Nowy lancruiser

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
macieq
Posty: 164
Rejestracja: 25 cze 2008, 07:39
Auto: 4runner V6
Kontakt:

Nowy lancruiser

Post autor: macieq »

Widzieli?
Jak myślicie duży worek trzeba będzie szykować? Czy może już taczkę? Wersja piaskowa wygląda fajnie

https://www.google.pl/amp/s/auto.dzienn ... amp?espv=1

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3395
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Nowy lancruiser

Post autor: luk4s7 »

Taczka może być mało. Patrząc na cenę 300 tu pewnie będzie taniej ale i tak 300k pln na start by mnie nie zdziwiło. Szczególnie patrząc na ceny pozostałych aut Toyoty gdzie Aygo sięga 100k pln o Yarisie nawet nie wspominając.

Co do estetyki… nie wiem. Może musi się opatrzyć. Podobnie miałem z Rav4. Do dziś szału nie ma ale już się przyzwyczaiłem i mi się nawet podoba. Mówią że podobny efekt jest z kandydatką na żonę - ważne żeby dobrze robiła co do niej należy

Awatar użytkownika
mtjk
Posty: 2
Rejestracja: 07 lis 2022, 16:51
Auto: Lexus LX450

Re: Nowy lancruiser

Post autor: mtjk »

Jak dla mnie stylizacja pudełkowa na wielki plus. Na Europę silnik diesel 2.8 204KM 500nm - mogło by być lepiej. Później ma być wersja hybrydowa.
Szkoda, że nie wrócili do dwuczęściowej klapy bagażnika. Jeżeli ceny będą rozpoczynać się od 300k to będzie rewelacja. Jednak wydaje mi się, że cena będzie startować od 350k. A tutaj przedstawienie wersji bazowej (przedprodukcyjnej), która będzie dostępna w USA (w cenie ~$55k):
https://www.youtube.com/watch?v=Dp5coc9exZg

Awatar użytkownika
Templar
Posty: 989
Rejestracja: 18 lip 2012, 13:08
Auto: Hilux 2011 3.0
Kontakt:

Re: Nowy lancruiser

Post autor: Templar »

Jak już wielu napisało, taki bronco... Mi się w sumie zaczyna podobać.
Do jazdy na co dzień bardziej mi się podoba poprzednia linia, ale kwadraciak przy założeniu kilku akcesoriów w teren zaczyna wyglądać poważnie.
Hybryda ponoć ma mieć w okolicach 330 kucy. Spokojnie mógłbym jeździć ;) Przy wersji 2.8 204KM chyba głównie, realnie, zmianie uległy blachy.
Poczekam pewnie na drugi lift i będę rozważał. Puki co jestem szczęśliwym posiadaczem aktualnej wersji.

Awatar użytkownika
tadeo
Klubowicz
Posty: 1428
Rejestracja: 18 kwie 2008, 22:48
Auto: VDJ 76 i 150
Kontakt:

Re: Nowy lancruiser

Post autor: tadeo »

Jak mi ktoś piszę, ze bronco, to znaczy, że dopiero od wczoraj zaczął się interesować 4x4:)

Bardzo mi się podoba, wysoko zawieszone światła przednie (na trawę sawanny:):) fajny tył, podcięty jak w 80.
Dużo akcentów z różnych modeli LC.
Sam nie wiem, czy okrągłe, czy prostokątne światła, jedne i drugie ok.

Najbardziej mi się podoba, że i środek jak i zewnątrz auto ma charakter użytkowy a nie "luksusowy.
W końcu jest kanciasto!

Awatar użytkownika
macieq
Posty: 164
Rejestracja: 25 cze 2008, 07:39
Auto: 4runner V6
Kontakt:

Re: Nowy lancruiser

Post autor: macieq »

Przy okazji czyja piaskowa 40 była w Krakowie na Ojcowskiej na przymiarkę lakieru? I czy to prawda, że hzj mają dostać homologacje w EU?

Awatar użytkownika
tadeo
Klubowicz
Posty: 1428
Rejestracja: 18 kwie 2008, 22:48
Auto: VDJ 76 i 150
Kontakt:

Re: Nowy lancruiser

Post autor: tadeo »

Jackowa:) właśnie skończył odbudowę.
HZJ? W życiu:) ten silnik nie istnieje dla europy, chyba, że masz na myśli li serie 70, to tak na Japonie wejdzie wersja z 2,8 i automatem, może ją rzucą na EU. (Bo HZ to silnik 4,2 a nie samochód)

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Nowy lancruiser

Post autor: kylon »

Właśnie ze względu na homologacje europejskie ten pomysł z 2,8 w automacie w J7. Silnik i skrzynia z Hiluxa.

Awatar użytkownika
FoxMulder
Posty: 165
Rejestracja: 19 wrz 2022, 21:36
Auto: LC 150
Kontakt:

Re: Nowy lancruiser

Post autor: FoxMulder »

Ja się chyba skuszę, coś mi mówiło nie bierz leasingu na obecna wersje, kup starsze, to mi się podoba właśnie ze względu na podobieństwo do Bronco plus jara mnie ta wersja saute z okrągłymi światłami

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8420
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Nowy lancruiser

Post autor: Rokfor32 »

Mnie niezmiennie zadziwia jedna sprawa: ciągła tendencja do "puchnięcia" modeli. Wszystkich to dotyczy, od Yarisa po Landa właśnie.

W tym przypadku otrzymaliśmy wielkość modelu HD (z grubsza odpowiada rozmiarom starego J100) - ale na podwoziu LD, bo jak widzę to ma być od dołu rozwinięcie J15.

No - chyba że modele "ciężkie" na EU mają być wycofane. Wtedy zapełnienie luki robi się racjonalne. Przydały by się jednak na EU również modele benzynowe.

stasik
Posty: 273
Rejestracja: 09 sty 2021, 21:42
Auto: KDJ95

Re: Nowy lancruiser

Post autor: stasik »

Też mi się to na oczy rzuciło :-) Patrząc na wymiary (i zastosowaną platformę ;-) to po prostu inaczej ubrany J30. Ciekawe jak z masą, ale porównując J30 vs. J20 spodziewam się, że J25 nie będzie cięższy od J15. Plus za rozpinany stabilizator, minus za brak ręcznej skrzyni (no chyna, że tryb ręczny automatu jest prawdziwym trybem ręcznym), szkoda, że wszystkie silniki mają po 4 gary, nie wiem po co te hybrydowe cyrki, to nie jest samochód miejski. Miło, że diesel został...

Ale i tak poczekałnym na J7 EU :D GDJ76 hmmmmm...

Awatar użytkownika
tadeo
Klubowicz
Posty: 1428
Rejestracja: 18 kwie 2008, 22:48
Auto: VDJ 76 i 150
Kontakt:

Re: Nowy lancruiser

Post autor: tadeo »

Mnie się podoba, że ma bardziej wyprostowaną przednią szybę i na to wygląda, że wyższe boczne szyby. Obiektywnie nowa 150 dla mojego wzrostu jest wkurzająco niska w środku, może tu coś się zmieni.

ODPOWIEDZ