Witam

Moderator: luk4s7

nedokin
Posty: 3
Rejestracja: 17 wrz 2021, 14:09

Re: Witam

Post autor: nedokin »

Cześć wszystkim

Pablo_rybak
Posty: 6
Rejestracja: 03 paź 2021, 01:26

Re: Witam

Post autor: Pablo_rybak »

Witam wszystkich
Zakupiłem LC 120 i buduje to na wyprawowke. BEDE MIAL DUZO PYTAN . Z Góry dziękuję za cierpliwość

Tedi
Posty: 9
Rejestracja: 04 paź 2021, 20:14

Re: Witam

Post autor: Tedi »

Witam wszystkich,
Z tej strony Tadek z okolic Krakowa. Od niedawna szczęśliwy posiadacz LC120 :)

Krokiet
Posty: 3
Rejestracja: 16 paź 2021, 14:25

Re: Witam

Post autor: Krokiet »

Cześć wszystkim, od jakiś czas temu zachorowałem na LC i ich odpowiedniki od Lexusa. Może dlatego, ze mieszkam w Kijowie, a tutaj często widzi się na ulicy te auta. Może tez dlatego, ze biore udział w projekcie dostawy pojazdów Aero dla WP na bazie HZJ71 i zaczęły mi te auta imponować. Jeśli chodzi o mój wybór to stanęło na zamówieniu Prado 4.0 V6, ale muszę na nie poczekać jeszcze do wiosny niestety.

Rycy69
Posty: 14
Rejestracja: 18 paź 2021, 05:55

Re: Witam

Post autor: Rycy69 »

Hej,
Witam Forumowiczów.
Chciałbym zacząć przygodę z Toyota 4x4. Rama reduktor moc 💪 auto będzie mi potrzebne do ciagania żaglówki i czasem do wypadów za miasto 🌇 szukam szukam szukam i póki co nie znalazłem tego jednego jedynego auta 🚙🚙🚙🚙

Pzdr.

duszy
Posty: 3
Rejestracja: 19 paź 2021, 11:43

Re: Witam

Post autor: duszy »

Hej wszystkim.
Po tym jak ktoś pokusił się na moją ravkę i gwizdnął mi spod bloku naszło mnie na kupno czegoś bardziej terenowego, pod zabawę w turystkę offroad i względnie na co dzień. Miotałem się trochę między LC 90/120, czy Pajero sport, ale zobaczyłem FJ i się powoli w nim zakochuję ;)

ITR2022
Posty: 2
Rejestracja: 18 paź 2021, 15:36

Re: Witam

Post autor: ITR2022 »

Witam Wszystkich
Zamówiłem LC150 - i czekam.
Zanim dojedzie bedą z Wam czytał.
Pozdrawiam

superpepe
Posty: 8
Rejestracja: 20 gru 2020, 15:53

Re: Witam

Post autor: superpepe »

dzień dobry,

witam Wszystkich Użytkowników
moje marzenie powinno się spełnić w połowie roku 22

co ciekawe, jedyne miejsce, gdzie mogłem zamówić LC to salon w W-wie
P-ń, Leszno, Piła, Wrocław, ponoć nie można ...

znudziło mi się rozmawiać z salonami, w których Ktoś na recepcji zaprasza na jazdę próbną,
bo oczywiście LC czeka, potem się okazuje, że ..."mysłałem/am że pan pyta o Highlandera"...
w 2ch miejscach usłyszałem nawet, że LC ponoć nie będzie już dostępny

ehh, trzeba naprawdę bardzo chcieć spełnić swoje marzenie żeby kupić, lub raczej znaleźć kogoś, kto zgodzi się sprzedać ;)

pozdrawiam
pepe

Awatar użytkownika
andrzejrolnik
Posty: 231
Rejestracja: 28 paź 2021, 21:32
Auto: HDJ80(S), Hilux 2.4TD, UZJ100

Re: Witam

Post autor: andrzejrolnik »

Witam wszystkich klubowiczów!!!

Od lat przeglądałem i czytałem wiele wątków TLC, aż w końcu wczoraj dołączyłem do tego zacnego forum :)
Stało się to za sprawą zakupu HDJ 80.

W miniony poniedziałek, zaledwie godzinę po szczęśliwym sprzedaniu Jeepa ZJ 4.0, zadzwoniłem do kolegi trudniącego się sprowadzaniem "pewnych" samochodów używanych. Nieśmiało spytałem, czy nie poszukałby mi Toyoty z silnikiem 4.2 "tak do 10 tyś euro". On odparł - zapomnij o takim aucie w tych pieniądzach. Jednak ku mojemu zaskoczeniu powiedział - właśnie przyjechał mi na lawecie LC 4.2, stoi już w garażu. Byłem zdumiony.
Nie podał żadnych szczegółów wyglądu bo sam jej jeszcze nie widział na żywo, będąc dopiero w drodze powrotnej z Gdańska.
Pieniądz za nią zupełnie inny niż za WK 3.0 CRD za którym myślałem się ogladać, ale w głowie już mi się przewijało "a jak jest zielona, z welurowymi siedzeniami a pod maską 1 HD-FT? - najwyżej pożyczę kasę:lol:"
Odpowiedziałem koledze - dziś jeszcze za dnia napewno przyjadę obejrzeć Toyotę. Oczywiście zeszło mi dłużej jak to w gospodarstwie, pojawiłem się w garażu już wieczorem po zmroku. Tam moim oczom ukazała się piękna w 100% oryginał HDJ 80, kolor ciemna metaliczna zieleń, z welurowymi siedzeniami i manualną skrzynią, z wnętrzem bez większych oznak zużycia, jedynie nieco przybrudzonym :o :) To było to!!!
Jedynie pod spodem okazało się mniej pięknie, ale po dokładnym przyjrzeniu się zupełnie przyzwoicie, tyle że na pewno do niezwłocznej renowacji...
koszty :roll:
No i zostało jeszcze odpalić to cudo i przewieźć się. Tak też zrobiłem i od razu byłem w wielkim szoku, w pozytywnym zaczeniu tego słowa:D
Silnik pracował równo, sprzęgło chodziło lekko i płynnie, a biegi wchodziły genialnie. Zawieszenie bez jakichkolwiek luzów o niezwykłym komforcie resorowania (porównując do Jeepa - dużo większym).
Po tych wszystkich wrażeniach nie mogłem podjąć innej decyzji - biorę Ją!

Tak więc tak oto tu się znalazłem :)
Andrzej szczęśliwy posiadacz LC 80

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: Witam

Post autor: luk4s7 »

Nooo to gratuluje zakupu! Zielona jak traktor który masz w swoim avatarze - będą do siebie pasować

Warto utrzymać auto w takiej sprawności jak opisujesz i to zabezpieczenie zrobić właściwie (zachlapanie rdzy barankiem tylko ułatwi jej żarcie dalej - niestety to częsta metoda konserwacji). Czytaj forum a znajdziesz tu dużo rad jak podejść do auta aby cieszyło długie lata.

marogm
Posty: 1
Rejestracja: 06 lip 2021, 20:30

Re: Witam

Post autor: marogm »

Cześć,

w kwietniu tego roku kupiłem, co było wielkim zaskoczeniem dla mnie samego, TOYOTĘ :shock: . Was kolega, szanowny forumowicz Wojtek - endurance drążył temat cierpliwie i konsekwentnie, jak kropla wody skałę, od ponad 10 lat... Wtedy jeszcze śmiałem się gromkim śmiechem z Toyot, 4x4, terenówek itd itp - wolałem 2 kola i jeden ślad. A tu masz, w kwietniu tegoż roku, przy pomocy endurance nabyłem TLC HDJ100, 2003 rok.

I tak oto tu jestem :D

40V6
Posty: 8
Rejestracja: 07 lis 2021, 17:16

Re: Witam

Post autor: 40V6 »

Cześć wszystkim,

Zaposiadłem Toykę i pewnie będę miał pytania do bardziej doświadczonych. Chętnie też podzielę się swoim doświadczeniami z tym pojazdem.

Pozdrawiam,

Maciej

bajtec
Posty: 4
Rejestracja: 07 lis 2021, 17:22

Re: Witam

Post autor: bajtec »

Witajcie :)

Dołączyłem do forum jako że poważnie rozważam zakup solidnego i trwałego 4x4 do wypraw i nie tylko i chętnie skorzystam z waszej wiedzy i doświadczeń w celu dokonania dobrego wyboru.

Pozdrawiam!

rfldziedzic
Posty: 4
Rejestracja: 22 lis 2021, 09:15

Re: Witam

Post autor: rfldziedzic »

Witam Serdecznie

W lutym odbieram Hiluxa i chciałem z żoną pozwiedzać trochę świat oraz piękne miejsca / czyli turystyka offroadowa :) Błoto nie jest mi obce ponieważ jeżdżę hard enduro motocyklem ale w tematach 4x4 jestem Świeżak. Liczę na Wasze doświadczenie oraz pomoc.

Pozdrawiam!

Wejner
Posty: 1
Rejestracja: 22 lis 2021, 20:03

Re: Witam

Post autor: Wejner »

Siemka ! :)

ODPOWIEDZ