zamierzam poszerzać zostaje 265, ale tak jak powiedziałem, tojka nie lata w terenie wiec powoli faktycznie staje sie bulwarowa :) dla mnie obecne 17 są zwyczajnie optycznie za małe jak na taką wielka budę jak 120.

Awatar użytkownika
Templar
Posty: 989
Rejestracja: 18 lip 2012, 13:08
Auto: Hilux 2011 3.0
Kontakt:

Re: 18 cali w LC 120

Post autor: Templar »

Mam wrażenie że to temat na nie to forum :D

Gość

Re: 18 cali w LC 120

Post autor: Gość »

heh, ja tylko szukam fachowej technicznej porady...o gustach sie nie rozmawia :)

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: 18 cali w LC 120

Post autor: Kwieczor »

to zobacz sobie fotkę, jaką zrobiłem - żeby Ci coś podobnego w końcu nie wyszło:

http://tlc.org.pl/forum/viewtopic.php?f ... &start=195" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2134
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: 18 cali w LC 120

Post autor: plum76 »

Mam wrażenie że to temat na nie to forum
co nie na to , o kolorach tez warto dyskutować. :mrgreen:

Casparee przypomniał mi sie fajny programik: http://tbcwheels.ridestyler.com/?mode=webbot

Hiluxa tam nie ma ale jest tacoma, możesz zmieniac rozmairy felg, kolor nadwozia, wzory felg ...... a nawet podnosić auto i opuszczac (lift)
miłej zabawy

paweł

Gość

Re: 18 cali w LC 120

Post autor: Gość »

@ kweczor- to jakas porażka, to jakies 20-21 cali i z takim profilem nie pojeździ po polskich drogach...
@plum- jest tam landek i z 18 wygląda bardzo ok...

teraz tylko niech ktoś mi potwierdzi ze nie bedzie to obcierało i jaki rozmiar (szerokosć) felgi i ET kupić..

ODPOWIEDZ