Idzie wielka woda

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Idzie wielka woda

Post autor: kylon »

Zeskanuję kilka fotek z 2000 roku jak była powódź i pomagaliśmy terenówkami.

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: Idzie wielka woda

Post autor: fobos »

Gałka pisze: Fobos, czytaj wyżej: podjechać w głębszej wodzie po asfalcie a ciężki sprzęt to za dużo i może się przydać gdzie indziej".
I tak by Was nie puścili w wodę powyżej kolan...
No właśnie czytam ....
patryknowak111 pisze:czy ktos z was moze byl na jakiejs akcji, slyszalem ze w niektorych powiatach ludzie nie sa wstanie wyjechac swoimi maszynami rolnicznymi z podworek nie slyszeliscie moze kto i gdzie moze trzeba podjechac i pomoc

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Idzie wielka woda

Post autor: kylon »

Przez chwilę zrobiłem się blady bo na Modlińskiej ewakuują serwis Skody. Ponoć mają jakąś mapkę według której ma ich zalać gdyby pękły wały. Moja żonka wykonała telefon do Sztabu i Ci zdementowali plotkę. Przedszkole bliżej Wisły gdzie chodzą moje dzieci też ponoć jest bezpieczne. To mi stresa uruchomili :shock: - i faktycznie lory zabierają samochody, a komputery są w górze.

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: Idzie wielka woda

Post autor: fobos »

Ja bym tam w te zapewnienia "super sztabów kryzysowych" nie wierzył. Zabezpieczaj na wszelki wypadek co się da, by minimalizować straty. Jak zobaczyłem, że mi szybko rośnie poziom wody w stawie, to na wszelki wypadek opróżniłem podłogę w piwnicy. Po kilku godzinach w piwnicy miałem wodę, którą musieliśmy co 2 godziny wybierać, by nie weszła nad cokół z kafelków i nie zamoczyła ścian. Dziś już o.k., ale przez ostatnie dwa dni mieliśmy już dosyć zbierania wody.
BTW, w drodze prowadzącej do mojego domu zrobiła się 2 metrowa wyrwa o głębokości metra. Nawet przejść się nie dało. Musiałem jeździć na około polną drogą która też nieźle podmokła. Dobrze, że mam terenowy samochód, bo osobówki zostawały w kałużach długości 30 metrów i głębokości do 0,5 m.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Idzie wielka woda

Post autor: kylon »

Mapka czarnego scenariusza dla Warszawy
http://prasowy.um.warszawa.pl/mapapowodz/powodz.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: Idzie wielka woda

Post autor: Gałka »

spojżałem na mapkę i ...okazało się że i moja firma leży na terenie zalewowym choć wydawało się , że tak daleko od Wisły. Ale jest jeszcze kanałek żerański i jakaś smródka 100 m ode mnie :(

kemping
Posty: 210
Rejestracja: 15 kwie 2010, 21:17
Auto: land cruiser lj 70
Kontakt:

Re: Idzie wielka woda

Post autor: kemping »

tak przy okazji co powinienem smarować bo głębokich brodach? trwało to kilka dni dość często na myśl przychodzą mi tłoczki hamulców ręczny i krzyżaki. zapomniałem o czymś ?

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: Idzie wielka woda

Post autor: Kwiatec »

to są pierdoły raczej pomyśl o wymianie olejów w mostach skrzyni i reduktorze

Awatar użytkownika
tvg
Posty: 118
Rejestracja: 22 wrz 2009, 12:20
Auto: LJ73
Kontakt:

Re: Idzie wielka woda

Post autor: tvg »

No i u nas sie zaczelo :/

Wprawdzie fala ma byc za dwa dni dopiero ale juz odra wylewa.

Toyka wozi worki i waly doglada na odcinku 20km.

Pare fotek na biezaco.

http://picasaweb.google.com/MisiekTS/Powodz2010#" onclick="window.open(this.href);return false;

Aha to Gryfino, zach-pom

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Idzie wielka woda

Post autor: Kames »

No i u nas na Podhalu dalej ciepie deszczem ,nie mam słów :!: :cry: ,co ci bidni ludzie znowu zrobią jak ta woda zejdzie w dół, a Dunajce ciągle przybierają, ziemia jest tak nasiąknieta -nawet na takim spadzie- ze kratki buzowe wylewają

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: Idzie wielka woda

Post autor: Kwiatec »

teraz warszawka tonie. Margo co u ciebie słyszałem że Stara miłosna płynie. Ja jestem na morzem tu lampa nie do wytrzymania 8)

Tuco
Komisja Rewizyjna
Posty: 2165
Rejestracja: 18 gru 2008, 22:22
Auto: kdj95
Kontakt:

Re: Idzie wielka woda

Post autor: Tuco »

Na Ursynowie i w Piasecznie powódź. U mnie na Stegnach jeszcze nie wiem bo z domu dopiero wychodzę.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Idzie wielka woda

Post autor: kylon »

Wczoraj z biura wylałem kilkanaście wiader wody. Zniszczone meble, kilka pudełek z częściami itd :evil:. Dzisiaj ciąg dalszy suszenia. Ci co znają moje biuro niech sobie wyobrażą że na zewnątrz woda sięgała połowy okienek dolnych. Na szczęście są szczelne więc wody na podłodze było tylko kilka cm.

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Idzie wielka woda

Post autor: Kames »

No panowie u nas daje w dupe ziemia ,zjazd razem z domem w nocy odczuło na własnej skórze kilka rodzin 15 kil od Nowego Nargu normalnie masakra lokalne wiochy na Słowacji zaraz koło granicy odciete od swiata , robimy z kolegą zbiórke wody po hurtowniach i w wekenda cza cos im zawiesc jakies srodki czystosci chleb i wode

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Idzie wielka woda

Post autor: Kames »

dzi dunajec wylewa a wczoraj było tak
Obrazek

ODPOWIEDZ