Pomoc dla małej Hani

Moderator: luk4s7

tata
Klubowicz
Posty: 286
Rejestracja: 25 maja 2009, 11:21
Auto: lJ70, KDJ120
Kontakt:

Pomoc dla małej Hani

Post autor: tata »

Koledzy, jeśli macie mozliwośc to prosze zapoznajcie się z poniższym tekstem. Mała Hanie jest wnuczką mojego kolegi Andrzeja Tuszyńskiego. Uznałem że za pośrednictwem naszego forum można dotrzeć do większej grupy ludzi.

"Szanowni Państwo,
U naszej 2 letniej córeczki Hani w kwietniu 2010 r. wykryto guza mózgu. Hania została natychmiast poddana bardzo długiej i skomplikowanej operacji. Guz został usunięty, niestety badania histopatologiczne wykazały, że jest to nowotwór Medulloblastoma, tzw. Rdzeniak - pierwotny nowotwór złośliwy odśrodkowego układu nerwowego, o najwyższym - 4 stopniu złośliwości.
Od kwietnia 2010 r. Hania jest pod opieką Kliniki Onkologicznej Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu. W maju 2010 r. przeszła zabieg implantowania cewnika Broviac (tzw. centralne wejście), za pomocą którego podawana jest chemioterapia oraz wszystkie inne leki. Cewnik Broviak wymaga kosztownej obsługi, tzn. czyszczenia i zmiany opatrunków co dwa dni.
Leczenie przewidziane jest na min. 2 lata. Co dwa tygodnie Hania przechodzi cykl chemioterapii, przez co spędza w szpitalu min. 5 dni.Cały ten czas Hania jest podpięta do pompy z chemią, przez co praktycznie jest przykuta do szpitalnego łóżeczka. Niestety chemioterapia spowodowała znaczne osłabienie organizmu i zachwianie prawidłowych parametrów krwi naszej córeczki. Przez to Hania musi mieć co pewien czas przetaczaną krew, co automatycznie wydłuża pobyt w szpitalu.
Często dochodzi również do powikłań - najczęściej są to silne wymioty, odwodnienie i wysoka temperatura - dochodząca do 41 stopni.
Leczenie Hani wiąże się z dużymi kosztami. Pobyt w szpitalu (odpłatny pobyt rodzica przy dziecku), obsługa cewnika Broviac, leki podawane pomiędzy cyklami chemioterapii, dodatkowe wizyty lekarskie i badania robione we własnym zakresie. Niestety jak powszechnie wiadomo, służba zdrowia nie pokrywa wszelkich niezbędnych wydatków związanych z leczeniem, dlatego każda pomoc będzie dla nas bardzo cenna.
Możliwe sposoby pomocy dla naszej Hani to:
1. Przekazanie 1% podatku na rzecz Hani:

W przypadku wpłaty 1% podatku:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z pomocą"
STATUS ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO KRS: 0000037904
Rubryka "Informacje uzupełniające": Hanna Tuszyńska (11731)

2. Przekazanie kwoty darowizny na rzecz Hani:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z pomocą"
ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa
Numer konta: 41124010371111001013219362
Darowizna dla: Hanna Tuszyńska (11731)

3. Wpłata na konto:
W polu "odbiorca" wpisujemy Hania Tuszyńska, a w polu "tytułem" Leczenie Hani.
konto:
3523 4000 0906 8010 3000 0081 33
(SWIFT: EFGBPLPW, IBAN:PL)

Z góry bardzo dziękujemy za pomoc,
Renata, Marcin i Hania Tuszyńscy."

tata
Klubowicz
Posty: 286
Rejestracja: 25 maja 2009, 11:21
Auto: lJ70, KDJ120
Kontakt:

Re: Pomoc dla małej Hani

Post autor: tata »

Za poświęcony czas na przeczytanie prośby o pomoc w imieniu rodziców Hani bardzo dziękuję.

tata
Klubowicz
Posty: 286
Rejestracja: 25 maja 2009, 11:21
Auto: lJ70, KDJ120
Kontakt:

Re: Pomoc dla małej Hani

Post autor: tata »

Info z ostatniej chwili: w dniu dzisiejszym o godz. 22:30 będzie program na TVP INFO w którym udział weźmie mała Hania ze swoją mamą Renatą. Chcę podziękować wszystkim którzy wsparli walkę Hani o zdrowie, trzymajmy kciuki, będzie dobrze mam nadzieję.

ODPOWIEDZ