Nowy Jimny

Moderator: luk4s7

rafal187
Posty: 365
Rejestracja: 05 kwie 2015, 22:49
Kontakt:

Re: Nowy Jimny

Post autor: rafal187 »

Jaki Ci podali powód nieprzyjęcia zamówienia?
Chyba będzie jak 40 lat temu, używany sprzedajesz drożej niż nowy....

jezus
Posty: 1807
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: Nowy Jimny

Post autor: jezus »

Termin ponad rok , jak dobrze pójdzie, więc nie przyjmą zamówienia bo ceny z pewnością się zmienią....

Awatar użytkownika
gobio
Posty: 115
Rejestracja: 19 lut 2014, 14:58
Auto: KDJ90
Kontakt:

Re: Nowy Jimny

Post autor: gobio »

Powód taki jak pisze jezus.

Awatar użytkownika
swist007
Posty: 61
Rejestracja: 17 sty 2019, 23:11

Re: Nowy Jimny

Post autor: swist007 »

Ten nowy defender to wyglada jak większy brat mini coopera.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

rafal187
Posty: 365
Rejestracja: 05 kwie 2015, 22:49
Kontakt:

Re: Nowy Jimny

Post autor: rafal187 »

Nowy Defender wygląda jak auto dla gościa w rurkach w z gumką w nogawce który jedzie do kosmetyczki paznokcie zrobić...

Japońce szaleją z modyfikacjami jimniego

https://www.youtube.com/watch?v=soDZqMc5AZ0

https://www.youtube.com/watch?v=AzAUP0wBquY

Awatar użytkownika
swist007
Posty: 61
Rejestracja: 17 sty 2019, 23:11

Re: Nowy Jimny

Post autor: swist007 »

Obrazek

Ten zestaw to mi się podoba

rafal187
Posty: 365
Rejestracja: 05 kwie 2015, 22:49
Kontakt:

Re: Nowy Jimny

Post autor: rafal187 »

No nie powiem, ładny zestaw...
W Bielsku-Białej w suzuki, zamówienie teraz odbiór połowa 2020r. Szaleństwo.
Dzwoniłem bo chciałem go z bliska pooglądać i zapytałem o czas oczekiwania. Mają 1 sztukę pokazową.
Będę przejeżdżał to wpadnę z ciekawości.

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: Nowy Jimny

Post autor: Cruiser »

Ten nowy Defender to nie Defender, tylko Skoda Yeti.

Awatar użytkownika
swist007
Posty: 61
Rejestracja: 17 sty 2019, 23:11

Re: Nowy Jimny

Post autor: swist007 »


Wojtas01
Posty: 45
Rejestracja: 26 mar 2017, 14:08
Kontakt:

Re: Nowy Jimny

Post autor: Wojtas01 »

Kilka dni temu byłem na pokazie w salonie w Gdyni, mieli trzy sztuki.
Ludziów całe mnóstwo, zeszli się całymi rodzinami.
No i tak jak podejrzewałem, Jimny to był wabik na inne modele.
Główny wodzirej na początku prezentacji mówił, że czas oczekiwania może wynieść nawet dwa lata, "ale zapraszamy do zapoznania się z ofertą pozostałych samochodów Suzuki, dzisiaj na bardzo preferencyjnych warunkach".

Potem już konsultanci mówili, że można zamówić auto z symboliczną zaliczką 500 zł, i jest szansa, że jeśli będzie z wrześniowej produkcji to do grudnia 2019 powinna być na salonie.

Auto małe ale nie za małe.
Dość wąskie, o ile nie będziemy machać łapami w trakcie jazdy, jest szansa, że nie będziemy się szturchać łokciami z pasażerem. Ja mam 176 cm, po odsunięciu fotela maksymalnie do tyłu zostało zadziwiająco sporo miejsca na nogi. Nad głową też rezerwa. Czyli nawet wysoki chłop (choć może nie szeroki) spokojnie się tam zmieści.
Na plus ogromne wygodne drzwi, olbrzymia przejrzysta szyba drzwi i duże, czytelne lusterka boczne.
Ponoć jest 12 lat gwarancji na karoserię - że nie zacznie korodować. Ponoć cynkowana.
Niewysilony silnik 1.6 wolnossący, 102 konie.
Opcja 4-stopniowego automatu.
Siedzenia można rozłożyć, na nie położyć jakiś dedykowany materac i ponoć dwie osoby mogą spać w takim mini kamperze.
Rynienki, tego chyba już dawno nie było na nowych autach. No i retro-nadkola w komplecie.

Na minus:
Bagażnika praktycznie nie ma.
Miejscami wykończenie elementów (np tylne drzwi na przetłoczeniach) było takie sobie...no ale to estetyka.
Przewody do ogrzewania tylnej szyby wychodzą z drzwi i sterczą czekając aż je czymś zaczepimy i zerwiemy.
Zaczepy do holowania z takiego drucika...no ok, auto jest lekkie, może wytrzymają.
Osłony silnika od spodu brak (pewnie można dokupić). A atrapa chłodnicy z plasticzku tak miękkiego, że bałem się, że się połamie od patrzenia.
Plastikowy zderzak też tylko do miasta.

Bałem się tego systemu czytania znaków drogowych, bo stąd już tylko krok do samopodje...ania i wysyłania przez samochód komunikatów że driver przekroczył 50 w mieście albo wjechał pod zakaz.
Ale tutaj działa to tak, że system czyta co tam sobie zauważy po drodze, i wrzuca to na wyświetlacz. Nic nie pika, nie każe zwalniać itp. To tylko informacyjnie, gdyby kierowca nie zauważył.
.....ale i tak kiedyś to pójdzie w kierunku total control, mówię wam.

Ponoć w przypadku poprzedniego modelu Jimny miała miejsce analogiczna sytuacja z nienasyceniem rynku nowymi samochodami. Nie wiem, może ci Japończycy wolą być przesadnie ostrożni. Chociaż moim zdaniem mają szansę własnie teraz postawić milowy kamień i wypełnić lukę sentymentu do prawdziwych terenówek, nawet jeśli ktoś miałby tylko dojeżdżać do pracy czy na zakupy.
Zaraz wjedzie Ford Bronco, ruskie Nivy i UAZy też nie stoją w miejscu, potem obudzi się ktoś jeszcze i już tak łatwo nie będzie na rynku.

Generalnie nowy Jimny kupił mnie prostotą i funkcjonalnością. Auto do jeżdżenia, żadnych czujników obecności muchy w kabinie czy wietrzenia bąków z siedzenia. Kokpit (chyba w najbiedniejszej wersji tylko) prosty, czytelny i intuicyjny jak w latach 90-ych.
Może kiedyś, zobaczymy.
Przy czasie umówię się na jazdę testową, ciekawy jestem jak to idzie na żywo.

Tutaj jeszcze kilka praktycznych informacji:
https://www.youtube.com/watch?v=5ARd1lUkFdI
Załączniki
IMG_20190226_200454.jpg
(108,09 KiB) Pobrany 38 razy
IMG_20190226_200206.jpg
(159,22 KiB) Pobrany 38 razy
IMG_20190226_200141.jpg
(108,96 KiB) Pobrany 38 razy

Wojtas01
Posty: 45
Rejestracja: 26 mar 2017, 14:08
Kontakt:

Re: Nowy Jimny

Post autor: Wojtas01 »

Jeszcze zdjęcia, bo limit załączników.
Załączniki
IMG_20190226_201730.jpg
(184,48 KiB) Pobrany 37 razy
IMG_20190226_201052.jpg
(139,59 KiB) Pobrany 37 razy
IMG_20190226_200607.jpg
(191,96 KiB) Pobrany 37 razy

DZIUBI
Posty: 15
Rejestracja: 18 paź 2019, 12:04
Auto: KDJ 120
Kontakt:

Re: Nowy Jimny

Post autor: DZIUBI »

Napiszę coś od siebie, miałem Samca, Jimny, mamy też G-Vitarę - nie mam powodów do narzekania na te auta, ale wracając do meritum .
Jakieś pół roku temu zapisaliśmy się na nowego Jimny w wersji full bez automatu jakieś 83tyś PLN .
Auto testowe dostaliśmy na weekend - jako że miałem poprzedniki i samca i jimny to ten komfortem bije poprzednie na głowę - prowadzi się również znacznie lepiej.
Przejechaliśmy nim jakieś 120km bez oszczędzania raczej w formie testów po poznaniu i okolicach ( w umowie jazdy testowej zakaz wjazdu w teren :mrgreen: )
Dostaliśmy z pełnym bakiem taki też mieliśmy oddać zjadło to maleństwo 6,3 litra tyle udało się nalać pod korek po 120km testów .

Auto mnie nie zawiodło i chcieli byśmy go mieć ale zachowanie dilera jest co najmniej z du. .. umowa rezerwacyjna na auto zaliczka wpłacona czekamy już 7 miesięcy a tu nagle telefon że nasz Jimny będzie kosztował 93 tyś zł i nie możemy nic zrobić itp . . Nic nam po umowie mają to gdzieś .
Więc grzecznie zwrócili zaliczkę i mam to gdzieś takie podejście do klienta - rewelacja .

Na pocieszenie kupiliśmy sobie TLC 120 :lol: wydaję się jakby trochę większa pali tyle co poprzedni jimny, jest bardziej komfortowa niż Defender więc na razie cieszy :)
Jimny kiedyś będzie ale z drugiej ręki pewnie.

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2141
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Nowy Jimny

Post autor: sebastian44 »

Jednak 120 to zupełnie inne auto do innych zadań. Bardziej nadaje sie do touringu i wypraw 4x4 z pełnym wyposażeniem. Jimny- hmm, bardzo podoba mi sie to auto ale nie potrafie znaleźć dla niego sensownego zastosowania. Fajna zabawka do jazdy po okolicach, ale za 93 tysiące to troszke za drogo jak na zabawke. Do wypraw za te pieniedze mozna wyrwać piękną LC w dobrym stanie. A do zabawy sa tansze auta w których nie bedziemy sie bać porysowania lakieru.

Jestem na tak ale dopiero za jakies 5-10 lat jak te rodzynki dojrzeją :D

DZIUBI
Posty: 15
Rejestracja: 18 paź 2019, 12:04
Auto: KDJ 120
Kontakt:

Re: Nowy Jimny

Post autor: DZIUBI »

Całkowicie się z tym zgadzam i dla tego jest LC .
Jimny dokładnie musi dojrzeć - po zakupy i po okolicy jest dobry, kiedyś przyjdzie na niego czas :)

ODPOWIEDZ