Podwyżki OC a stare auta

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Podwyżki OC a stare auta

Post autor: luk4s7 »

Dopytam dla pełnej jasności - czy zapisanie się do Automobilklubu daje zniżkę w OC tylko na auto powyżej 25 lat czy na wszystkie które mamy zarejestrowane na siebie?

Na AC też jest zniżka czy tylko OC?

sasza
Posty: 61
Rejestracja: 16 sty 2016, 15:57
Auto: LJ70
Kontakt:

Re: Podwyżki OC a stare auta

Post autor: sasza »

Tylko na auto powyżej 25 lat i dotyczy tylko OC

http://www.pzm.pl/news/2016/legislacja- ... izka-w-pzu

Awatar użytkownika
vGreg
Posty: 942
Rejestracja: 01 gru 2011, 11:27
Auto: LJ70 z 92'
Kontakt:

Re: Podwyżki OC a stare auta

Post autor: vGreg »

https://motoryzacja.interia.pl/samochod ... Id,3052709
Ministerstwo Infrastruktury: "(...) zarówno obowiązujące przepisy ustawy Prawo o ruchu drogowym, jak i projektowane rozwiązania nie przewidują czasowego wyrejestrowywania pojazdów". W nowelizacji ustawy zaproponowano natomiast przepis stanowiący, że "samochód osobowy może być czasowo wycofany z ruchu, ale nie dłużej niż na okres od 3 do 12 miesięcy i nie częściej niż po upływie 3 lat od daty poprzedniego wycofania z ruchu".
Czasowe wycofanie z ruchu samochodu osobowego" możliwe ma być wyłącznie "w przypadku konieczności wykonania naprawy w związku z uszkodzeniem zasadniczych elementów nośnych konstrukcji pojazdu". Warunkiem ponownego dopuszczenia tego samochodu do ruchu po jego czasowym wycofaniu ma być "przedłożenie zaświadczenia o wykonaniu dodatkowego badania technicznego pojazdu."
Więc samochód będzie można "wyrejestrować" wyłącznie na czas naprawy powypadkowej lub - w przypadku samochodów, które nie kwalifikują się jeszcze na żółte tablice rejestracyjne - poważnego remontu blacharskiego.
"(...) projekt nie przewiduje zmian w zakresie obowiązku ubezpieczeniowego pojazdów czasowo wycofanych z ruchu"

"(...) nowe rozwiązanie nie przewiduje możliwości czasowego wycofania z ruchu motocykli i motorowerów".

I na koniec:
"Ustawodawca ma więc na celu zmuszenie kierowców do częstszego niż do tej pory odwiedzania wydziałów komunikacji (za jazdę nieprzerejestrowanym autem nie grożą obecnie żadne sankcje), a co za tym idzie, planuje głębiej sięgnąć do kieszeni obywateli

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Podwyżki OC a stare auta

Post autor: plum76 »

tak, ale potem jak będziesz chciał się zarejestrować, to musisz pewnie zrobić nowe badania techniczne.
Szczególnie że ustawa jasno wskazuje , że zamysł miał dotyczyć rozbitków.

wojtekland
Posty: 150
Rejestracja: 20 sie 2019, 18:11

Re: Podwyżki OC a stare auta

Post autor: wojtekland »

a jak z rejestracją na zabytek?

henio
Posty: 9
Rejestracja: 15 lis 2019, 14:45

Re: Podwyżki OC a stare auta

Post autor: henio »

warto skorzystać ze zniżki na ubezpieczenia. Ostatnio większość youtuberów mówi że jedna z porównywarek da zniżkę 150 zł na ubezpieczenie. To zawsze jest jakaś kasa i nawet spora.

Awatar użytkownika
Beduin
Klubowicz
Posty: 358
Rejestracja: 12 cze 2014, 14:39
Auto: KDJ120
Kontakt:

Re: Podwyżki OC a stare auta

Post autor: Beduin »

Dodam od siebie, że skorzystałem z takiej opcji. Nie znalazłem tańszego ubezpieczenia i zwrócono mi 150zl.

DJ Hil-Lj70
Posty: 537
Rejestracja: 09 paź 2017, 10:38
Auto: był Hillux 2007, był LJ 70 1989, aktualnie LJ 70 z 1986
Kontakt:

Re: Podwyżki OC a stare auta

Post autor: DJ Hil-Lj70 »

Mocno się zdziwiłem, bo OC na moja 70tke 2,4 wyceniono mi na 380 zł....

ODPOWIEDZ