Prezent dla klubu

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
radomada
Klubowicz
Posty: 469
Rejestracja: 06 lut 2009, 13:14
Auto: FJ40
Kontakt:

Re: Prezent dla klubu

Post autor: radomada »

Mogę udostępnić Ci moje fotki 40
Są na stronie 40
40 z numerami zabytkowymi
mogę dosłać nowe
Adam

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: Prezent dla klubu

Post autor: konus »

HiluxRunner baner na górze to nasze logo klubowe czy ci się to podoba czy nie :evil: Możemy co najwyżej wrzucić jakiś baner z grafiką, ale musi on posiadać nasze logo a nie jakąś sobie tam czcionkę, która dla nas niema żadnego znaczenia. Twoje banerki są bardzo fajne, ale mogą tak samo reprezentować klub toyoty ze stanów, Niemiec jak i nasz.
Proponuję zaznajomić się z tematyką corporate identity.

A może zrobisz nam prezent na zamówienie i stworzysz taki baner z naszym logiem i naszymi kolorami?

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: Prezent dla klubu

Post autor: Pyrka »

Konusie Drogi: przeca nie wystąpiłem z kategorycznym żądaniem wymiany czegokolwiek tylko sprezentowałem Wam banerek więc nie ma o co drzeć kopii, tym bardziej, że jestem tu nowy i nie roszczę sobie praw do czegokolwiek.

Historia ludzkości pokazuje, że loga i design ewoluują, bo ludziom stojącym, za firmami czy instytucjami zależy na tym, żeby wszystko co ich reprezentuje było jak najlepsze - również logo czy baner; zobacz sobie kilkadziesiąt znanych Ci doskonale marek, które podejmowały ten trud i swoje logo zmieniały wielokrotnie http://best-ad.blogspot.com/2008/08/evo ... logos.html .

Corporate Identity nie ma tu z tym nic wspólnego a każdy z forumowiczów, który bywał za cywilizowaną granicą zwrócił na pewno uwagę po powrocie, że zasyfienie naszego kraju wszechobecną tandetą reklamową i logami, od których flaki się wywracają przekracza ludzkie pojęcie. Nie przemawia też do mnie argument, że "się przyzwyczaili" - do braku jedynek w górnej szczęce też się można przyzwyczaić tylko, że laski uciekają jak się człowiek uśmiechnie i ciężko się je. Nie boję się też diabełka w Twoim poście :-)

Mam nadzieję, że nie eksmitujesz mnie z forum, a przeanalizujesz rzeczowo to o czym piszę, biorąc pod uwagę moje argumenty. Zwróć uwagę, że nie kłócę się z Tobą, jak ma to miejsce zazwyczaj w naszym kraju, a staram się przedstawić spokojnie i rzeczowo mój punkt widzenia. Pozdrawiam serdecznie i Ciebie, i resztę obserwatorów tej dyskusji.

P.S. Jak chcecie to zaprojektuję logo narodowe Klubu nie będzie mogło być wykorzystane uniwersalnie w USA czy Kirgizji a będzie się kojarzyło wprost z krajem kiszonej kapusty i ziemniaka; każdy członek z dumą nalepi sobie na autku. No ale tego logo co jest, sorry, dotykać nie będę.

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: Prezent dla klubu

Post autor: konus »

Zauważ że ja również się z tobą nie kłócę a wręcz pochwalam twoją robotę, odniosłem się tylko do
HiluxRunner pisze: Może kiedyś Admin dojrzeje do zmiany tego nagłówka na forum


Chętnie byśmy go zmienili, ale nowy header musi posiadać nasze logo, bo te jest jeszcze świeże i większości klubowiczów się podoba.

A propos zmian logo to moglibyśmy pewnie niezły elaborat na ten temat napisać a wniosek będzie jeden, wzrost popularności marki po małej wpadce lub kryzysie. Np. FIAT, FORD.
Zauważ że największa marka na świecie, która nigdy nie odnotowała kryzysu w swojej historii nie zmieniła również swojego logo od 1885 roku.

Patry
Posty: 465
Rejestracja: 01 lis 2008, 21:47
Auto: J73 V8, HDJ100, HJ61, FZJ80
Kontakt:

Re: Prezent dla klubu

Post autor: Patry »

świetnie wyszedł ten baner, wielkie dzięki :!: :wink:

właśnie wysłałem maila do Arka z zapytaniem czy wyraża zgodę na użycie jego fotki, auto na zdjęciu jest moje, tak więc nie ma problemu :wink:

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: Prezent dla klubu

Post autor: Pyrka »

Kończąc Konus - tu masz patriotyczny baner: polska fotka, polskiego autora, z polskimi barwami.
Obrazek

Polecam dobry film "how to" z czasów mojej młodości: http://www.youtube.com/watch?v=7Zkskqjqeds :-)

Silnik mi pomóżcie znależć lepiej :-)

Awatar użytkownika
cosi
Sąd Koleżeński
Posty: 653
Rejestracja: 02 lis 2008, 21:00
Auto: był Hilux'08
Kontakt:

Re: Prezent dla klubu

Post autor: cosi »

HiluxRunner pisze:...a będzie się kojarzyło wprost z krajem kiszonej kapusty i ziemniaka; każdy członek z dumą nalepi sobie na autku....
I gdzie ten ziemniak i kapustka ta? :mrgreen:

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: Prezent dla klubu

Post autor: Pyrka »

Za fotelami, cosi, za fotelami...

Awatar użytkownika
cosi
Sąd Koleżeński
Posty: 653
Rejestracja: 02 lis 2008, 21:00
Auto: był Hilux'08
Kontakt:

Re: Prezent dla klubu

Post autor: cosi »

hahahaha w naszym przypadku celna uwaga :D

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: Prezent dla klubu

Post autor: konus »

Nadal nie zawiera naszego logo :mrgreen: Tylko jakąś czcionkę, amerykanską i na bajerze.

Namów czobiego na zmianę loga to i baner nowy wstawię. Wcześniej jednak proponuję bardzo długą modlitwę. :mrgreen:

Patry
Posty: 465
Rejestracja: 01 lis 2008, 21:47
Auto: J73 V8, HDJ100, HJ61, FZJ80
Kontakt:

Re: Prezent dla klubu

Post autor: Patry »

Jest OK, Arek się zgodził na wykorzystanie zdjęcia :wink:

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: Prezent dla klubu

Post autor: Pyrka »

No fajnie, ale z treści powyżej wynika, że temat jakby umarł. Czegoś ode mnie oczekujesz?

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: Prezent dla klubu

Post autor: Pyrka »

Nic nie rozumiem. Chcecie porządne logo czy nie chcecie? Prześlijcie mi prosty komunikat.

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: Prezent dla klubu

Post autor: konus »

Loga na pewno nie zmienimy, a poza tym ty takowego nam nie zaprezentowałeś tylko już gotowy baner. Nanieś na baner nasze logo i będzie git. Bo logo takie jak jest na górze jest naszym logo z którym cały klub się identyfikuje. Swoją drogą jak mówimy o zgodzie to jeszcze by się przydała na wykorzystanie naszej nazwy :mrgreen:

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: Prezent dla klubu

Post autor: Pyrka »

No nie mogę Konusie Drogi tego logo nanieść bo brzydkie jest okrutnie; sumienie zawodowe mi nie pozwala. Starałem się wytłumaczyć to merytorycznie wyżej - nieskutecznie, jak to wynika z dialogów. Jestem co prawda tylko uczestnikiem forum a nie członkiem klubu, ale uwierz mi, że nie nalepiłbym sobie na auto naklejki zrobionej z tego co w nagłówku. Jednym jest obojętne i to jak logo wygladą, i to jak wygląda otaczająca nas "architektura" czy meble, wśród których żyjemy - mi to obojętne nie jest. Jak można coś zrobić poprawnie i bez błędów to trzeba robić poprawnie a nie chwalić się amatorszczyzną. Różnimy się w poglądach na design i niech tak zostanie, przyjmuję do wiadmości to co piszesz. Pół życia spędziłem w czasach, gdzie wszystkim kazano myśleć tak samo, teraz tak nie trzeba no i dobrze mi z tym. Banerek jest w prezencie, każdy może z nim robić co mu się spodoba. Pozdrowionka.

Zablokowany