Cooper Discoverer S/T Maxx

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Emek
Posty: 472
Rejestracja: 10 paź 2012, 17:59
Auto: HZJ76,Yamaha SR500
Kontakt:

Re: Cooper Discoverer S/T Maxx

Post autor: Emek »

Wiem, wiem. To tak na gorąco. Ale dzięki, twoje uwagi zawsze cenne.

Awatar użytkownika
Adam
Klubowicz
Posty: 365
Rejestracja: 20 maja 2009, 12:05
Auto: LC120,2xHDJ100,Partol:)

Re: Cooper Discoverer S/T Maxx

Post autor: Adam »

Tez mi wpadly w oko te opony, wygladaja na dobry kompromis pomiedzy at i mt. Maja dobre opinie na forach, jedyne dwie wady podawane to sztywnosc bokow i wyszczerbianie sie gumy na skalach (to mocno subiektywne, zalezne od stylu jazdy)
Jakie sa Twoje odczucia z komfortu po zmianie, czujesz ze zawiecha mocniej pracuje zamiast opony? To zalezy w duzej mierze od cisnienia, ale zakldam ze zapodales na poczatek to samo co poprzednio.
Jest jeszcze jedna wada, dla wiekszych rozmiarow prawie 20% wieksza waga od konkurentow.

Awatar użytkownika
Emek
Posty: 472
Rejestracja: 10 paź 2012, 17:59
Auto: HZJ76,Yamaha SR500
Kontakt:

Re: Cooper Discoverer S/T Maxx

Post autor: Emek »

Są większe opory toczenia. Spadku komfortu nie zauważyłem mimo że wcześniej miałem miękkie zimówki i to dla mnie było największym zaskoczeniem. Za mało jeszcze nalatałem żeby coś więcej powiedzieć, zdam relację po większym przebiegu. Masa dla mojego rozmiaru 265/75/16 porównywalna z konkurencją.

Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 73
Rejestracja: 15 lis 2012, 10:26
Auto: KZJ95. 3.0 1KZ-TE, 2000r.
Kontakt:

Re: Cooper Discoverer S/T Maxx

Post autor: Gabriel »

Też tak się zastanawiam nad tymi oponami i wydaje mi się, że sprostają moim oczekiwaniom.
Mógł by ktoś ocenić czy strona: http://oponowo.com/produkt/opis/5287
jest zaufana, bezpieczna? Kupował ktoś z Was przez ten portal?
Chodzi mi głównie o wykluczenie kupna opony "drugiej" klasy.

Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 73
Rejestracja: 15 lis 2012, 10:26
Auto: KZJ95. 3.0 1KZ-TE, 2000r.
Kontakt:

Re: Cooper Discoverer S/T Maxx

Post autor: Gabriel »

Moje pytanie nie aktualne 8) Już założone cooper discoverer stt :lol:

Awatar użytkownika
Emek
Posty: 472
Rejestracja: 10 paź 2012, 17:59
Auto: HZJ76,Yamaha SR500
Kontakt:

Re: Cooper Discoverer S/T Maxx

Post autor: Emek »

Nalatałem już kilkanaście tysi więc podzielę się uwagami z użytkowania.
Opony są bardzo ciche i to się nie zmieniło po dotychczasowym przebiegu. Większość przebiegu zrobione po czarnym, szutrach i kamieniach. W takich warunkach opony spisują się naprawdę super.Mimo jazdy po ostrych kamsztorach nie zarejestrowałem, żadnych uszkodzeń w postaci powyrywanych lub uszkodzonych kostek, popękanych boków itp. Realne zużycie paliwa po korekcie wielkości opon + ok 1 litr w stosunku do fabrycznych Grandtreków. Zużycie bieżnika praktycznie niezauważalne.Niestety średnio robią w błocie, na śniegu znośnie natomiast jak ktoś szuka opony całorocznej to raczej niech skieruje uwagę na Duratraki - w zimie znacznie lepsze od Cooperów, dużo więcej lamelek - nie ma o czym gadać.
Ze względu na ciasny bieżnik w błocie opona nie oczyszcza się tak jak bym tego oczekiwał natomiast obniżenie ciśnienia daje znaczną poprawę. Z tego samego powodu (ciasny bieżnik) po lataniu po szutrach i wjechaniu na czarne kamienie które powłażą w bieżnik strzelają na wszystkie strony jak z procy, hałasując niemiłosiernie i kalecząc tylne poszerzenia nadkoli :? .

Awatar użytkownika
waldek_BB
Klubowicz
Posty: 506
Rejestracja: 25 wrz 2013, 12:57
Auto: było: KZJ95
było: GV II 1.9 DDiS
jest: SX4 4x4 ... przynajmniej się nie psuje :)
Kontakt:

Re: Cooper Discoverer S/T Maxx

Post autor: waldek_BB »

Witajcie
I ja grosik na temat maxx-ów:
Świeżo założone - zima narazie odpuściła na podbeskidziu więc sobie pozwoliłem :)
Założyć się udało na standardowe alu - "bicie" opony przed wyważeniem 1szt 40-80, 1szt 80-150, 2 szt - 150-250
Co do hałasu to porównując z letnimi uniroyalami i zimowymi hankookami - jest głośniej, szum trochę jak z założonym bagażnikiem dachowym na narty, ale nie uciążliwy.
Wczorajsza objazdówka w terenie rzeczno błotno leśnym zweryfikowała pozytywnie opony, a na deser (mając tirfora i pasów dość) pozwoliłem sobie wjechać w podmokłą łączkę, zryliśmy koleinę na 4m i się wyciągnęliśmy :) , bieżnik zalepił się szybko ,trakcję zapewniały tylko boki bieżnika (przemieszczaliśmy do przodu i tyłu na odcinku może 2m) - i tak patrząc na sytuację to może gdybym łopatą oczyścił koleinę za przednim kołem to pewnie byśmy wycofali :)

świadomie jechałem na ciśnieniu 2atm coby wiedzieć na co sobie można pozwolić bez "spuszczania" ;)

rozmiar 265/75/16 pasuje i narazie nic nigdzie nie obciera, przy wykrzyżach również

Pozdrawiam
Waldek

Awatar użytkownika
Emek
Posty: 472
Rejestracja: 10 paź 2012, 17:59
Auto: HZJ76,Yamaha SR500
Kontakt:

Re: Cooper Discoverer S/T Maxx

Post autor: Emek »

Uważać trzeba na śliskim.Ja ostatnio już miałem mokro w gaciach jak przy zerowej niemalże prędkości leciałem przez zlodzone skrzyżowanie sunąc z wolna lekkim bokiem bez kontroli pomogło za Remikową radą dodanie gazu, auto się wyprostowało i jakoś wstrzeliłem się w drogę. W błocku bieżnik faktycznie szybko się zalepia i nie oczyszcza tak fajnie jak w STT, ale dają radę. Na podmokłej łące też testy były z tym że pod spodem ziemia była zmarznięta więc bez problemów się obyło. Boki słabo trzymają (za słabo po mojemu). Miałem duże problemy na podjeździe z koleiną którą trzeba było między koła wziąć, bok nie trzymał się skarpy i auto zsuwało się do dziury. No ale sporo winy kierownika też było :mrgreen: . Umiejętności i wiary brakowało.

Awatar użytkownika
waldek_BB
Klubowicz
Posty: 506
Rejestracja: 25 wrz 2013, 12:57
Auto: było: KZJ95
było: GV II 1.9 DDiS
jest: SX4 4x4 ... przynajmniej się nie psuje :)
Kontakt:

Re: Cooper Discoverer S/T Maxx

Post autor: waldek_BB »

tak się zastanawiam i do wniosków dochodzę, że (w moim konkretnym przypadku i zastosowaniu!)
to nawet lepiej że się bieżnik zalepił , dzięki temu się nie zawiesiłem i dało się wyciągnąć bezboleśnie, taki trochę "wentyl" bezpieczeństwa , pewnie mt by przejechał to gdzie utknąłem ale zawiesiłby mnie 3m dalej :)

Awatar użytkownika
Heres
Posty: 152
Rejestracja: 28 lis 2013, 14:09

Re: Cooper Discoverer S/T Maxx

Post autor: Heres »

Witam

Jako ze niedlugo w mojej j90 trzeba bedzie wymienic oponki na nowe mam pytanie co wybrac cooper s/t max czy goodyear wrangler duratrac, dodam tylko ze obecnie jezdze ma cooper stt i jestem zadowolony ale jako ze autem jezdze do 90 km/h i w zime trzeba bardzo uwazac, teren/asflat po 50% zastanawiam sie czy nie wybrac czegos pomiedzy at a mt poczytalem troche opini i widze ze zdania sa podzielone miedzy tymi oponami dodam jeszcze ze opony uzytkuje jako caloroczne....

Awatar użytkownika
Heres
Posty: 152
Rejestracja: 28 lis 2013, 14:09

Re: Cooper Discoverer S/T Maxx

Post autor: Heres »

rozmiar opony w mm miedzy mt a at jest taki sam? czy at ma pare milimetrow mniej?

Awatar użytkownika
waldek_BB
Klubowicz
Posty: 506
Rejestracja: 25 wrz 2013, 12:57
Auto: było: KZJ95
było: GV II 1.9 DDiS
jest: SX4 4x4 ... przynajmniej się nie psuje :)
Kontakt:

Re: Cooper Discoverer S/T Maxx

Post autor: waldek_BB »

s/t maxx to twarda guma, na śliskim jak na łyżwach, jeżdżę na niej cały czas ale tylko dopóki nie wróci zima w beskidy - jeśli drogi się zabielą to wrzucam zimówki,

wymiary podam jutro mierząc w dziennym świetle

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8289
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Cooper Discoverer S/T Maxx

Post autor: Rokfor32 »

W miarę uniwersalne są GG a/t. Miękkie, dosyć szybko sie ścierają. Ale cichutkie - a i na białym tragedii nie ma.

Awatar użytkownika
nixon
Posty: 602
Rejestracja: 08 lut 2009, 09:05
Auto: hj61; fj80;
Kontakt:

Re: Cooper Discoverer S/T Maxx

Post autor: nixon »

Na cooperach jeżdzę od dwóch sezonów, i powiem...szit. Po pierwsze primo, reklamowane jako MT (powód dla którego je kupiłem), i to okazuje się nieporozumieniem. W błocie (prawdziwym) natychmiast się zaklejają...zero samoczyszczenia. Po drugie primo, jeśli traktować je jako AT, a tak by należało, to inne opcje na rynku są bardziej słuszne. Na wiosnę żegnam się z nimi....Jest jeden plus...bardzo powoli schodzi bieżnik, w miarę ciche także są.
pozdrawiam nixon

Awatar użytkownika
Heres
Posty: 152
Rejestracja: 28 lis 2013, 14:09

Re: Cooper Discoverer S/T Maxx

Post autor: Heres »

wlasnie szukam opon na caly rok i widze ze chyba lepszym rozwiazaniem beda duratrac, a powiedzcie czy srednica w mm jest taka sama czy mniejsza w at ?

ODPOWIEDZ