Legalny off road - ankieta

Moderator: luk4s7


czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Legalny off road - ankieta

Post autor: czobi »

lasy znikają pod toporami, same sukcesy, po pustych polach ze szlabanami to juz chyba dadzą pojezdzic...

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Legalny off road - ankieta

Post autor: kylon »

Czobi. A czy zdajesz sobie sprawę, że więcej sadzimy niż wycinamy? Wycinka jest spektakularna bo widać grube pnie. Każdy z nas woli eko meble z drewna nie z plastiku ale jest larum. Mamy lasy gospodarcze czyli? - właśnie do wycinania. Zachęcam do zainteresowania się sprawą a nie powielanie bzdur ekologów w wyciągniętych sweterkach którzy wymyślają kolejne łatwe kąski dla Nas nieświadomych. Łatwo to łyknąć ale warto pogadać z leśnikiem. Ja bardzo dużo gadam i przemawiają do mnie fakty a nie facebookowa wiedza.

Pomysł oczywiście z dupy bo połowa narodu nie doceni bo się im należało i zaraz zniszczy i zasra. No ale zobaczymy.

RAT
Posty: 640
Rejestracja: 02 lis 2015, 14:38

Re: Legalny off road - ankieta

Post autor: RAT »

Ankieta wypełniona , chodź jakoś mnie zastanawiają te pytania o dochody żeby nie chodziło o wysokość mandatu na którą mogą nałożyć :)

rafal187
Posty: 365
Rejestracja: 05 kwie 2015, 22:49
Kontakt:

Re: Legalny off road - ankieta

Post autor: rafal187 »

Brawo Kylon
Niestety większość ludzi wierzy w ciemno w media, tv, radio facebooki itp a jak jest w rzeczywistości to mało kto wie
Bez urazy Czobi

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Legalny off road - ankieta

Post autor: luk4s7 »

Lasy gospodarcze są po to żeby w nich gospodarować, tak jak pola i przydomowe ogródki. Jednak rżnięcie w puszczy albo wycinkę w pień skwerków w mieście mogliby sobie darować. Takie działanie właśnie prowadzi do utwierdzania w narodzie odruchu że jak tylko słychać piłę to grabież i olaboga…
Sam mam takie stany po tym jak wjechali nam na podwórko w kamienicy wycinacze którzy bez żadnego pojęcia pocięli krzewy i drzewa jak im się podobało. Dopiero po szybkiej interwencji mieszkańców, awanturze i zablokowaniu tych działań, pofatygował się człowiek z miejskiego zarządu zieleni, ustalił co i jak należy przyciąć, a następnie przyjechała ekipa i zrobiła fachowe cięcia pielęgnacyjne. Drzewa właśnie zaczynają mieć liście i widać na oko, po samym kształcie drzew że zrobili to dobrze.
Od tego czasu jak słyszę w okolicy dźwięk piły to wyglądam czujnie przez okno.

Także temat nie jest taki całkiem zero-jedynkowy.

Awatar użytkownika
tadeo
Klubowicz
Posty: 1424
Rejestracja: 18 kwie 2008, 22:48
Auto: VDJ 76 i 150
Kontakt:

Re: Legalny off road - ankieta

Post autor: tadeo »

Nie było nas był las, nie będzie nas będzie las. Patrzenie na drzewka w perspektywie naszych kilkudziesięciu lat to bzdura.

jezus
Posty: 1807
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: Legalny off road - ankieta

Post autor: jezus »

Nie dałem rady wypełnić tej ankiety.
Raczej nastawiona na wytyczenie terenów pod tory offroadowe.
Zero pytań o turystykę, zwiedzanie, przejazdy drogami leśnymi.
Dziwne pytanie kto powinien finansować takie zabawy ? czy zarobki delikwenta.
Cała ankieta nastawiona pod orkę, motory czy quady.
Z dupnej strony ktoś to rozgrywa i do tego zero loga LP,
bądź rozgrywa pod biznes dla pociotka ...np: brat obajtka się znudził w dyrekcji LP Gdańsk.
Wiem że nie prowadzimy tu polityki, ale obecnie pisząc o LP inaczej się nie da.
Wycinka drzew w lesie, jak to na polach uprawnych , tam zboże na mąkę tu drzewa na szafki....

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Legalny off road - ankieta

Post autor: czobi »

nie czytam fejsbuka, nie śledze wyborczej, nie jestem w bojówce ekologicznej, i serdecznie nie gadam z żadnymi lesnikami.
jeżdze natomiast po polsce i nie ma lasów tam gdzie one byly, i to od kiedy pamietam. teraz straszą kilometrowe, wyrżniete
pola z kikutami lasów. i to co 2-3 km. na googlach (polecam)kazdy las w kraju wyglada jak gra w kółko i krzyżyk. pieknie ze coś sadzimy,
ale drzewa rosna dziesiatkami lat Panowie. gdyby to bylo takie żalośnie proste jak Wam to, bravo, sprzedają, skandynawia bylaby rownież
juz wycieta w pień i posadziliby też sobie szessset milionów polskich sadzonek...
to smutne, co musi sie stać zebysmy zorientowali sie ze Ziemie juz zajebalismy na śmierć
i zapalacimy za to zdrowiem, nawet nie naszym ale tych co po nas.

widocznie pora sobie kupic sweterek, bo ksiazki juz czytam.

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Legalny off road - ankieta

Post autor: czobi »

Panowie ku przemysleniom jak w wknd bedziecie sobie szli z rodziną przez jakis ładny, jeszcze nie wyrżenity, las.
jak sie wpisuje zwyczajnie w internet- ile wytwarza tlenu drzewo- pojawia sie taka odpowiedz
"100-letni buk „wytwarza” w ciągu godziny 1200 litrów tlenu – taką ilość jest w stanie „wytworzyć” ok. 2700 młodych drzewek!"
wiec zapytajcie prosze, zupelnie poważnie, a moze troche i nie powaznie, lesników czy tyle faktycznie nasadzają za kazde dorosle drzewo??
bo czesc z Was znam i jestescie umyslami scislymi, prosta matma powinna dac do myslenia.

Jezus, Tadeo, czytajac o perspektywie drzewek i drzewach na szafki jak zboze, nie ukrywam, spadly mi sandalki.
powtorka z 5 czy 6 klasy. Las dorosly , wieloletni , to nie sa jakies drzewa i krzaki. to jest tlen, redukcja zanieczyszczenia,
to srodowisko dla zwierzat i ptakow, to uklad korzenny, inne mineraly w glebie, system ochrony przed erozja brzegów, wiatrami, burzami
luz dla nas ludzi, pewnie i duzo wiecej ale znajdziecie sobie , w ksiazkach swoich dzieci, bo tu o nie chodzi glównie, wlaśnie.
jak wytniemy puszcże piską, i posadzimy na tym pustkowiu trylion 32 centymerowych sadzonek, to bedzie cholernie k daleko od ok.
Las to nie zboże. a perspektywa jest ważna, o ile nie najważniesza, bo ci co byli przed nami w swoje głebokiej roztropności ,
i nie myśleniu wylacznie o sobie, zosatwili przyrode bysmy mogli sie nią cieszyć. dlatego bogate rozwiniete kraje swoich lasow
nie ruszaja, zauważcie, a gamonie rozsprzedja swoje dobra naturalne, ktore wracaj do nich jako szafki, rujnujac bezpowrotnie swoje kraje.
natura jest podstawą rownowagi ekologicznej calego świata i dzieki temu życia.

musimy myslec samodzienie, ani nie przy pomocy ekologow, ani nie leśnikow, ani politykow.
obeserwować i wyciagac wnioski. mądre wnioski.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Legalny off road - ankieta

Post autor: kylon »

Dlatego leśnicy nie wycinają 300 letnich dębów bo to jest kryminał. Dokładnie o tym samy z Leśnym wczoraj gadaliśmy podczas spaceru Dziadów Borowych. Zadałem Kubie pytanie czemu większość lasów to drzewostany 60-70 letnie? Odpowiedział dość prosto. Po wojnie była ogromna gospodarka rabunkowa lasów na odbudowę kraju. Gdyby odbyło się to dzisiaj mielibyśmy falę zbiorowych samobójstw ekologów. Przypomnę również, że większość lasów w zachodniej części kraju posadził u nas ten niedobry okupant niemiec. A już zupełnie warto poczytać w jakim stanie była Puszcza Kampinowska po obu wojnach. Zwłaszcza w międzywojniu. Zdjęć piaszczystych wydm bez drzew jest sporo. 30 lat temu tak samo wycinane były drzewa produkcyjne. A te małe wtedy są większe teraz. Idąc po lesie możesz przeczytać wszystkie informacje związane z każdą działką i tak np. W lasach Chotomowskich produkcyjność jest na poziomie 120 lat. Czyli wycina się drzewa 120 +/- 10 lat drzewa i sadzi o 50% więcej nowych. I tak w kółko od stuleci.

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Legalny off road - ankieta

Post autor: czobi »

jestem teraz spokojny,i to powiem prawnukom. moze to zwyczajnie efekt nowych okularów i lekkiego astygmatyzmu.
zakladajc ze serwer nie zardzewieje, wrocmy do tego tematu jak dobijemy 70tki.
wtedy juz bedzie wiele wiadomo.

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Legalny off road - ankieta

Post autor: sebastian44 »

Jak już jesteśmy przy liczbach- Polska jest jednym z najbardziej zalesionych krajów Europy a od drugiej wojny światowej powierzchnia zalesionego obszaru rośnie z roku na rok. Warto to mieć na uwadze.

Gospodarka leśna jest ważną gałęzią przemysłu w Polsce i nie możemy tak sobie przestać wycinać bo co z tego że drzewka będą ładnie rosły jak duża grupa ludzi w Polsce straci prace. Dodatkowo dzięki gospodarce leśnej zalesia się coraz więcej obszarów- co jest dobre z punktu widzenia ekologii ale również opłacalne. Pytanie czy jak zrezygnujemy z pozyskiwania drewna z lasu to czy tych lasów będzie nadal przybywać czy wręcz odwrotnie?

Pozostaje tez kwestia samego drewna- jest to materiał naturalny, ekologiczny i odnawialny. 100% biodegradowalny i jego produkcja nie dość że nie zatruwa środowiska ale jeszcze produkuje tlen. Zastanówmy się czy w takiej sytuacji wolelibyśmy żeby wszystkie sprzety, meble czy materiały budowlane były wykonane z tworzyw sztucznych? Czy moze własnie z ekologicznego drewna?

Ja ze swojej perspektywy wolałbym żeby Polska była lasem europy- nawet jeżeli to będzie tylko las gospodarczy, niż żebyśmy zamiast lasów mieli pola kukurydzy.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Legalny off road - ankieta

Post autor: kylon »

Brawo! Dokładnie tak jest.

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: Legalny off road - ankieta

Post autor: czobi »

Panowie zalaliście teraz moje serce nadzieja. jestem wzruszona.
lasy co prawda nie sa wstanie wchlonąć emisji gazow cieplarniancych ktora rośnie i jest 10 czy 15 krotnie
juz wieksza niz to co one potrafia przetworzyc i oddac , ale ważne ze w zdaniu jest slowo - rośnie.
tak też rosną nasze lasy, dzikich zwierząt przybywa, równie szybko jak świeżego powietrza.
podobno nawet plastiku zavczelo tez ubywać.
co zrobic. Bravo nam Ludziom.

ODPOWIEDZ